اخبار ارز دیجیتال

چگونه محتوای بازشدنی را به مجموعه NFT خود اضافه کنیم

این مقاله توضیح می‌دهد که محتوای بازگشایی چیست، چگونه کار می‌کند و چگونه آن را به درستی به مجموعه NFT خود اضافه کنید.

پس از اجرای چشمگیر در سال ۲۰۲۱، اکثر مردم حداقل به صورت سطحی می دانند که توکن غیر قابل تعویض (NFT) چیست. تعداد کمی از مردم متوجه می شوند که NFT ها دائما در حال به دست آوردن ویژگی ها و موارد استفاده جدید و قانع کننده هستند.

این مقاله بر روی نقش یک ویژگی هیجان انگیز تمرکز می کند: محتوای بازگشایی NFT. ما مزایا و موارد استفاده آنها را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه قفل‌های بازگشایی را به مجموعه NFT خود اضافه کنید.

NFT ها چیست؟

به طور سنتی، NFT ها به عنوان دارایی های دیجیتال رمزنگاری منحصر به فرد در بلاک چین توصیف می شوند که می توانند به صورت آنلاین خرید و فروش شوند. تقریباً هر چیزی ممکن است: عکس های دیجیتال، آهنگ ها، فیلم ها، آیتم های درون بازی، املاک و حتی ژنوم شخصی شما.

مهمتر از همه، NFTها مزایایی را برای هنرمندان ارائه می دهند. به عنوان مثال، عدم تمرکز، تأیید و کنترل مالکیت، سهولت انتقال و تجارت، کمیاب بودن و نادر بودن. مهمتر از همه، NFTها یک اقتصاد خلاق کاملاً جدید ایجاد می کنند، که در آن سازندگان می توانند قراردادهای هوشمندی را برای کسب حق امتیاز از فروش ثانویه بدون واسطه شخص ثالث تنظیم کنند.

با این حال، با وجود مزایای آشکار NFT برای هنرمندان و خود جامعه، بسیاری بر این باورند که NFT ها فقط یک مد گذرا هستند. بدبینان NFT بارها گفته اند که چنین هنر NFT ناشیانه دیجیتالی در بلاک چین در واقع ارتباط چندانی با هنر واقعی ندارد.

در واقع، اکثر NFT ها به عنوان آیتم های ثابت مختلف در بلاک چین وجود دارند و می توانند در بازارهای آنلاین خرید و فروش شوند. و چون هیچ واسطه ای وجود ندارد، مطلقاً هر چیزی امکان پذیر است، حتی محتوای بی کیفیت.

با این حال، جامعه باید به خاطر داشته باشد که پدیده NFT فقط مربوط به هنر دیجیتال و کلکسیون‌های گران قیمت مد روز نیست. زیرا فناوری زیربنایی به سازندگان اجازه می دهد تا کارهای بسیار بیشتری نسبت به JPEG و GIF های مستقل انجام دهند.

NFT ها ده ها مورد استفاده را فعال می کنند. به عنوان مثال، NFT ها به دلیل ماهیت خود نشان دهنده توکن های منحصر به فردی هستند که کاربران می توانند آنها را «مالک» کنند. به عبارت دیگر، هر NFT می تواند به عنوان یک مدرک، گواهی یا کلید عمل کند. دامنه راه‌های جدید و نوآورانه برای ارائه ارزش به مردم با استفاده از این شکل از “کنترل دسترسی” تنها توسط تخیل سازنده محدود شده است. این دقیقاً جایی است که مفهوم محتوای بازشدنی مطرح می شود.

محتوای بازگشایی NFT چیست؟

NFT ها قدرت اختراع بسیار زیادی دارند که هنرمندان می توانند از آن برای تنوع بخشیدن به عملکرد خود استفاده کنند. محتوای غیرقابل قفل یکی از عناصری است که ارزش واقعی را به NFT های توکن غیردیجیتال اضافه می کند و خلاقیت را در آن به ارمغان می آورد و در نتیجه تجربه معاملات را افزایش می دهد. اساساً، محتوای بازگشایی کلید چیزها و خدمات انحصاری است که فقط توسط دارندگان NFT قابل دسترسی هستند. پس از خرید برای خریداران NFT قابل مشاهده است.

محتوای بازشدنی می‌تواند انحصاری باشد، اما اغلب محتوای بازشدنی شامل پیوندهایی به فایل‌های با وضوح بالا NFT یا جزئیات حمل و نقل و اطلاعات تماس هنرمند است. با فرصت خرید یک نسخه فیزیکی ارائه می‌شود. علاوه بر این، محتوای بازگشایی ابزار مفیدی برای افزودن ارزش به مجموعه NFT شما و راهی عالی برای ایجاد جذابیت در بازار ثانویه است.

برای هنرمندان، محتوای غیرقابل قفل فرصتی برای تجلیل و تجلیل از مجموعه‌داران NFT با ارائه نسخه‌های اصلی با ارزش دنیای واقعی است. به این ترتیب، بازشدنی ها اثر افزایش کمیاب و تقاضای NFT ها را ایجاد می کنند.

نمونه هایی از استفاده از محتوای بازشدنی در NFT

روش‌های بسیار متنوعی برای استفاده از محتوای بازشدنی با NFT وجود دارد و نمونه‌های آن تقریباً بی‌پایان هستند. این می تواند تقریباً هر چیزی را پوشش دهد، از نسخه های با وضوح بالا تصاویر دیجیتال و محتوای ویدیویی اضافی تا دسترسی به انجمن ها و گواهی های خصوصی.

نمونه هایی از استفاده از محتوای بازشدنی در NFT

برای مثال، نوازندگان می‌توانند از NFT با محتوای بازگشایی برای ارسال نسخه‌های فیزیکی ضبط‌ها یا توزیع بلیت‌ها برای دسترسی طرفداران به نمایش‌ها استفاده کنند. علاوه بر این، هنرمندان می توانند محتوای پشت صحنه ویژه ای را برای کلکسیونرهای خوش شانسی که آثار NFT خود را خریداری می کنند، اضافه کنند.

کدام بازارها از محتوای بازشدنی پشتیبانی می کنند؟

محتوای غیرقابل قفل می‌تواند ایده‌های جدید الهام‌بخش بسیاری را باز کند، اما بازارهای NFT که از آن پشتیبانی می‌کنند را می‌توان روی یک دست حساب کرد. این به این دلیل است که ما با چالش‌هایی روبرو هستیم.

اول از همه، بحث ذخیره سازی وجود دارد. پلت فرم NFT ذخیره سازی روی زنجیره را ارائه نمی دهد زیرا ممکن است هزینه های زیادی را متحمل شود. بنابراین، NFT ها معمولاً در سیستم های فایل توزیع شده یا متمرکز مانند IPFS یا Arweave ذخیره می شوند.

ثانیاً، اگر محتوای قابل قفل در زنجیره ذخیره نشود، بسیار مختص پلتفرم می‌شود. امکان افزودن به آن محدود است. با این حال، چندین پلتفرم NFT وجود دارند که قبلاً محتوای بازشدنی را برای NFT ها روی پلتفرم های خود پیاده سازی کرده اند، مانند OpenSea، Solsea، Rarible، Mintable.

نحوه ایجاد NFT با محتوای بازشدنی

به طور معمول برای هنرمندان، گزینه اضافه کردن محتوای بازشدنی در بازار NFT هنگام تنظیم NFT موجود است. این به این معنی است که هنرمندان می‌توانند در حین ایجاد یا ویرایش، قفل‌های بازکننده را متصل کنند. بنابراین چگونه می‌توانید محتوای بازشدنی را به مجموعه NFT خود اضافه کنید؟

افزودن محتوای بازشدنی به OpenSea، Solsea یا هر پلتفرم دیگری که از این پشتیبانی می‌کند، تفاوت چندانی ایجاد نمی‌کند. محتوای بازگشایی محدود به محتوای متن ساده است. پلتفرم NFT یک منطقه متنی بزرگ برای هنرمندان دارد تا محتوای مورد علاقه خود را اضافه کنند، مانند داستانی از کار خود، پیام قدردانی یا گواهی اصالت.

تنظیمات افزودن محتوای قابل بازگشایی محدود به قالب متنی به این معنی است که نویسندگان NFT نمی توانند فایل های مورد نیاز را در قالب تصویر یا ویدیو آپلود کنند. از طرف دیگر، باید خودتان آن را با افزودن پیوندهایی به فایل‌هایی که نیاز دارید در هر راه‌حل ذخیره‌سازی دیگری که دوست دارید، سازماندهی کنید. بنابراین، این مسئولیت نویسنده است که اطمینان حاصل کند که محتوای قابل قفل برای طولانی مدت در دسترس باقی بماند.

برای افزودن محتوای قابل بازگشایی به NFT_ این مراحل را دنبال کنید

مطالب مرتبط: نحوه ایجاد NFT: راهنمای ایجاد توکن های غیر قابل تعویض

به سمت آینده

سال ۲۰۲۱ یک سال کلیدی برای NFT بود، سالی که زمینه سازی و اتخاذ شد. اکنون، سال ۲۰۲۲ زمان آن است که به تنوع موارد استفاده و تقویت وضعیت NFT به عنوان یک پدیده دیجیتال فکر کنیم. و ویژگی محتوای بازشدنی در حال تبدیل شدن به یکی از مراحل کلیدی در این مسیر است.

با گسترش قابلیت‌های NFT، محتوای غیرقابل قفل NFT زمینه خلاقیت نامحدودی برای هنرمندان است که صرفاً آن را تقویت می‌کند. اهمیت آن دشوار است که بیش از حد برآورد شود. بعلاوه، قفل‌گشایی‌ها به NFTها کمک می‌کنند. برای طرفداران و دنبال‌کنندگان، خرید NFT به یک تجربه تعاملی با عنصر شگفت‌انگیز برای لایه‌های جدید تعامل، با محتوای پنهان و غیرقابل قفل که فقط دارندگان NFT می‌توانند ببینند، تبدیل می‌شود. از این نظر، قفل‌گشایی‌ها این پتانسیل را دارند که در صنعت کریپتو پیشرفت کنند و برای هنرمندان و جوامعشان مفید باشند.

نویسنده: Sasha Shilina

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا