🚨 اخبار ارز دیجیتال

نحوه ارسال و دریافت پرداخت در شبکه لایتنینگ


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نحوه استفاده از شبکه لایتنینگ را با راه اندازی کیف پول، تامین مالی آن و استفاده از آن برای پرداخت و دریافت پرداخت بیاموزید.

برای ارسال و دریافت پرداخت‌ها در شبکه لایتنینگ، کاربران باید ابتدا یک کیف پول لایتنینگ راه‌اندازی کنند و آن را با بیت کوین تامین کنند. از آنجا، می توانید کانال های پرداخت ایجاد کنید و تجارت را شروع کنید. این مقاله کاربران را از راه‌اندازی کیف پول لایتنینگ تا اولین پرداخت لایتنینگ راهنمایی می‌کند.

شبکه لایتنینگ چیست؟

شبکه لایتنینگ (به اختصار LN یا به‌طور ساده «لایتنینگ») یک سیستم غیرمتمرکز برای پرداخت‌های خرد فوری و با حجم بالا است که کاربران را از تفویض اختیار وجوه خود به اشخاص ثالث قابل اعتماد باز می‌دارد. این یک پروتکل لایه ۲ است، یک شبکه کامپیوتری که بر روی بلاک چین واقعی، لایه پایه بیت کوین (لایه ۱) ساخته شده است. شبکه لایتنینگ از استانداردهای حفاظتی پیشرفته لایه پایه بیت کوین برای محافظت از شبکه استفاده می کند.

بیت کوین یک سیستم پرداخت است که به صورت آهسته طراحی شده است و تراکنش های آن در یک ساعت یا بیشتر انجام می شود. این به این دلیل است که بیت کوین تراکنش ها را به بلوک هایی تقسیم می کند که به طور متوسط ​​۱۰ دقیقه از هم فاصله دارند و پرداخت ها پس از تأیید ۶ بلاک (تقریباً ۱ ساعت) ایمن در نظر گرفته می شوند. این برای پرداخت های خرد و نقل و انتقالات کوچک، که معمولاً به دلیل کارمزدهای بالای لایه پایه ناکارآمد هستند، ایده آل نیست.

شخصی را تصور کنید که گوشی هوشمند خود را در گیت بلیط ایستگاه قطار اسکن می کند و یک ساعت منتظر می ماند تا پول قهوه یا بلیط قطار را بپردازد. کارمزدهای بالا اضافه می شود و کل فرآیند پرداخت را برای تراکنش های روزانه شبکه بیت کوین سخت، ناکارآمد و بسیار پرهزینه می کند.

شبکه لایتنینگ این مشکلات را به عنوان یکی از اولین پیاده سازی های قراردادهای هوشمند چند جانبه با استفاده از اسکریپت های داخلی بیت کوین حل می کند. در شبکه لایتنینگ، پرداخت‌ها آنی، اتمی هستند و در بلاک چین ثبت نمی‌شوند. بنابراین برای نهایی شدن نیازی به تایید بلوک نیست. Lightning می تواند توسط خرده فروشان برای پایانه های نقطه فروش، توسط افراد برای تراکنش های دستگاه به دستگاه مانند پرداخت های انتقال پول، یا هر زمان که نیاز به پرداخت فوری بدون تأیید شخص ثالث باشد، استفاده شود.

شبکه لایتنینگ به کاربران این امکان را می دهد که بیت کوین (BTC) را به سرعت بدون هزینه یا حداقل هزینه ارسال و دریافت کنند، با توان عملیاتی (نرخ تحویل پیام) تقریباً ۱ میلیون تراکنش در ثانیه (TPS). در مقایسه با Solana با ۶۵۰۰۰ TPS یا Visa که دارای زیرساختی است که حدود ۲۴۰۰۰ TPS را مدیریت می کند، Lightning Network سریعترین روش پرداخت موجود است.

برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای پرداخت‌های بیت‌کوین و پرداخت‌های خرد، شبکه باید از حجم تراکنش‌های بالاتری پشتیبانی کند، که مقیاس‌بندی آن با زنجیره لایه ۱ غیرممکن است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد شبکه لایتنینگ را راه حلی برای افزایش مقیاس بیت کوین بدون تأثیر بر تمرکززدایی و بدون تفویض اعتماد و مالکیت می دانند.

مربوط: بیت کوین در مقابل ساتوشی: توضیح تفاوت های کلیدی

روش های پرداخت در شبکه لایتنینگ

کاربران برای پرداخت در شبکه لایتنینگ بیت کوین باید یک کیف پول بیت کوین مجهز به شبکه لایتنینگ دریافت کنند. طبیعتاً فرد یا شرکتی که پرداخت را دریافت می کند، کیف پول بیت کوینی با دسترسی به لایتنینگ نیز دارد.

اکثر کیف پول ها به دلیل قابلیت استفاده از تلفن و دفعات پرداخت فوری موبایل هستند. نمونه هایی از برنامه های کیف پول بیت کوین لایتنینگ Muun، Wallet of Satoshi، Phoenix و Cash App هستند که هم برای دستگاه های iOS و هم برای اندروید قابل دانلود هستند. Muun مبادلات زیردریایی، تراکنش های سریع بین دارایی های دیجیتال درون زنجیره ای و خارج از زنجیره را تسهیل می کند.

سوآپ زیردریایی نوعی تراکنش ارز دیجیتال خارج از زنجیره است که به شما امکان می دهد یک ارز دیجیتال را با ارز دیگر مبادله کنید. از شبکه لایتنینگ برای تسهیل تراکنش های سریع و کم هزینه استفاده کنید. فینیکس (کیف پول غیر حافظ) و کیف پول ساتوشی، پرداخت‌های ایمن تقریباً آنی را با حداقل کارمزد ارائه می‌دهند.

اکثر کیف پول ها مدیریت نمی شوند. این بدان معنی است که وجوه بیت کوین فقط توسط صاحبان آنها کنترل می شود و دارای قابلیت های چند امضایی به عنوان لایه حفاظتی اضافی برای کلیدهای خصوصی هستند.

با واریز بیت کوین به کیف پول لایتنینگ، کاربران کانالی را باز می کنند که ورود آنها به شبکه می شود. هر بار که کاربر به یک شخص جدید یا کسب و کار جدید در شبکه لایتنینگ پول پرداخت می کند، کاربر کانالی را با آن حساب باز می کند، حتی اگر دیدن آن غیرممکن باشد.

این کانال می تواند به طور مستقیم و عمدی بین دو طرف برای تجارت آسان ایجاد شود. روش دیگر، می‌تواند مسیریابی پرداخت‌ها از طریق لایتنینگ باشد که به تراکنش‌های لایتنینگ بین دو طرف غیرمرتبط اجازه می‌دهد از مجموعه‌ای از کانال‌های موجود استفاده کنند.

هنگامی که کاربر کانالی را ایجاد می کند، به کانال های عمومی در سراسر شبکه دسترسی پیدا می کند، همه چیز در کنار هم قرار می گیرد و آماده است تا پرداخت ها را انجام دهد، و گره های لایتنینگ بهترین مسیر را برای انجام تراکنش ها جستجو می کنند. با اسکن یک کد QR بدون باز کردن کانال مستقیم.

پرداخت ها فوراً از طریق کانال و با کارمزد تقریباً صفر انجام می شود و همیشه لازم نیست از لایه پایه بیت کوین عبور کنید.

پرداخت از طریق شبکه لایتنینگ مانند سایر روش های پرداخت دیجیتال آسان است و با انجام این مراحل انجام می شود.

 1. کیف پول پرداخت کننده را در صفحه لایتنینگ باز کنید.
 2. روی ارسال کلیک کنید.
 3. دکمه کد QR فروشنده یا فردی را اسکن کنید یا آدرس را به صورت دستی وارد کنید.
 4. مطمئن شوید که همه چیز درست است و به پرداخت ادامه دهید.

به طور مشابه، برای دریافت بیت کوین در لایتنینگ، مراحل زیر ممکن است کمک کند.

 1. کیف پول خود را در صفحه لایتنینگ باز کنید.
 2. روی Receive کلیک کنید.
 3. دکمه کد QR را در دستگاه پرداخت کننده اسکن کنید یا از پرداخت کننده بخواهید آدرس خود را به صورت دستی وارد کند.
 4. مطمئن شوید که همه چیز درست است و به پرداخت ادامه دهید.

یک کیف پول شبکه لایتنینگ ممکن است برای ذخیره مقادیر کمی بیت کوین برای خرج روزانه مناسب باشد. با این حال، توجه داشته باشید که وارد کردن دستی آدرس های پرداخت در شبکه لایتنینگ می تواند مستعد خطا و زمان بر باشد. در مقابل، اسکن یک کد QR به شما امکان می دهد آدرس پرداخت خود را با دقت و سرعت بیشتری وارد کنید تا بتوانید تراکنش خود را تکمیل کنید.

نحوه تامین مالی کیف پول شبکه لایتنینگ خود با بیت کوین

کاربران برای باز کردن کانال ها و پردازش پرداخت ها به وجوه بیت کوین در کیف پول خود نیاز دارند. مراحل معمول برای آپلود بیت کوین در کیف پول شما عبارتند از:

 1. شما باید کیف پول خود را طوری پیکربندی کنید که از زنجیره مبتنی بر بیت کوین (کیف پول بیت کوین) یا شبکه لایتنینگ (کیف پول لایتنینگ) استفاده کند. شبکه کیف پولی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید.
 2. به Receive رفته و روی آن کلیک کنید.
 3. تأیید کنید که جزئیات تراکنش صحیح است.
 4. برای دریافت وجه، کد QR را اسکن کنید یا آدرس دریافت کننده را کپی و در کیف پول خود جایگذاری کنید.
 5. شما می توانید یک فاکتور برای پرداخت اضافه کنید. برای ادامه روی دکمه “فاکتور” کلیک کنید.

هنگامی که بیت کوین خود را دریافت کردید و کانالی را باز کردید، می توانید بیت کوین را بدون محدودیت زمانی یا مقداری ارسال و دریافت کنید. شبکه لایتنینگ هنوز آزمایشی در نظر گرفته می شود و نیاز به بهبود دارد. بنابراین توصیه می شود که مقادیر زیادی BTC را در کیف پول لایتنینگ ذخیره نکنید.

چه کسی شبکه لایتنینگ را اداره می کند

شبکه لایتنینگ یک پروژه متن باز است که در سال ۲۰۱۵ توسط دانشمندان محقق جوزف پون و تج درایجا طراحی شد. این پروژه که به عنوان راهی برای مبارزه با افزایش شدید کارمزد تراکنش های بیت کوین آغاز شد، سیستم پرداخت جدیدی را که بر روی بیت کوین ساخته شده بود، توسعه داد. بلاک چین در ژانویه ۲۰۱۶، این دو مقاله سفید منتشر کردند و این پروژه در میان توسعه دهندگان و سرمایه گذاران مورد توجه قرار گرفت.

در همان سال، لایتنینگ لبز، شرکتی که شبکه لایتنینگ را توسعه و نگهداری می‌کند، توسط الیزابت استارک تأسیس شد. این سازمان یک نسخه بتا اکوسیستم را برای توسعه دهندگان منتشر کرد تا آن را آزمایش کنند و ارزشی را که راه حل های لایه ۲ برای اکوسیستم بزرگتر به ارمغان می آورد، برجسته کرد.

با افزایش بودجه و علاقه به شبکه لایتنینگ، به ویژه با توجه به تنظیم قراردادهای هوشمند در شبکه لایتنینگ، چنین اکوسیستمی در بین علاقه مندان بیت کوین شتاب بیشتری پیدا می کند و در امور مالی غیرمتمرکز و سایر برنامه ها استفاده می شود. فرصت ها ممکن است باز شود.

نحوه دریافت بیت کوین با Cash App

برای واریز بیت کوین به Cash App، باید با دنبال کردن مراحل زیر، برداشت و سپرده بیت کوین را در برنامه فعال کنید:

 1. روی تب Money در صفحه اصلی Cash App کلیک کنید.
 2. “Bitcoin” را انتخاب کنید.
 3. برای شروع روی “سپرده بیت کوین” کلیک کنید.
 4. آدرس کیف پول بیت کوین خود را در کادر مربوطه فرستنده کپی کنید.

آدرس منحصر به فرد کیف پول می تواند برای دریافت بیت کوین به حساب شما از اشخاص ثالث استفاده شود و پس از هر واریز موفقیت آمیز برای اطمینان از حفظ حریم خصوصی بیشتر تغییر می کند.شما می توانید بیت کوین به ارزش ۱۰۰۰۰ دلار را در ۷ روز واریز کنید. انتقال بیت کوین در زنجیره لایه پایه انجام می شود، بنابراین ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا انتقال تایید شود.

با استفاده از Cash App Lightning Network

در اکتبر ۲۰۲۲، Cash App شبکه لایتنینگ را به کیف پول بیت کوین خود اضافه کرد و تراکنش های بیت کوین سریعتر را بدون کارمزد کم یا بدون هزینه امکان پذیر کرد. در اینجا نحوه ارسال BTC با استفاده از Cash App Lightning Network آورده شده است.

 1. روی برگه «$» پرداخت برنامه نقدی کلیک کنید تا صفحه اصلی ظاهر شود.
 2. اسکنر QR را در گوشه سمت چپ بالای صفحه انتخاب کنید.
 3. دوربین خود را روی کد QR روی فاکتور لایتنینگ خود نگه دارید تا آن را اسکن کنید.
 4. دستورالعمل ها را برای تایید و پرداخت درخواست خود دنبال کنید.

به طور مشابه، مراحل زیر نحوه دریافت بیت کوین را با استفاده از Cash App Lightning Network نشان می دهد.

 1. Cash App را باز کنید و روی تب Money کلیک کنید.
 2. “Bitcoin” را انتخاب کنید.
 3. روی «دریافت بیت کوین» کلیک کنید.
 4. کد QR یا پیوند را برای اسکن با فرستنده به اشتراک بگذارید.

برای دریافت بیت کوین در شبکه لایتنینگ، فرستندگان نیازی به حساب Cash App برای پرداخت درخواست های کاربران ندارند، اما فرستنده ها به کیف پول بیت کوین مجهز به لایتنینگ نیاز دارند.

مربوط: فراتر از شبکه لایتنینگ بیت کوین: آلت کوین ها برای پشتیبانی از شبکه لایتنینگ

انتقال وجه با استفاده از آدرس Lightning (LNURL)

شبکه لایتنینگ به تدریج در سراسر جامعه ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات، از جمله صرافی ها، پذیرفته می شود. Kraken یکی از اولین شرکت هایی است که لایتنینگ را در مارس ۲۰۲۲ پیاده سازی کرد. علاوه بر این، در آوریل ۲۰۲۳، برایان آرمسترانگ، مدیرعامل کوین بیس، همکاری بین کوین بیس و شبکه لایتنینگ را اعلام کرد.

در دسامبر ۲۰۲۲، آدرس های لایتنینگ به شبکه لایتنینگ اضافه خواهد شد. آدرس لایتنینگ مانند یک آدرس ایمیل است، اما با بیت کوین، هر کسی می تواند به راحتی بیت کوین را فوراً از طریق شبکه لایتنینگ ارسال کند و استاندارد جدیدی برای نحوه حرکت ارزش در سراسر جهان ایجاد کند.

LNURL اخیراً پس از اینکه آرمسترانگ ظاهراً آدرس لایتنینگ جو هال، روزنامه‌نگار Cointelegraph را تشخیص نداد، توجه زیادی را به خود جلب کرد، که باعث شد پرداخت توسط نویسنده را از دست بدهد و بحث‌هایی را در مزرعه برنج توییتر برانگیخت. پذیرش کامل آدرس‌های لایتنینگ زمان می‌برد، اما آنها یک افزودنی مهم به خدمات پرداخت لایتنینگ هستند.

نویسنده: Emi Lacapra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا