اخبار ارز دیجیتال

نحوه برنامه ریزی سناتورها برای تنظیم AI: قوانین رمزگشایی، 4 تا 11 سپتامبر

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

چارچوب سناتور ریچارد بلومنتال و جاش هاولی تاکید می کند که شرکت های فناوری نمی توانند برای محافظت از خود در برابر اقدامات قانونی به حمایت از مسئولیت اعتماد کنند.

هفته گذشته، دو سناتور آمریکایی طرحی دو حزبی برای قانون هوش مصنوعی (AI) منتشر کردند. چارچوب پیشنهاد شده توسط سناتور ریچارد بلومنتال و جاش هاولی از صدور مجوز اجباری برای شرکت‌های هوش مصنوعی حمایت می‌کند و روشن می‌کند که حمایت‌های مسئولیت فناوری از این شرکت‌ها در برابر اقدامات قانونی محافظت نمی‌کند.

این چارچوب ایجاد یک سیستم صدور مجوز را پیشنهاد می کند که توسط یک نهاد نظارتی مستقل نظارت می شود. توسعه دهندگان مدل هوش مصنوعی ملزم به ثبت نام در این تنظیم کننده خواهند بود که قدرت انجام ممیزی این متقاضیان مجوز را خواهند داشت. آنها همچنین پیشنهاد می کنند که کنگره توضیح دهد که بخش 230 قانون نجابت ارتباطات، که حمایت های قانونی را برای شرکت های فناوری در برابر محتوای شخص ثالث ارائه می کند، در مورد برنامه های کاربردی هوش مصنوعی اعمال نمی شود.

بلومنتال و هاولی، که ریاست کمیته فرعی سنا در زمینه حریم خصوصی، فناوری و قانون را بر عهده دارند، نیز برنامه هایی را برای این جلسه اعلام کردند. این جلسه شامل شهادت چهره های برجسته ای مانند معاون مایکروسافت و رئیس براد اسمیت خواهد بود. ویلیام دالی، دانشمند اصلی و معاون ارشد تحقیقات در NVIDIA. وودرو هرتزوگ، استاد حقوق در دانشگاه بوستون.

تلاش قبلی برای شروع گفت‌وگوی نظارتی در مورد هوش مصنوعی توسط چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، انجام شد، که او همچنین چارچوب هوش مصنوعی را در ژوئن معرفی کرد. چارچوب او طیف وسیعی از اصول اساسی را بر خلاف اقدامات دقیق‌تر پیشنهاد شده توسط هاولی و بلومنتال ترسیم کرد.

نمایندگان پارلمان استرالیا لایحه ارز مجازی را رد کردند

کمیته قانونگذاری اقتصادی سنای استرالیا بازخوردی در مورد لایحه ارزهای دیجیتال ارائه شده توسط سناتور اندرو براگ ارائه کرده است. این لایحه مجلس اعیان را تصویب نکرد و در عوض توصیه کرد که دولت به تحقیق در مورد این موضوع ادامه دهد. سناتور براگ لایحه دارایی های دیجیتال (مقررات بازار) 2023 را با هدف “حمایت از مصرف کنندگان و تسهیل سرمایه گذاران” در ماه مارس معرفی کرد. این لایحه توصیه های نظارتی را در مورد استیبل کوین ها، مجوز مبادلات و الزامات نگهداری ارائه می کند.

به خواندن ادامه دهید

چین حساب 80 اینفلوئنسر رمزارز را می بندد

Sina Weibo، یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های رسانه‌های اجتماعی چین با بیش از ۲۵۸ میلیون کاربر فعال روزانه، ۸۰ حساب اینفلوئنسر را که فعالیت‌های رمزنگاری را تبلیغ می‌کنند، حذف کرده است. حساب‌های دارای بیش از 8 میلیون فالوور، هشت قانون مرتبط با مخابرات، مالی، بانکی، بازاریابی آنلاین، اوراق بهادار، صرافی‌ها و امنیت اینترنتی را به دلیل مشارکت در ترویج گسترش ارزهای مجازی نقض کردند. چین از سال جاری فعالیت‌های خصوصی مرتبط با رمزارزها را با اشاره به فرار سرمایه، پولشویی و نیاز به حفظ یک ابتکار ارز دیجیتال دولتی سرکوب کرده است.

به خواندن ادامه دهید

تایوان مبادلات ارز مجازی ثبت نشده خارج از کشور را تنظیم می کند

طبق گزارش‌ها، تایوان قصد دارد محدودیت‌هایی را برای صرافی‌های ارز مجازی ثبت‌نشده خارج از کشور که در حوزه قضایی تایوان فعالیت می‌کنند، به عنوان بخشی از راهنمایی‌های آتی برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) اعمال کند. پیش‌نویس دستورالعمل‌ها شامل اقداماتی برای تقویت افشای اطلاعات و الزام کسب‌وکارها به تعیین معیارهای غربالگری برای فهرست‌بندی و حذف از فهرست است. همچنین به ذخیره جداگانه دارایی های مشتری و پلت فرم نیاز دارد و مشخص می کند که VASP ها باید روش هایی را برای جلوگیری از پولشویی پیاده سازی کنند.

در میان 10 اصل تعیین شده توسط FSC، قانونی است که VASP های خارجی را از کسب غیرقانونی تجارت در تایوان منع می کند. FSC پیشنهاد کرد که پلتفرم‌های ارز مجازی خارجی که در تایوان ثبت نشده و قوانین ضد پولشویی را رعایت نمی‌کنند، نباید از شهروندان تایوان یا تایوانی درخواست تجارت کنند.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا