اخبار ارز دیجیتال

چگونه کشاورزان ایرلندی سرگین گاو را به طلای دیجیتال (بیت کوین) تبدیل می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تام کمبل، یک کشاورز لبنیات ایرلندی که یک مزرعه در شهرستان آرماگ اداره می کند، از انرژی اضافی مزرعه خود برای استخراج بیت کوین استفاده می کند.

کشاورزان لبنیات ایرلندی راهی غیرمعمول برای مهار انرژی مازاد تولید شده در مزارع خود با روی آوردن به استخراج بیت کوین (BTC) یافته اند. تام کمبل، کشاورز در شهرستان آرماگ، ایرلند شمالی، انرژی تجدیدپذیر را با استفاده از فرآیندی به نام هضم بی هوازی تولید می کند. این شامل تجزیه مواد زیست تخریب پذیر است تا زمانی که گاز متان تولید شود که می تواند برای تولید برق استفاده شود.

کمپبل در درجه اول از برق برای تامین انرژی مزرعه خود استفاده می کند، اما زمانی که انرژی مازادی دارد که نمی تواند به شبکه صادر کند، از آن برای استخراج بیت کوین استفاده می کند. ماینینگ شامل استفاده از رایانه های تخصصی برای حل فرمول های پیچیده ریاضی است و به ماینرهای موفق بیت کوین پرداخت می شود. استخراج بیت کوین به انرژی زیادی نیاز دارد، مزرعه کمپبل تا ۷۰۰ کیلووات برق تولید می کند که برای تامین برق نزدیک به ۱۲۰۰۰ خانه کافی است.

دولت ایرلند هدفی را برای کاهش ۲۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ تعیین کرده است. با این حال، بخش کشاورزی ایرلند بیش از ۳۵ درصد از این گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهد و گاو منبع اصلی آن است. با وجود ۷.۳ میلیون گاو در کشور، مدیریت کود به روشی سازگار با محیط زیست بسیار مهم است. هضم بی هوازی یک راه حل امیدوارکننده است و اگر ۴۱ درصد از مزارع از این فناوری استفاده کنند، می تواند برق کافی برای هر خانوار در ایرلند تولید کند. این می تواند به طور قابل توجهی به تحقق اهداف انتشار گازهای گلخانه ای کشور کمک کند.

تصمیم کمپبل برای استخراج بیت کوین ممکن است غیرعادی به نظر برسد، اما از نقطه نظر اقتصادی منطقی است. هنگامی که تقاضای شبکه کم است، استخراج کنندگان می توانند از انرژی پاک اضافی استفاده کنند. به این ترتیب، کمپبل می‌تواند از استخراج بیت‌کوین سود ببرد و در عین حال نیروی مازاد را به عنوان انرژی تجدیدپذیر و سبز به شبکه بفروشد.

در حالی که برخی از کشاورزان ابراز نگرانی کرده اند که دستیابی به اهداف انتشار گازهای گلخانه ای می تواند آنها را به ورشکستگی برساند، رویکرد کمپبل هم به نفع محیط زیست و هم به نفع کشاورزان است. همانطور که منابع انرژی تجدیدپذیر مانند هضم بی هوازی رایج تر می شود، کشاورزان بیشتری ممکن است به استخراج بیت کوین روی آورند تا از انرژی اضافی خود در آینده استفاده کنند.

برای تماشای مصاحبه انحصاری کمپبل با کوین تلگراف و نحوه تبدیل او به طلای دیجیتالی سرگین گاو، روی زیر کلیک کنید.

نویسنده: Judith BannermanQuist

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا