اخبار ارز دیجیتال

چگونه با بیت کوین غذا بخریم؟

کاربران می‌توانند صورت‌حساب‌ها را به صورت ارزهای دیجیتال مستقیماً از کیف پول‌های رمزنگاری خود یا با استفاده از پردازشگرهای پرداختی که به‌عنوان درگاه پرداخت آنلاین کریپتو عمل می‌کنند، پرداخت کنند.

بیت کوین (BTC) یک دارایی ارز پویا است که پتانسیل آن را دارد که هم کالا و هم ارز باشد. به عنوان مثال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بیت کوین را به عنوان یک کالا طبقه بندی کرد، در حالی که السالوادور بیت کوین را در سال ۲۰۲۱ به عنوان ارز قانونی اقدام کرد.

بنابراین، آیا این BTC را به یک ذخیره ارزش تبدیل می کند یا یک وسیله مبادله؟ از سوی دیگر، می تواند برای اهداف خرده فروشی برای پرداخت هزینه های روزمره نیز مفید باشد.

تقریباً یک دهه یا بیشتر پیش، اولین شخصی که از بیت کوین برای تجارت استفاده کرد، لازلو هانیک (بیت کوین پیتزا به قول جامعه ارزهای دیجیتال) با ۱۰۰۰۰ بیت کوین برای دو پیتزا بود. اما این مقدار بیت کوینی نیست که برای خرید غذا در دنیای واقعی نیاز دارید. چرا؟ زیرا متوجه شدم که مشتریان فقط ارزش محصول را پرداخت می کنند، نه بیشتر یا کمتر.

در این مقاله به روش های مختلف خرید غذا با استفاده از بیت کوین می پردازیم. از کارت‌های نقدی رمزنگاری‌شده و کارت‌های هدیه گرفته تا درگاه‌های تحویل غذای رمزنگاری‌شده، این مقاله شما را در تمام گزینه‌های ممکن برای استفاده کارآمد از ارزهای دیجیتال برای دریافت وعده‌های غذایی خود راهنمایی می‌کند.

روش های مختلف برای خرید غذا با استفاده از ارز دیجیتال

بسته به نیاز و علایق شما، روش های مختلفی برای خرید غذا با بیت کوین وجود دارد. پس از این، این سه روش محبوب برای استفاده از ارزهای دیجیتال برای هزینه های روزمره مانند غذا هستند.

کارت رمزنگاری

کارت‌های رمزنگاری مشابه کارت‌های بدهی و اعتباری معمولی هستند، اما به مشتریان اجازه می‌دهند با استفاده از رمزارز پرداخت‌ها را انجام دهند. آنها اساساً ارز دیجیتال را از کیف پول کاربر کسر می کنند و ارز فیات را از طرف تاجر منتقل می کنند.

این به کاربران این امکان را می دهد تا صورتحساب های مکرر خود را از طریق رمزنگاری بدون پیچیدگی یافتن محلی که پرداخت های رمزنگاری را می پذیرد پرداخت کنند. علاوه بر این، امروزه بسیاری از شرکت‌های کارت‌های رمزنگاری اپلیکیشن‌های موبایلی ارائه می‌کنند که استفاده از بیت کوین را برای مشتریان در هر مکانی آسان می‌کند.

کارت هدیه کریپتو

مشتریان می توانند از ارزهای رمزنگاری شده برای خرید کارت هدیه برای برخی از خدمات غذا و تحویل استفاده کنند. سپس می توانید کارت هدیه خود را برای پرداخت هزینه وعده غذایی خود با ارز دیجیتال بازخرید کنید. کارت‌های هدیه رمزنگاری، فروش و خرید اقلام را از تجار به مشتریان با استفاده از ارز دیجیتال تسهیل می‌کنند. با وجود شرکت‌های بسیار زیادی که کارت‌های هدیه ارائه می‌دهند، پیدا کردن کارتی که متناسب با نیاز شما باشد آسان است.

پورتال تحویل غذای رمزنگاری شده

سایت تحویل غذای رمزگذاری شده به بسیاری از غذاخوری ها در مناطق مختلف متصل است. این مانند یک وب سایت یا برنامه برای سفارش غذا از یک رستوران مجاور و پرداخت پول به پلتفرم از طریق ارز دیجیتال به جای پرداخت به فروشنده غذا است.

چگونه با استفاده از کارت رمزنگاری غذا بخریم؟

کارت‌های رمزنگاری، تراکنش‌های بیت‌کوین را بر روی آیتم‌های مختلف در دنیای فیزیکی امکان‌پذیر می‌کنند. با این حال، برای استفاده از بیت کوین از طریق کارت های رمزنگاری برای نیازهای روزمره مانند غذا، مصرف کنندگان باید مراحل خاصی را دنبال کنند.

  • اولین قدم این است که یک کیف پول دیجیتال با حساب تجاری خود راه اندازی کنید. با توجه به اینکه چندین کارت رمزنگاری موجود در بازار وجود دارد، بنابراین ایده آل است که در مورد گزینه ها تحقیق کنید و یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیازها و بودجه هر کاربر باشد.
  • برنامه را دانلود کنید، شرایط مورد نیاز مشتری خود را بشناسید (KYC) و ثبت نام کنید. پس از ثبت کارت و ایجاد حساب کاربری در ارائه دهنده، کاربران می توانند به طور موثر به وجوه دسترسی داشته باشند و خریدهای آنلاین یا فروشگاهی انجام دهند.
  • کاربران می توانند واریزهای مکرر به حساب خود را برنامه ریزی کنند و همچنین محدودیت های هزینه را تعیین کنند.

تقریباً همه کارت‌های رمزنگاری به مشتریان اجازه می‌دهند که رمزارز را فوراً به ارز فیات تبدیل کنند. اما چگونه کارت رمزنگاری مناسب را برای اهداف شخصی خود انتخاب می کنید؟ برخی از مشتریان وجوه نقد را ترجیح می دهند، برخی دیگر به سمت ارائه خدمات تمایل دارند.

بسیاری از کارت‌ها برای خریداران معمولی مناسب هستند زیرا به عنوان کارت‌های پاداش خرید عمل می‌کنند که به کاربر امکان می‌دهد از خرید پول کسب کند. همچنین می‌توانید با هر ارز دیجیتالی که دارید، سود کسب کنید.

علاوه بر این، هنگام دسترسی به ابزارهای کاربردی کارت رمزنگاری، پشتیبانی از چند سکه را بررسی کنید. کارت‌های رمزنگاری باید به طور ایده‌آل از چندین ارز دیجیتال مانند BTC، Ether (ETH) و Litecoin (LTC) پشتیبانی کنند.

شرکت هایی که کارت های اعتباری کریپتو ارائه می کنند عبارتند از BlockFi و Gemini. با این حال، شرکت‌های بیشتری کارت‌های نقدی کریپتو مانند Coinbase، Crypto.com، BlockCard، Binance Visa Card و BitPay ارائه می‌کنند.

چگونه با کارت هدیه کریپتو غذا بخریم؟

کارت‌های هدیه کریپتو دارای وجوه دیجیتالی هستند که می‌توانند در رستوران‌ها و خرده‌فروشان شرکت‌کننده استفاده شوند. استفاده از آنها آسان است و راهی را به مشتریان ارائه می دهند تا از ارزهای دیجیتال به روشی راحت استفاده کنند. در اینجا چند مرحله برای شروع شما آورده شده است.

نحوه خرید غذا با کارت هدیه کریپتو

برندهایی مانند آمازون و والمارت بیت کوین را مستقیماً نمی پذیرند، اما خدمات کارت هدیه کریپتو را می پذیرند. پس از این، کاربران می توانند از Bitrefill برای پرداخت مستقیم غذا در بیت کوین با استفاده از کارت های هدیه کریپتو استفاده کنند. این وب سایتی است که کارت های هدیه، شارژ مجدد تلفن همراه پیش پرداخت و خدمات شبکه لایتنینگ بیت کوین را برای بیش از ۱۶۰۰ محصول در ۱۷۰ کشور ارائه می دهد.

چگونه از پورتال تحویل غذای رمزگذاری شده استفاده کنیم؟

پورتال های تحویل غذای رمزگذاری شده تفاوت قابل توجهی با استفاده از کارت های هدیه رمزگذاری شده ندارند. پس از این، مراحل نیز تقریباً مشابه هستند – یک پلت فرم را انتخاب کنید، ثبت نام کنید و وجوه را در کیف پول خود بارگذاری کنید.

علاوه بر این، مشتریان گزینه‌های مختلفی برای خرید غذا با استفاده از درگاه‌های تحویل ارز دیجیتال دارند. از خرید ساده غذا با ارز دیجیتال گرفته تا خرید اعتباری خواربار و پرداخت هزینه آن خریدها با ارز دیجیتال، هر دو پورتال های تحویل ارز دیجیتال را برای پرداخت های رمزنگاری راحت می کنند.

پلتفرمی مانند Hungry که به کاربران امکان می‌دهد مستقیماً از رستوران‌ها غذا سفارش دهند و با روش ارزهای دیجیتال پرداخت کنند.

آیا باید با ارزهای دیجیتال غذا بخرم؟

هیچ پاسخ روشنی در مورد اینکه آیا کاربران باید پرداخت های رمزنگاری شده را برای خرید غذا انتخاب کنند وجود ندارد. با این حال، استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید مواد غذایی دارای مزایا و معایب است.

نکته مثبت این است که معامله با ارزهای دیجیتال به طور کلی سریع و آسان است. در کنار آن، تاریخچه تراکنش ها با ثبت تراکنش های ارز مجازی در بلاک چین به طور موثرتری ردیابی می شود. علاوه بر این، پرداخت‌های ارز دیجیتال مشتریان را مستقیماً به بازرگانان متصل می‌کند و نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها را از بین می‌برد.

برعکس، پرداخت‌های ارز دیجیتال از طریق هک کردن، خطر ضرر مالی را به همراه دارند. علاوه بر این، کلاس دارایی دیجیتال بسیار نوسان است، که می تواند ردیابی تراکنش های روزانه را دشوار کند.

نویسنده: Palak Malhotra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا