اخبار ارز دیجیتال

چگونه IRS از تجزیه و تحلیل بلاک چین برای توقیف 10 میلیارد دلار ارز دیجیتال استفاده کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مشارکت عمومی و خصوصی با شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis نقش کلیدی در کمک به خدمات درآمد داخلی در حل جرایم مرتبط با ارزهای دیجیتال داشته است.

از زمانی که سرویس درآمد داخلی (IRS) شروع به تحقیق در مورد طیف گسترده ای از جرایم مربوط به دارایی های دیجیتالی کرد، تجزیه و تحلیل بلاک چین برای توقیف حدود 10 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال کلیدی بوده است.

این نکته کلیدی است که توسط جیم لی، مدیر سرویس تحقیقات جنایی IRS (IRS-CI) در یک مصاحبه اختصاصی گسترده با Cointelegraph در آمستردام مطرح شده است. لی در میان طیف وسیعی از نمایندگان سازمان‌های بخش دولتی و خصوصی بود که دانش و بینش خود را در کنفرانس لینک‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainaracy در هلند به اشتراک می‌گذاشت.

لی، همراه با همکارانش در IRS-CI، نگاهی درونی به نحوه برخورد سازمان‌های اجرایی با استفاده از ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال در جرایم مالی مختلف که در صلاحیت آن‌ها است، ارائه کردند.

هک صرافی‌های برجسته، پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز، و پل‌های زنجیره‌ای متقابل منجر به افزایش سرمایه‌های سرقت شده در دو سال گذشته شده است.منبع: Chainalysis 2023 Crypto Crime Report

لی به مدت 28 سال مامور ویژه IRS بوده و از سال 2020 رهبری این بخش را بر عهده داشته است. در سال‌های منتهی به دوره او، IRS-CI تعداد فزاینده‌ای از تحقیقات جنایی مرتبط با دارایی‌های دیجیتال را پیدا کرد. به درجات مختلف روی میز مامور می افتد.

مرتبط: IRS برای افزایش دادخواست های رمزنگاری در فصل مالیاتی آینده آماده می شود

رابطه بین IRS و فضای ارزهای دیجیتال به طور جدی در اوایل دهه 2010 آغاز شد، زمانی که بیت کوین (BTC) شروع به نفوذ در سیستم پولی به عنوان یک جایگزین غیرمتمرکز برای ذخیره و انتقال ارزش کرد.

همانطور که لی توضیح داد، تلاش‌های IRS برای ایجاد زیرساخت‌ها برای مبارزه با سرقت هویت در حدود سال 2011، تلاش‌ها برای شروع تحقیقات جرایم مرتبط با پول دیجیتال را از بین برد.

زمانی که ارزهای رمزنگاری شده به بازار آمد، ما از قبل به فکر جرایم دیجیتال و ردیابی پول با Web2 بودیم.

با این حال، توانایی سازمان‌ها برای درک، تحقیق، و در نهایت پیگرد قانونی و توقیف ارزهای دیجیتال و دارایی‌های دیجیتال به ابزارهای توسعه‌یافته توسط آژانس‌های بخش خصوصی تکیه کرده است.

IRS-CI یکی از صدها سازمان مجری قانون و دولتی است که از مجموعه خاصی از ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاک چین توسعه یافته توسط Chainales استفاده می کند. این شرکت در سال 2014 تاسیس شد و در دهه گذشته سنگ بنای تحقیقات مبتنی بر بلاک چین در سراسر جهان بوده است.

داده‌های گزارش جرایم رمزنگاری 2023 Chainalysis، ارزش فزاینده پول‌شویی از طریق ارزهای دیجیتال را در هفت سال گذشته نشان می‌دهد. منبع: Chainalysis 2023 Crypto Crime Report

برای IRS، مشارکت آن با Chainalysis بسیار ارزشمند بوده است و لی گفت که تلاش‌های این واحد برای بررسی جرایم مرتبط با رمزنگاری بدون زیرساخت‌ها و ابزارهایی که اکنون به آنها دسترسی دارد، تقریباً غیرممکن خواهد بود. مشارکت عمومی و خصوصی ما با Chainaosis به سرمایه‌گذاری در فناوری کمک می‌کند که به ردیابی ارزهای دیجیتال و دستکاری داده‌ها از بلاک چین‌های عمومی تا بازارهای تاریک نت کمک می‌کند.

به تمام داده‌هایی که برای IRS کار می‌کنم فکر کنید. ممکن است بهترین نباشد، اما غنی‌ترین است. و اکنون می‌توانم آن‌ها را با سوابقی که دارم بررسی کنم، به این معنی که فوق‌العاده قدرتمند است، اما زمان، انرژی و هزینه می‌برد. “

حتی با وجود ابزارهایی که در اختیار دارد، لی اعتراف می کند که بررسی جرایم مربوط به دارایی های دیجیتال کار دشواری است. سرمایه‌گذاری بر روی افراد، داده‌ها و فناوری در تلاش‌های ما برای مبارزه با جرایم مرتبط با رمزنگاری کلیدی بوده است.

وقتی در مورد فضای رمزنگاری صحبت می‌کنم، آن را ترکیبی از داده‌ها و فناوری می‌دانم. این به سرمایه‌گذاری زیادی نیاز دارد زیرا به تنهایی نتیجه نمی‌دهد. شما نمی‌توانید.”

ارزش بازار ارزهای رمزنگاری شده توقیف شده در انبارهای IRS از 10 میلیارد دلار تخمین زده شده در زمان توقیف کاهش یافته است، اما IRS هنوز باید دریابد که چگونه میلیاردها دلار دارایی دیجیتال را ذخیره کند.

این یک مسئله پیچیده برای کمیسیونر IRS-CI است که ملاحظات ساده مربوط به نگهبانی ارزهای دیجیتال را برجسته می کند، که به طور فزاینده ای هنگام برخورد با مقادیر زیادی ارزش دیجیتالی استرس زا هستند.

“کجا باید آن را نگه دارم؟ روی زنجیره یا خارج از زنجیره؟ آیا آن را در دفترم نگه دارم؟ عبارات بذر را در جای دیگری قفل کنم؟ ما در مورد پول زیادی صحبت می کنیم.”

تحقیقات IRS-CI موفقیت آمیز بوده است و این وزارتخانه اغلب بزرگترین کمک کننده به صندوق مصادره دارایی های خزانه داری ایالات متحده در سال های اخیر بوده است. توقیف 3.6 میلیارد دلاری مربوط به هک Bitfinex در سال 2016 نمونه برجسته ای از تلاش های واحد لی برای ردیابی وجوه دزدیده شده است.

مرتبط: IRS به مالیات دهندگان یادآوری می کند که درآمد رمزنگاری شده را قبل از تشکیل پرونده در سال 2022 گزارش کنند.

بخش مهم دیگری از وظایف IRS CI ارائه دانش و مهارت به آژانس‌های مجری جرایم محلی و بین‌المللی برای استفاده از ابزارهایی مانند Chainaracy Reactor است که در درجه اول با هدف تقویت تحقیقات جرایم مالی انجام می‌شود.

بخشی از سفر لی به اروپا در ماه می 2023 برای تسهیل آموزش بیش از 60 مقام مختلف اوکراینی از سازمان های مختلف اجرای قانون بود. IRS-CI همچنین مجوز راکتور Chainalysis را به مجریان قانون اوکراین اهدا کرد. این به تسهیل ردیابی بلاک چین و ارزهای دیجیتال در مناقشه روسی و اوکراینی کمک می کند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگاری – و نکات مالیاتی رمزنگاری

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا