🚨 اخبار ارز دیجیتال

لیزر موهای زائد چند جلسه است؟

لیزر موهای زائد چند جلسه است؟ یکی از سوالاتی که اکثر افرادی که از خدمات لیزر استفاده می کنند می پرسند این است که آیا برای رهایی از موهای زائد، تعداد جلسات مشخصی وجود دارید؟ برای دریافت پاسخ این سوال تا انتهای مقاله همراه ما باشید…

لیزر موهای زائد برای هر شخص متفاوت می باشد، امکان دارد برای یک نفر ۶ جلسه طول بکشد و برای شخص دیگری ۱۰ جلسه ولی به طور متوسط بین ۶ تا ۸ جلسه می باشد.

اگر فاصله بین جلسات لیزر زیاد شود چه می شود

مدت زمان بین جلسات لیزر معمولا ۴ تا ۶ هفته است. فاصله بین جلسات لیزر اجازه می دهد تا روند طبیعی بهبودی بدن انجام شود و فولیکول های مو چرخه رشد خود را طی کنند تا لیزر بتواند فولیکول های مو را که در مرحله رشد هستند هدف قرار دهد. اگر فاصله بین جلسات لیزر کم باشد، می تواند تاثیر منفی نیز داشته باشد.

فاصله زمانی مناسب برای لیزر با توجه به مناطق مختلف رویش مو متفاوت است. به طور کلی مناطقی که رشد موی کمتری دارند(مانند کمر) به فاصله زمانی بیشتری برای لیرز نیاز دارند. به همین دلیل بهتر است با پزشک و تکنسین خود در مورد نواحی مورد نظر و مدل دستگاه مشورت کنید. بنابراین این فاصله باید به گونه ای تنظیم شود که زمان لازم برای رشد موهای بعدی وجود داشته باشد.

عملکرد لیزر موهای زائد به این صورت است که لیزر، روی ملانین‌های موجود در ریشه مو متمرکز شده و روی آن ناحیه تأثیر می‌گذارد و نهایتاً منجر به نابود شدن ریشه‌ی مو می‌گردد. افراد با پوست‌های روشن و موی ضخیم و تیره بهترین کاندید لیزر موهای زائد می‌باشند.

لیزر کل بدن چند جلسه است

لیزر کل بدن چند جلسه طول می کشد؟ آیا با ۶ الی ۸ جلسه منظم می توان از شر موهای زائد خلاص شد، پاسخ این سوال به ۲ مورد بستگی دارد، مورد اول نوع پوست و مدل ضخامت مویی و دوم دستگاه لیزر که از آن استفاده می کنید.

در لیزر موهای زائد نتایج ماندگاری بسیار بالاتری دارند به نسبت وکس کردن یا اصلاح، در لیزر موهای زائد اگر باز هم موهای زائد رشد نمایند دیگر همانند قبل نیستند و نازک تر و دارای تراکم کمتری به نسبت قبل خواهند بود.دستگاه لیزر فولیکول های مو را هدف قرار می دهد و ان را از بین می برد اما خب پوست و هورمون انسان از نو فولیکول های جدید را می سازد، اگر بعد از یک در تمامی جلسه های لیزر شرکت کردید و موها رشد نکرد این فرآیند دائمی می باشد اما اگر فرد دچار اختلالات هورمونی و غددی شده باشد، احتمال رشد دوباره موها وجود دارد پس فرد بهتر است به پزشک مراجعه کند و مشکل را تشخصی و درمان کند، البته نکته ی قابل توجه این است که نتایج لیزر در افراد مختلف متفاوت می باشد زیرا به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد؟

در پاسخ به این سوال به طور کلی باید بگوییم خیر، ولی در موارد نادر مشاهده شده است با توجه به کیفیت پایین دستگاه لیزر استفاده شده یا حساسیت شخص، عوارض زیر مشاهده شده است:

  • سوختگی پوست یکی از عوارض رایج و شایع لیزر موهای زائد بدن، سوختگی پوست است
  • درد درد در زمان لیزر موهای زائد بدن کوتاه مدت است و تنها به همان جلسه لیزر ختم می‌شود
  • قرمزی و التهاب
  • پوسته پوسته شدن
  • روشن تر شدن رنگ پوست (هایپوپیگمنتیشن)
  • تیره تر شدن رنگ پوست (هایپرپیگمنتیشن)
  • تاول
  • اسکار و زخم

بعضی از افراد بعد لیزر به برنزه کردن اقدام می کنند اما باید این کته را یاد اور شویم که لیزر موهای زائد آسیب های بسیار جدی برای سلول های پوست ایجاد میکند و ممکن است باعث شود پوست بعد از مدتی حساس شوند، پس از برنزه کردن به صورت طبیعی یا سولاریوم جدا خودداری کنید. حال این سوال پیش خواهد آمد که بعداز لیزر چه زمانی می توان به برنزه کردن اقدام کنیم؟ بهتر است حداقل ۴ هفته صبر کنید و حتی بهتر از قبل از این عمل با پزشک مشورت کنید تا از بروز مشکل جلوگیری کنید. در این مقاله به پاسخ این سوال پرداختیم که آیا لیزر موهای زائد دائمی است؟ امیدوارم برای شنا مفید بوده باشد.

لیزر موهای زائد چند جلسه است؟

لیزر مونالیزا ارومیه

پیشنهاد ما به شما این است که برای این خدمات، حتما به یک کلینیک حرفه ای  مراجعه کنید که تحت نظر پزشک با بهترین دستگاه ها این کار را انجام دهند. کلینیک لیزر مونالیزا با آدرس سایت www.monalizalaser.ir به عنوان یکی از بهترین مراکز لیزر در ارومیه فعالیت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا