اخبار ارز دیجیتال

قیمت بیت کوین تا سال 2024 چقدر افزایش می یابد؟

فراکتال های تاریخی قیمت، تکنیک های قوی و سرخوشی تایید ETF بیت کوین می تواند قیمت بیت کوین را تا پایان سال 2023 افزایش دهد.

بیت کوین (BTC) از ابتدای سال تاکنون بیش از 70 درصد رشد داشته است که ناشی از بحران بانکی و امیدواری برای تایید فوری صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده است.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD. منبع: TradingView

بنابراین آیا قیمت بیت کوین تا پایان سال 2023 به افزایش خود ادامه خواهد داد؟ بیایید نگاهی به امکانات و اهداف قیمتی احتمالی آن برای BTC بیندازیم.

مرتبط: مدل قیمت بیت کوین هدف ۱۳۰ هزار دلاری را پس از نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ پیشنهاد می کند.

چشم فراکتال قیمت بیت کوین در سال 2020 50000 دلار است

روندهای مداوم بازار بیت کوین بسیار شبیه به روند قیمت از سال 2017 تا 2020 است. بنابراین، لحظه شکست کلیدی (منطقه سبز) برای یک توسعه صعودی قطعی می تواند تکرار شود. مطالبه آقای Stock Money Lizards، تحلیلگر محبوب بیت کوین.

مقایسه عملکرد قیمت BTC / USD بین سال های 2020 و 2023. منبع: TradingView/Stockmoney Lizards

شکست در سال 2020 قبل از اینکه بیت کوین در نوامبر 2021 به بالاترین سطح خود یعنی 69000 دلار برسد رخ داد. اگر شکست مشابهی رخ دهد، تحلیلگران انتظار دارند که قیمت بیت کوین تا پایان سال به محدوده 45000 تا 50000 دلار افزایش یابد.

با این حال، بر خلاف افزایش قیمت بیت کوین در سال 2020، بیت کوین در حال حاضر با باد مخالف ناشی از انقباض پولی بانک مرکزی ایالات متحده مواجه است که منجر به کاهش نقدینگی بازار می شود.

قیمت بیت کوین از آوریل 2022، زمانی که ترازنامه فدرال رزرو به اوج خود رسید، 40 درصد کاهش یافته است.

Standard Chartered همچنین بیت کوین را 50000 دلار می بیند.

Standard Chartered همچنین پیش بینی کرده است که بیت کوین تا پایان سال به 50000 دلار خواهد رسید.

جف کندریک، رئیس تحقیقات جهانی و استراتژیست ارشد استاندارد چارترد، گفت که با سود بیشتر استخراج‌کنندگان، نیاز کمتری به فروش بیت کوین وجود خواهد داشت که منجر به کاهش عرضه نسبت به افزایش تقاضا می‌شود. ادعا می‌شود که این کار انجام خواهد شد.

کندریک در این گزارش می‌گوید: «افزایش سودآوری ماینرها به ازای هر بیت‌کوین استخراج‌شده به این معنی است که آنها می‌توانند در عین حفظ جریان نقدی، کاهش عرضه خالص بیت‌کوین و افزایش قیمت بیت‌کوین، فروش کمتری داشته باشند.

جالب اینجاست که تعداد بیت‌کوین‌هایی که توسط ماینرها نگهداری می‌شوند، در جریان تبلیغات Ordinals در ماه می ۲۰۲۳ افزایش یافت و از آن زمان به بعد تثبیت شده است.

ذخایر ماینر بیت کوین در سال 2023. منبع: CryptoQuant

الگوی فنی قیمت بیت کوین 32000 دلار را پیشنهاد می کند

در همین حال، یکی از تنظیمات فنی بیت کوین هدف پایان سال را نزدیک به 32000 دلار دارد که اوج قیمت اخیر نیز محسوب می شود.

BTC به طور خاص در حال ورود به فاز شکست الگوی پایینی متداول bump-and-run (BARR) است. همانطور که در زیر نشان داده شده است، الگوی پایین BARR معمولاً پس از شکسته شدن قیمت از مقاومت خط روند نزولی و بالا رفتن به حداکثر ارتفاع الگو برطرف می شود.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD به همراه تنظیمات برک آوت BARR. منبع: TradingView

همان الگوی BARR Bottom دقیقاً در مورد Dogecoin در ژوئن 2022 انجام شد. اگر این الگو طبق برنامه پیش برود، قیمت بیت کوین تا پایان سال 2023 12.75 درصد دیگر افزایش خواهد یافت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا