اخبار ارز دیجیتال

نحوه خرید و فروش NFT در Nifty Gateway


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از Beeples گرفته تا Lil Yachty، بازار NFT Gemini، Nifty Gateway، چیزهای زیادی برای ارائه به هنرمندان رمزنگاری دارد.

بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) در سال 2020 به میزان خیره کننده 82 میلیون دلار و در سال 2021 به ارزش 17.6 میلیارد دلار معامله شد. این نشان دهنده تقاضای رو به رشد و علاقه بالای کاربران به NFT است. این افزایش بی‌سابقه تجارت دارایی‌های دیجیتال از JPEGهای کارتونی عجیب و غریب گرفته تا کارت‌های تجاری انجمن ملی بسکتبال، آثار هنری، موسیقی و موارد دیگر را شامل می‌شود. یکی از این بازارها برای جمع آوری و تجارت NFT ها Nifty Gateway است.

Nifty Gateway در سال 2018 توسط دانکن کاک فاستر و گریفین کاک فاستر تاسیس شد. در سال 2019، توسط صرافی ارزهای دیجیتال تایلر و کامرون وینکلووس جمینی خریداری شد. Nifty Gateway خود را به عنوان یک بازار NFT سطح بالا در بلاک چین اتریوم تثبیت کرده است و با هنرمندان برتر دیجیتال، موسیقی دانان، ورزشکاران و برندها برای ایجاد نسخه های محدود و راه اندازی های انحصاری همکاری می کند. این پلتفرم NFT های هنرمندان NFT را که به طور گسترده دنبال می شوند مانند Beeple، Pak، Refik Anadol و رپر Lil Yachty می فروشد.

در طول اوج بازار NFT از می 2020 تا آوریل 2021، Nifty Gateway 6623 NFT را راه اندازی کرد که نمایانگر آثار هنری 418 هنرمند بود که مجموعاً 403.8 میلیون در بازارهای اولیه و ثانویه بود. فروش دلاری گزارش شده است.

مربوط: سرمایه گذاری NFT: راهنمای مبتدیان برای ریسک و بازده NFT

چه چیزی Nifty Gateway را منحصر به فرد می کند؟

سه چیز وجود دارد که بازار NFT مبتنی بر اتریوم Nifty Gateway را متمایز می کند.

هنر با دقت انتخاب و تأیید شده است

هنرمندانی که در Nifty Gateway NFT Marketplace راه اندازی می شوند، معمولاً در جامعه هنری مشهور و بسیار مورد توجه هستند. بسیاری از آنها در جامعه هنر رمزنگاری دارای موقعیت مشهور هستند و کار آنها قابل تأیید، قانونی و گران است.

Nifty Gateway با دقت افرادی را انتخاب می کند که می توانند آثار هنری خود را در پلتفرم نمایش دهند. قبل از ایجاد و صدور NFT، هنرمندان باید فرآیند درخواست و مصاحبه را با موفقیت تکمیل کنند. از این نظر، Nifty Gateway شبیه یک گالری هنری مدرن است که مجموعه‌های معتبر را جمع‌آوری، مدیریت و ارائه می‌کند.

قطره های محدود

قطره‌های NFT اغلب به سازندگانی اشاره دارد که نسخه‌های محدود جدید NFT یا مجموعه‌های کامل توکن غیرقابل تعویض را می‌فروشند. کلکسیونرها می توانند NFT های حذف شده را قبل از فروش خریداری کنند. در حالی که بسیاری از پلتفرم‌ها دارای ایردراپ‌های توکن غیرقابل تعویض هستند، Nifty Gateway به‌ویژه به‌خاطر نسخه‌های محدود، تعداد محدود و نسخه‌های محدود دراپ‌های هنری‌اش شناخته می‌شود، که اغلب به دلیل تقاضای بالا به سرعت فروخته می‌شوند.

شراکت Nifty Gateway با هنرمندان، نوازندگان و سازندگان برتر به این منظور است که اطمینان حاصل شود که افت فقط در پلتفرم آنها اتفاق می افتد. این امر انحصاری برند Nifty Gateway را ارتقا می دهد.

در فوریه 2021، Beeple از «Crossroads» NFT و «Spring/Summer Collection 2021» از طریق دراپ انحصاری در Nifty Gateway رونمایی کرد. “تقاطع” به عنوان پاسخی به انتخابات ریاست جمهوری 2020 ایالات متحده طراحی شد و به قیمت 6.6 میلیون دلار در Nifty Gateway فروخته شد.

دسترسی به Fiat Onramps

Nifty Gateway از ارز فیات دلار آمریکا برای دارندگان حساب بانکی ایالات متحده برای خرید NFT با استفاده از کارت های بدهی و اعتباری پشتیبانی می کند. این ویژگی برای بازارهای NFT نادر است، زیرا سایر بازارها مانند OpenSea، SuperRare و Blur از طریق کیف پول Web3 قابل دسترسی هستند.

Nifty Gateway یکی از زیرمجموعه‌های Gemini LLC، شرکت تبادل ارزهای دوقلوی Winklevoss است. این به شما امکان می‌دهد انواع روش‌های پرداخت ارز دیجیتال و فیات را با استفاده از زیرساخت‌های درجه سازمانی امن Gemini کشف کنید.

مربوط: تشریح ارزهای رمزنگاری شده در رمپ و خارج از رمپ

چگونه با Nifty Gateway شروع کنیم

مراحل زیر نحوه تنظیم حساب Nifty Gateway خود را شرح می دهد.

مرحله 1: برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید

در Niftygateway.com/signup ثبت نام کنید و برای شروع یک آدرس ایمیل و رمز عبور معتبر وارد کنید. از طرف دیگر، شما می توانید از طریق کیف پول Web3 متصل شوید.

مرحله 2: مشخصات پروفایل خود را وارد کنید

پس از ایجاد حساب کاربری، ما شما را تشویق می کنیم که اطلاعات مهم دیگری را برای بهبود تجربه کاربری خود وارد کنید. یک مکان خوب برای شروع این است که عکس نمایه خود را آپلود کنید و نماد نمایه خود را به دلخواه تغییر دهید.

مرحله 3: یک روش پرداخت اضافه کنید

می‌توانید از بین سه گزینه پرداخت انتخاب کنید: حساب خود را به کیف پول Gemini مرتبط کنید، به کیف پول دیجیتال Web3 مانند MetaMask برای تأیید تراکنش‌ها متصل شوید، یا یک کارت اعتباری یا نقدی اضافه کنید.

نحوه خرید NFT در Nifty Gateway

مراحل زیر هر کسی را که علاقه مند به خرید NFT در Nifty Gateway است راهنمایی می کند.

  • برای خرید NFT، به بازار Nifty Gateway مراجعه کنید.
  • NFT های موجود را بر اساس هنرمند، مجموعه یا دسته مرور کنید. همچنین می توانید از تابع جستجو برای یافتن یک NFT یا مجموعه خاص استفاده کنید.
  • NFT را انتخاب کنید و با روش پرداخت دلخواه خود خرید کنید. NFT های خریداری شده را می توان به کیف پول MetaMask یا حساب Nifty Gateway شما ارسال کرد.

نحوه فروش NFT در Nifty Gateway

در اینجا مراحل فروش NFT در Nifty Gateway آمده است:

  • برای فهرست کردن NFT ها، به Nifty Gateway بروید[マイ コレクション]به برگه بروید،[商品を出品する]روی دکمه کلیک کنید.
  • اطلاعات اولیه درباره NFT خود مانند نام، توضیحات و قیمت را وارد کنید.
  • کاربران دو گزینه روش پرداخت برای فروش NFT دارند. NFT ها را می توان مستقیماً از کیف پول MetaMask برای اتر (ETH) برای فروش پست کرد یا برای تبدیل شدن به یک فروشنده مجاز با Stripe و فروش به دلار ثبت نام کرد. هنگامی که شخصی یک NFT فهرست شده را خریداری می کند، وجوه به کیف پول مرتبط منتقل می شود.

نحوه هدیه دادن NFT در Nifty Gateway

هدیه دادن NFT یکی از امکاناتی است که توسط Nifty Gateway ارائه شده است. دارندگان حساب Nifty Gateway می توانند NFT ها را از طریق یک آدرس ایمیل معتبر به سایر کاربران در پلت فرم هدیه دهند.

برای ارسال NFT به کاربران در پلتفرم خود:

1. تب “مجموعه من” را باز کنید و NFT مورد نظر برای ارسال را انتخاب کنید.

2. صفحه جدیدی ظاهر می شود. روی “Send Nifty” کلیک کنید. نام کاربری گیرنده را در کادر جستجو وارد کنید و نمایه او را انتخاب کنید (در صورت تمایل می توانید یک یادداشت شخصی نیز اضافه کنید).

3. برای تایید انتقال، روی “Send Nifty” کلیک کنید. نقل و انتقالات آنی و بدون هزینه گاز برای انتقال درون پلت فرم است.

جدا از این، Nifty Gateway همچنین به افرادی که در پلتفرم نیستند با استفاده از یک آدرس ایمیل معتبر، همانطور که در زیر توضیح داده شده است، اجازه هدیه دادن NFT را می دهد.

  • NFT را که می خواهید به عنوان هدیه ارسال کنید پیدا کنید و مطمئن شوید که به عنوان هدیه در دسترس است. برخی از NFT ها ممکن است قابل هدیه نباشند، بنابراین لطفاً قبل از ادامه بررسی کنید.
  • پس از انتخاب NFT به هدیه، روی دکمه “Gift” کلیک کنید. با این کار صفحه جدیدی باز می شود که در آن باید آدرس ایمیل گیرنده را وارد کنید (و در صورت تمایل یک پیام شخصی اضافه کنید).
  • سپس انتخاب کنید که آیا NFT را فوراً پاس کنید یا در تاریخ خاصی. هنگامی که گزینه هدیه خود را انتخاب کردید، جزئیات را بررسی کنید و[確認]برای تکمیل معامله کلیک کنید. مقداری وجوه برای پرداخت هزینه های معامله کنار بگذارید. گیرندگان یک اعلان ایمیلی حاوی دستورالعمل‌هایی درباره نحوه درخواست NFT با استعداد دریافت خواهند کرد.

ساختار قیمت گذاری و هزینه های دروازه Nifty

Nifty Gateway دارای یک سیستم هزینه استاندارد متشکل از دو مدل مختلف V1 و V2 است که در سند WalletHub Nifty تعریف شده است.

روش V1

این مدل برای لیست هایی است که در مدل نگهبانی Nifty Gateway نگهداری می شوند. با این رویکرد، Nifty Gateway 5% قیمت فروش را به عنوان کارمزد کاهش می دهد. پرداخت ها را می توان با استفاده از کارت اعتباری، کیف پول اتریوم یا حساب Gemini انجام داد. علاوه بر این، هیچ کارمزد گازی در ارتباط با این معاملات وجود ندارد.

روش V2

این برای همه فروشندگانی که NFT با استفاده از کیف پول‌های ارز دیجیتال اتریوم مانند MetaMask می‌فروشند، صدق می‌کند. برای پرداخت این تراکنش ها باید از ETH استفاده شود و Nifty Gateway 2.5 درصد از کل قیمت فروش را دریافت می کند. کاربران ملزم به پرداخت هزینه گاز پس از انجام این تراکنش ها هستند.

آیا Nifty Gateway امن است؟

مانند تمام پلتفرم‌های NFT، مهم است که هنگام استفاده از آنها ایمنی و امنیت را در نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که دارایی‌های دیجیتال شما محافظت می‌شوند. به طور کلی، Nifty Gateway اقداماتی را برای حفظ امنیت کاربران انجام می دهد. این پلت فرم توسط سرمایه گذاران معتبر پشتیبانی می شود و توسط بسیاری از هنرمندان و افراد مشهور مورد استفاده قرار می گیرد.

Nifty Gateway همچنین از اقدامات امنیتی استاندارد صنعتی مانند رمزگذاری و احراز هویت دو مرحله ای برای محافظت از حساب های کاربری و تراکنش ها استفاده می کند. علاوه بر این، Nifty Gateway از تمرکز شرکت مادر Gemini بر حفظ بهترین شیوه های امنیتی در صنعت ارزهای دیجیتال سود می برد.

Gemini انطباق منظم بانکی را تکمیل می کند، از مقررات مالی پیروی می کند و با استفاده از امنیت سخت افزاری و خدمات نگهداری، امنیت کیف پول Nifty Gateway را حفظ می کند. مدل سیستم نگهداری آن تضمین می کند که بازار مالکیت تمام NFT های فهرست شده در پلتفرم خود را دارد.

با وجود این، Nifty Gateway از هک مصون است. در مارس 2021، تعداد کمی از کاربران Nifty از “تصرف حساب” شکایت کردند که در آن NFT ها از حساب های Nifty Gateway ناپدید شدند. Nifty Gateway ادعا کرد که وب‌سایت آن به خطر نیفتاده است و حساب‌های آسیب‌دیده فاقد احراز هویت دو مرحله‌ای بوده و در معرض خطر قرار گرفته‌اند. طبق گزارشات و مصرف کنندگان خاص، Nifty Gateway با موفقیت اقلام سرقت شده را بازیابی کرده است.

علاوه بر این، مانند هر سرمایه گذاری یا معامله مالی، همیشه درجاتی از ریسک وجود دارد. NFT ها می توانند فرار باشند و ارزش آنها می تواند در طول زمان به طور قابل توجهی نوسان کند. مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در NFT، تحقیق کنید و خطرات آن را درک کنید.

نویسنده: Shailey Singh

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا