اخبار ارز دیجیتال

درآمد ماینر بیت کوین چقدر است؟

یکی از راه‌ هایی که در سال‌های گذشته باعث شده تا بسیاری از افراد سود مناسبی از بازار کریپتوکارنسی کسب کنند، ماین کردن کوین‌ های متفاوت مانند بیت کوین است. با توجه به این که قیمت برخی از ماینر‌های بیت کوین تا چند صد میلیون تومان می‌رسد، افراد دوست دارند بدانند که درآمد ماینر بیت کوین چقدر است.

باید بگوییم که درآمد ماینر بیت کوین با توجه به موارد متعددی مشخص می‌شود و نمی‌توان به صورت دقیق میزان درآمد کسب شده توسط آن‌ها را بیان کرد. معیارهای متفاوتی برای تعیین میزان درآمد ماینر بیت کوین وجود دارد. در این مطلب قصد داریم این معیارها را معرفی کنیم تا شما بتوانید میزان درآمدی را که می‌توانید با خرید ماینرهای متفاوت به دست آورید محاسبه کنید. تا انتها با ما همراه باشید.

عوامل تأثیرگذار در درآمد ماینر بیت کوین

افراد با خرید ماینر بیت کوین می‌توانند کسب درآمد روزانه از بیت کوین را تجربه کنند. اما همانطور که گفتیم عوامل مختلفی بر درآمد ماینر بیت کوین تأثیر می‌گذارند. برخی از این عوامل ثابت هستند و برخی دیگر با توجه به نکات مختلفی تغییر می‌کنند. برخی از مهم ترین عوامل تأثیرگذار در درآمد ماینر بیت کوین را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

۱- قیمت بیت کوین

اولین و شاید مهم ترین عامل تأثیرگذار در تعیین میزان درآمد ماینر بیت کوین، قیمت بیت کوین است. هر چه قیمت بیت کوین در زمان فروش بیت کوین‌ها بالاتر باشد، فرد سود بیشتری را از ماین یا استخراج خود به دست خواهد آورد.

به عنوان مثال فرض کنید که دو فرد یک دستگاه یکسان دارند و هر کدام توانسته اند یک بیت کوین استخراج کنند. یکی از آن‌ها بیت کوین را با قیمت ۶۰ هزار دلار و دیگری با قیمت ۴۰ هزار دلار به فروش می‌رساند. این تفاوت باعث شده تا نفر اول در حدود ۳۳ درصد درآمد بیشتری از نفر دوم داشته باشد.

۲- قیمت دلار

این عامل بیشتر در ایران روی درآمد ماینر بیت کوین تأثیرگذار است. زیرا افراد بیت کوین‌های خود را به تتر تبدیل می‌کنند. تتر یک استیبل کوین است که ارزش آن برابر یک دلار است. پس یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار در درآمد ماینر بیت کوین در ایران، قیمت دلار است.

۳- نرخ هش

نرخ هش (Hash rate) در حقیقت به معنی سرعت انجام محاسبات ریاضی پیچیده توسط ماینرهاست. هر چه نرخ هش دستگاه بالاتر باشد، می‌توان میزان بیشتری بلاک داده توسط آن استخراج کرد و درآمد بیشتری کسب کرد. از مهم ترین اصطلاحاتی که برای اندازه گیری نرخ هش وجود دارد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محاسبه هزار هش در ثانیه: کیلو هش در ثانیه (KH/S)
 • محاسبه یک میلیون هش در ثانیه: مگا هش در ثانیه (MH/S)
 • محاسبه یک بیلیون هش در ثانیه: گیگا هش در ثانیه (GH/S)
 • محاسبه یک تریلیون هش در ثانیه: تراهش در ثانیه (TH/S)

۴- میزان برق مصرفی

مورد دیگری که در میزان درآمد ماینر بیت کوین تأثیر می‌گذارد، میزان برق مصرفی توسط دستگاه، دستگاه‌های خنک کننده و برخی دستگاه‌ های جانبی دیگر است. برق مصرفی ماینرها معمولاً به صورت وات ساعت یا کیلو وات ساعت مشخص شده است.

تاثیر میزان برق مصرفی بر درآمد بیت کوین

میزان مصرف هر دستگاه با توجه به سال تولید، قدرت و برخی موارد دیگر با دستگاه‌های دیگر متفاوت است. برای این که بتوان میزان سودی را که می‌توانید از ماین بیت کوین کسب کنید، محاسبه نمایید، حتماً باید به میزان مصرف برق دستگاه و قطعات جانبی آن توجه داشته باشید. پس از به دست آوردن میزان مصرف برق باید آن را در قیمت هر کیلووات ساعت برق ضرب کنید. این کار سبب می‌شود که هزینه مصرف برق بیت کوین را به دست آورید.

۵- کارمزد استخراج یا ماین

کارمزد استخراج را باید یکی دیگر از مواردی دانست که برای محاسبه میزان درآمد حاصله از استخراج بیت کوین باید به آن توجه داشت. افراد برای این که بتوانند کار استخراج بیت کوین را انجام دهند، باید از خدمات استخرهای استخراج استفاده کنند. این استخرها معمولاً با توجه به نکات متفاوت، کارمزدهای مختلفی می‌گیرند. معمولاً این کارمزد بین ۱ تا ۳ درصد استخراج بیت کوین توسط دستگاه شماست.

۶- هزینه ‌های تعمیر و نگهداری

ماینرهای بیت کوین را باید دستگاه‌ هایی حساس دانست که عدم توجه به آن‌ها مخصوصاً بخش خنک کننده می‌تواند به آن‌ها آسیب وارد کند. این هزینه کاملاً به نحوه نگهداری از ماینر باز می‌گردد و هر چه از ماینر خود به صورتی مناسب تر نگهداری کنید، هزینه تعمیر و نگهداری آن کاهش پیدا خواهد کرد.

نحوه محاسبه درآمد ماینر بیت کوین

به طور کلی به دو روش می‌توانید میزان درآمد ماینر بیت کوین خود را محاسبه کنید. اولین روش استفاده از فرمول و انجام محاسبه توسط خودتان است و روش دوم استفاده از ماشین حساب درآمد ماینر است.

محاسبه میزان درآمد ماینر بیت کوین

در ادامه چند برنامه ماشین حساب درآمد ماینر را نام می‌بریم تا در صورت نیاز بتوانید از آن‌ها استفاده کنید.

 • ماشین حساب (CryptoCompare)
 • ماشین حساب (CoinSmart)
 • ماشین حساب (CryptoRival)
 • ماشین حساب (CoinWarz)

ارزهای دیجیتال قابل استخراج

باید بدانید که بیت کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که می‌توانید استخراج کنید و از این استخراج درآمد داشته باشید. ارزهای دیجیتال دیگری هستند که با داشتن دستگاه‌ها و ماینرهای مناسب می‌توانید کار استخراج آن‌ها را انجام دهید.البته توجه به مواردی مانند میزان درآمد، میزان سرمایه و قیمت برق می‌تواند باعث شود که شما از میان گزینه‌های موجود بهترین آن را انتخاب کنید. برخی از مهم ترین ارزهای دیجیتال قابل استخراج به شرح زیر هستند:

 • اتریوم
 • لایت کوین
 • استلار
 • کاردانو
 • پولکادات
 • دوج کوین

جمع بندی

افراد مختلف به شیوه‌ های متفاوتی از بازار کریپتوکارنسی کسب درآمد می‌کنند. یکی از این روش‌ها خرید و استفاده از ماینر برای استخراج بیت کوین و چند ارز دیجیتال دیگر است. برای محاسبه درآمد ماینر بیت کوین باید به مواردی مانند قیمت بیت کوین، قیمت دلار، هش ریت، هزینه مصرف برق، کارمزد استخر استخراج و هزینه‌های تعمیر و نگهداری توجه داشت.

برخی از این هزینه ‌ها مانند کارمزد استخر استخراج ثابت هستند و برخی دیگر مانند هزینه‌های تعمیر و نگهداری را با توجه به نکاتی می‌توان کاهش داد. توجه داشته باشید که برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال مختلف مانند بیت کوین حتماً از خدمات صرافی‌های معتبر استفاده کنید. عدم توجه به این نکته باعث بروز مشکلات متفاوتی مانند مواجه شدن با کلاهبرداران، خرید ارزهای دیجیتال با قیمتی بیشتر از قیمت واقعی و پرداخت کارمزد بیشتر شود.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا