اخبار ارز دیجیتال

چگونه احضاریه های دادگاه NFT چشم انداز قانونی را تغییر می دهد

فناوری بلاک چین در حال نفوذ به سیستم های دادگاه است و احضاریه های دیجیتالی در NFT ها ارائه می شود.

RBB Lab، یک شرکت توسعه فناوری مستقر در جمهوری سن مارینو، احضاریه ای را برای کارمندان و پیمانکاران سابق به دلیل استفاده از فناوری توکن غیرقابل تعویض (NFT) صادر کرده است.

انریکو روبولی، مدیر عامل شرکت RBB Labs به کوین تلگراف گفت که این دو به دلیل تلاش برای اخاذی و تشدید افترا به این شرکت به مقامات قضایی ایتالیا احضار شده اند. آقای روبولی گفت این احضاریه “یک دستور بازدارنده برای توقف این کارزار علیه ما” بود.

این اولین بار است که از NFT برای ابلاغ احضاریه دادگاه در ایتالیا استفاده می شود. پذیرش گسترده این فناوری می تواند به طور قابل توجهی نحوه رسیدگی ایتالیا به دعاوی قضایی را در آینده تغییر دهد.

تیم RBB می‌گوید پردازش احضاریه‌ها از طریق بلاک چین کارآمدتر از فرآیند سنتی است که ممکن است هفته‌ها طول بکشد. روبولی گفت: “هدف ساده کردن فرآیند و کارآمدتر کردن آن است.”

“به عنوان یک شرکت فناوری، ما می خواهیم موانع را برای همه چیز حذف کنیم. متأسفانه، سیستم حقوقی پر از ناکارآمدی هایی است که می تواند کارهای زیادی انجام دهد.”

آزمایشگاه RBB با Annetta Rossi e Associati، یک شرکت حقوقی مستقر در فلورانس، ایتالیا، برای توسعه مجموعه‌ای از ابزارها برای حوزه حقوقی همکاری می‌کند. هدف ایجاد محصولات حقوقی جدید مرتبط با بلاک چین است که هم برای وکلا و هم برای دانشجویان حقوق قابل استفاده باشد. این پروژه هنوز در مراحل اولیه است، اما تیم پیشرفت زیادی داشته است.

ما رابطه بسیار خوبی با شرکت های حقوقی داریم و آنها با بلاک چین آشنا هستند. ما تصمیم گرفتیم با آنها کار کنیم زیرا می توانیم به ارائه ابزارهای مختلف به بازار کمک کنیم، مانند فناوری ارائه احضاریه برای . ما همچنین در حال بررسی امکان روبولی به کوین تلگراف گفت: از بلاک چین برای تأیید اسناد استفاده می کنیم. بنابراین ما راهی برای اثبات وجود یک سند در یک مقطع زمانی خاص خواهیم داشت.

سرویس اسناد دادگاه توسط NFT

برخلاف انتظارات، استفاده از NFT برای خدمات رسانی به اسناد حقوقی رایج شده است. در واقع، دو دادگاه در بریتانیا و ایالات متحده خدمات احضاریه با استفاده از NFT را در رابطه با اختلافات حقوقی که استفاده از NFT ممکن است گسترده تر باشد، تایید کرده اند.

اخیر: جشن Metaverse: چگونه پروژه های Web3 فرهنگ را مجازی می کنند

از آنجایی که افراد بیشتری شروع به استفاده از NFT می کنند، تعداد دعاوی حقوقی مربوط به NFT نیز در چند سال اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. یکی از نمونه های اخیر یک شرکت حقوقی است که از NFT برای صدور دستور موقت علیه متهم استفاده می کند.

در مثالی دیگر، یک شرکت گام نسبتاً منحصربه‌فرد ارائه NFT به متهمان را به عنوان مدرک در یک هک 8 میلیون دلاری برداشت.

این واقعیت که وکلا، صرف نظر از صلاحیت قضایی، NFT را به عنوان یک شکل قابل اجرا از خدمات در امور حقوقی می پذیرند، نشانه روشنی از پذیرش و استفاده از این فناوری جدید در جامعه حقوقی است.

روش‌های سنتی تحویل اسناد دادگاه دارای تحویل شخصی است، اما با ظهور فناوری بلاک چین، فرصتی برای کشف رویکرد مدرن‌تر وجود دارد. این می‌تواند پیامدهای گسترده‌تری داشته باشد و می‌تواند دنیایی از امکانات را برای چگونگی اسناد دادگاه باز کند. در آینده تحویل داده شود.

هنگامی که از دلیل تصمیم برای تحویل احضاریه از طریق NFT پرسیده شد، روبولی پاسخ داد:

“به روش های سنتی، ارائه احضاریه ها می تواند بسیار دشوار باشد. هنگام ارسال احضاریه ها، آنها باید در سریع ترین زمان و با حداکثر کارایی ممکن ارسال و تحویل شوند.”

“در حال حاضر، یافتن یک فرد خاص بسیار پیچیده، زمان‌بر و پرهزینه برای تحویل است، و مستعد خطا، به خصوص اگر ناشناس باشد. و همانطور که همه ما می‌دانیم، انجام آن مسئولانه منجر به خطاهای کمتری می‌شود: فقط یک اشتباه می‌تواند توسط طرف مقابل برای به تعویق انداختن محاکمه مورد استفاده قرار گیرد، که البته می تواند مشکلات جدیدی ایجاد کند، بنابراین کارایی در اینجا بسیار مهم است.

تاثیر بر نظام حقوقی

در حالی که استفاده از NFT برای صدور احکام دادگاه مزایای زیادی دارد، الزامات قانونی نیز وجود دارد که باید رعایت شود.

برای درک بهتر این موضوع و تأثیر احتمالی احضاریه بر سیستم حقوقی ایتالیا، Cointelegraph برای بینش بیشتر با پیترو کالواروسو از تیم حقوقی آزمایشگاه RBB تماس گرفت.

کالوروسو گفت: «یکی از مشکلات اصلی این است که حاکمان هنوز با فناوری بلاک چین آشنا نیستند. برای تغییر طرز فکر سیاستمداران ما ضروری است. ”

“معرفی بلاک چین به سیستم حقوقی ایتالیا به کشور ما از نظر جذابیت سرمایه گذاری رونق زیادی خواهد داد و مطمئنا به ایجاد زمینه بازی برابر برای کارآفرینان و مصرف کنندگان کمک خواهد کرد.”

IP دارایی دیجیتال

علاوه بر استفاده از NFT برای ارائه اسناد قانونی، برخی از شرکت ها نیز از آنها برای مبارزه با کالاهای تقلبی استفاده می کنند.

NFT به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد با فناوری بلاک چین تأیید کنند که دارایی‌های دیجیتالی آنها بومی، اصلی و عاری از حق چاپ است.

این تکنیک آنها را غیر قابل تخریب و به راحتی قابل تأیید می کند. علاوه بر این، می توان از آن برای انتقال حق امتیاز و هزینه ها به سازندگان با استفاده از قراردادهای هوشمند استفاده کرد.

اخیراً: توکن‌سازی چیست و بانک‌ها چگونه از اصول طراحی آن استفاده می‌کنند؟

این به شرکت‌های رسانه‌ای اجازه می‌دهد تا محتوای خود را به NFT‌ها متصل کنند و از این فناوری برای ارائه تجربیات منحصربه‌فرد به مشتریان خود استفاده کنند.

در اوایل سال جاری، The Sandbox، یک متاورس مبتنی بر اتریوم، با مجموعه NFT World of Women همکاری کرد.

این مشارکت به عنوان یک پلت فرم عالی برای ادامه ماموریت این شرکت برای افزایش آموزش و نمایندگی زنان در دنیای مجازی عمل می کند.

نویسنده: Noah Washington

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا