اخبار ارز دیجیتال

نحوه ایجاد صندوق اضطراری با استفاده از اپلیکیشن دفتر حساب خانگی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

از برنامه بودجه بندی برای پیگیری اهداف هزینه و پس انداز خود و ایجاد یک صندوق اضطراری استفاده کنید.

ساخت صندوق اضطراری بخش مهمی از برنامه ریزی مالی است. صرفه جویی در پول و ایجاد یک صندوق اضطراری به لطف یک برنامه بودجه هرگز آسان تر نبوده است. این مقاله ویژگی های صندوق اضطراری و مراحل کلی ساخت صندوق اضطراری با استفاده از اپلیکیشن حسابداری خانگی را شرح می دهد.

صندوق اضطراری چیست؟

صندوق اضطراری مجموعه ای از پول است که برای پوشش هزینه های غیرمنتظره یا از دست دادن درآمد کنار گذاشته می شود. این به عنوان یک شبکه ایمنی مالی عمل می کند و به شما کمک می کند در مواقع اضطراری از بدهی و مشکلات مالی جلوگیری کنید. صندوق های اضطراری دارای ویژگی های زیر هستند:

  • نقدینگی: وجوه اضطراری باید به راحتی در دسترس و نقد شوند تا در صورت نیاز بتوان به سرعت تأمین مالی کرد. به همین دلیل است که اکثر کارشناسان مالی توصیه می کنند وجوه اضطراری را در بازار پول یا حساب های پس انداز پربازده نگه دارید.
  • مناسب: وضعیت شما تعیین می کند که چقدر به عنوان یک صندوق اضطراری نیاز دارید. با این وجود، اکثر کارشناسان توصیه می کنند که ۳ تا ۶ ماه از هزینه های زندگی را به عنوان یک صندوق اضطراری ذخیره کنید.
  • آن را جدا نگه دارید: مهم است که صندوق اضطراری خود را از سایر حساب های پس انداز و جاری خود جدا نگه دارید. این تضمین می کند که وجوه اضطراری به طور ناخواسته استفاده نمی شود.
  • به طور مرتب پر کنید: اگر بودجه اضطراری شما تمام شد، مهم است که آن را سریع پر کنید. هدفی را برای بازسازی ساختار مالی خود تعیین کنید تا مطمئن شوید که یک صندوق اضطراری آماده برای هزینه های غیرمنتظره بعدی خود دارید.

مطالب مرتبط: چگونه ChatGPT می تواند به شما در مدیریت امور مالی شخصی کمک کند

مراحل ساخت صندوق اضطراری با استفاده از برنامه بودجه

در اینجا مراحل ایجاد صندوق اضطراری با استفاده از برنامه بودجه بندی آورده شده است:

  • یک هدف پس انداز تعیین کنید: ببینید چقدر باید برای یک صندوق اضطراری پس انداز کنید. کارشناسان می گویند حداقل سه تا شش ماه در هزینه های زندگی صرفه جویی کنید.
  • هزینه های خود را ردیابی کنید: از ابزارهای بودجه بندی برای نظارت بر مخارج خود و پیدا کردن مکان هایی که می توانید پس انداز کنید استفاده کنید. این به شما امکان می دهد پول بیشتری را به عنوان صندوق اضطراری پس انداز کنید.
  • پس انداز خود را خودکار کنید: با تنظیم انتقال خودکار از حساب جاری خود به حساب پس انداز اضطراری خود با استفاده از برنامه، پس انداز خود را خودکار کنید. این باید صرفه جویی در پول برای مواقع اضطراری را در اولویت قرار دهد و مرتباً به صندوق اضطراری شما پول اضافه کند.
  • از ویژگی‌های پس‌انداز برنامه استفاده کنید: برخی از برنامه‌های بودجه‌بندی دارای ویژگی‌های پس‌انداز داخلی هستند که می‌تواند به شما در صرفه‌جویی سریع‌تر پول کمک کند. برای مثال، برخی از برنامه‌ها خریدها را تا نزدیک‌ترین دلار جمع‌آوری می‌کنند و پول مازاد را به صندوق اضطراری منتقل می‌کنند.
  • بودجه خود را بررسی و تنظیم کنید: بودجه خود را به طور منظم بررسی کنید و در صورت لزوم تنظیم کنید. اگر افزایش یا پاداش دریافت می کنید، سهم پس انداز خودکار خود را به صندوق اضطراری افزایش دهید.

یک برنامه بودجه بندی که به شما کمک می کند یک صندوق اضطراری بسازید

در اینجا چند نمونه از برنامه های بودجه بندی آورده شده است که می توانند به شما در ایجاد صندوق اضطراری کمک کنند.

نعناع

ابزار بودجه بندی رایگان Mint به شما کمک می کند هزینه ها را نظارت کنید، بودجه ایجاد کنید و اهداف پس انداز را تعیین کنید. اهداف پس انداز خود را زیر نظر داشته باشید و انتقال خودکار را از حساب جاری به حساب پس انداز خود تنظیم کنید. بعلاوه، نعناع زمانی که از بودجه خود فراتر می‌روید یا به مهلت‌های صورت‌حساب نزدیک می‌شوید، یادآوری می‌کند، بنابراین می‌توانید با اجتناب از هزینه‌های غیرمنتظره، در پول خود صرفه‌جویی کنید.

YNAB (بودجه مورد نیاز)

YNAB یک برنامه بودجه بندی پولی است که به شما در ایجاد بودجه و پیگیری هزینه های خود کمک می کند. ویژگی “عصر پول” را ارائه می دهد که مدت زمان ماندگاری یک صندوق را پیش بینی می کند. این برنامه تشویق می کند که تمام پول خود را به کار اختصاص دهید، از جمله تخصیص پول به صندوق اضطراری. می توانید اهداف پس انداز را برای صندوق اضطراری خود تنظیم و پیگیری کنید.

محافظ جیبی

PocketGuard یک ابزار بودجه بندی رایگان است که به کاربران امکان می دهد هزینه های خود را پیگیری کرده و اهداف پس انداز خود را تعیین کنند. کاربران می توانند انتقال خودکار را به حساب های پس انداز و بودجه تنظیم کنند. این برنامه زمانی که به محدودیت بودجه خود رسیده اید یا زمانی که مهلت صورتحساب شما نزدیک می شود، هشدار می دهد. ویژگی “In My Pocket” به شما نشان می دهد که چقدر می توانید در صندوق اضطراری خود بگذارید.

مطالب مرتبط: ۹ اصطلاح مهم مالی که باید بدانید

به ازای هر دلار

EveryDollar یک ابزار بودجه رایگان است که توسط متخصص امور مالی شخصی دیو رمزی توسعه یافته است. ویژگی آن که «گام‌های کودک» نام دارد، کاربران را در فرآیند ایجاد صندوق اضطراری راهنمایی می‌کند، علاوه بر این به کاربران اجازه می‌دهد بودجه‌ها را تنظیم و پیگیری کنند. EveryDollar همچنین اطلاعاتی در مورد الگوهای هزینه و فرصت های پس انداز برای افزایش بودجه اضطراری شما ارائه می دهد.

سرمایه شخصی

Personal Capital یک برنامه رایگان است که به شما کمک می کند هزینه ها را پیگیری کنید، بودجه ایجاد کنید و اهداف پس انداز تعیین کنید. همچنین ابزارهایی برای برنامه ریزی سرمایه گذاری و پس انداز بازنشستگی فراهم می کند. سرمایه شخصی به کاربران این امکان را می دهد که تجزیه و تحلیل ارزش خالص خود را مشاهده کنند و انتقال پس انداز خودکار را به صندوق اضطراری تنظیم کنند.نویسنده: Guneet Kaur

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا