اخبار ارز دیجیتال

نحوه عملکرد تحلیل فاندامنتال چگونه است؟

برای ورود به بازار‌های مالی و سرمایه‌گذاری در شرکت‌ها، نیاز است تا افراد قبل از هر اقدامی، یک‌سری اطلاعات در این باره کسب کنند و به بررسی و تحلیل وضعیت کلی بپردازند. شما برای این‌که یک سرمایه‌گذاری موفق انجام دهید، باید ابتدا یک دید کلی نسبت به اوضاع داشته باشید و تمامی جوانب را به‌خوبی بسنجید.

تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی، روشی برای بررسی و تحلیل بازار‌های مالی ارز‌های دیجیتال است که با استفاده از آن می‌توان تصمیمات درستی را به هنگام سرمایه‌گذاری گرفت. اما برای برخی این سؤال وجود دارد که نحوهٔ عملکرد تحلیل بنیادی چگونه است؟ در ادامه ما قصد داریم برای پاسخ به این سؤال، مطالبی را بیان کنیم و شما را با عملکرد فاندامنتال آشنا سازیم.

دربارهٔ تحلیل بنیادی (فاندامنتال)

قبل از این‌که بخواهیم دربارهٔ عملکرد این روش تحلیل صحبت کنیم، بهتر است توضیحی کلی دربارهٔ آن ارائه دهیم. همان‌طور که اشاره کردیم، تحلیل بنیادی یکی از راه‌وروش‌های تحلیل و بررسی برای انجام سرمایه‌گذاری است. با این روش افراد می‌توانند قبل از هر عملی، تمام شرایط یک شرکت را بررسی کنند و پس از تحلیل وضعیت مالی آن، تصمیمات لازم را بگیرند.

اگر با این نوع تحلیل آشنا شوید و اطلاعات کافی درمورد آن کسب کنید، می‌توانید بهترین انتخاب‌ها را انجام دهید و به پیشرفت‌ها و موفقیت‌های بیشتری دست یابید.

نحوهٔ عملکرد تحلیل فاندامنتال

همان‌طور که می‌دانید، امروزه قیمت ارز دیجیتال مدام در حال تغییر است و تحت تأثیر شرایط و اتفاقات مختلف دچار نوسان می‌شود. می‌توان گفت این نوسانات در بازار رمزارز‌ها به خاطر تصمیمات سرمایه‌گذاران در این بازار است. اگر شما در تحلیل اوضاع و بررسی جوانب مختلف توانایی لازم را ندارید، باید از کسانی که در تحلیل بنیادی عملکرد خوبی دارند و از دانش و تجربه لازم در این زمینه برخوردارند کمک می‌گیرید. با این کار می‌توانید بهترین عملکرد را داشته باشید.

در صورتی که قصد دارید از روش تحلیل بنیادی برای بررسی و تحلیل رمزارز‌ها استفاده کنید، باید یک‌سری موارد مهم را در نظر داشته باشید. یک مورد بسیار مهم در این زمینه، چگونگی استخراج ارز‌های دیجیتالی در بلند مدت را می‌توان نام برد. مورد دیگر درخواست‌ها برای خرید رمزارزهاست. علاوه‌بر این‌ها شما باید شرایط فعلی بازار را به‌خوبی بررسی کنید.

تحلیل فاندامنتال کمی و کیفی

آشنایی با تحلیل فاندامنتال کمی و کیفی

درواقع تحلیل بنیادی یا فاندامنتال کلیهٔ موارد مربوط به جنبهٔ اقتصادی شرکت را دربر می‌گیرد. در تحلیل بنیاد باید موارد بسیاری مورد بررسی قرار گیرند. این روش تحلیلی همهٔ آنچه که به اقتصاد شرکت ارتباط دارد را تحت پوشش قرار می‌دهد.

ازجمله عواملی که در این روش تحلیل می‌شوند، میزان سود و زیان شرکت، درآمد حاصل، مقدار سهام، نحوه مدیریت و… را می‌توان نام برد. اما به‌طورکلی این عوامل را در دو بخش دسته‌بندی کرده‌اند که در ادامه هرکدام را نام می‌بریم و توضیحاتی درمورد آن‌ها بیان می‌کنیم.

  • تحلیل بنیادی کمی

این تحلیل همان‌گونه که از نام آن پیداست، برای بررسی اعداد و مقادیر کمی به‌کار گرفته می‌شود. درواقع عوامل کمی در یک شرکت همان عواملی هستند که می‌توان آن‌ها را با اندازه‌گیری مشخص کرد به‌عنوان مثال، میزان سود، درآمدزایی، سهام و موارد این چنینی قابلیت اندازه‌گیری دارند.

هر شرکتی با استفاده از صورت حساب مالی خود، اطلاعاتی را درمورد کارکرد و وضعیت شرکت در اختیار دیگران قرار می‌دهد. کسانی که تحلیل بنیادی را بر عهده دارند، این اطلاعات را درمورد صورت حساب‌های مالی به‌خوبی بررسی می‌کنند و پس از آن تصمیم خود را برای سرمایه‌گذاری بیان می‌کنند.

  • تحلیل بنیادی کیفی

یکی دیگر از دسته‌های تحلیل بنیادی می‌توان تحلیل بنیادی کیفی را نام برد. در این نوع تحلیل عوامل مختلفی درمورد شرکت مورد بررسی قرار می‌گیرند که قابل اندازه‌گیری نیستند. در اینجا با اعداد و ارقام سرو کار ندارند و استاندارد‌های مربوط به آن شرکت تحلیل می‌شوند. در این دسته از تحلیل‌های بنیادی، مواردی مانند برند شرکت، کیفیت کار مدیران و به‌طورکلی مدیریت درست، امکان ثبت اختراعات، تکنولوژی‌های منحصربه‌فرد و… در نظر گرفته می‌شوند.

نحوهٔ انجام تجزیه و تحلیل بنیادی

نحوهٔ انجام تجزیه و تحلیل بنیادی

تحلیل فاندامنتال یکی از بهترین روش‌های تحلیلی در بازار‌های مالی و سهام شرکت هاست به‌عنوان مثال، بررسی قیمت ارز دیجیتال و عوامل بسیاری دیگر از طریق تحلیل بنیادی انجام می‌شود و بعد از آن تصمیم درستی دربارهٔ سرمایه‌گذاری گرفته خواهد شد. در زیر به برخی مسائل مهم در انجام تحلیل بنیادی اشاره می‌کنیم:

  • درک کسب‌وکار و شرکت

اگر شما بتوانید بازار مالی ارز‌های دیجیتال یا شرکت‌های مالی را به‌خوبی بررسی کنید و درک درستی از وضعیت آن به‌دست‌ آورید، می‌توانید اطلاعات بیشتری درمورد نحوهٔ عملکرد آن‌ها کسب کنید. شما باید بررسی کنید که آیا شرکت برای آیندهٔ خود هدف درستی دارد؟ آیا بازار مالی مناسبی برای سرمایه‌گذاری روی ارز‌های دیجیتال فراهم است؟

  • بررسی گزارش‌های مالی

سود و زیان و همچنین میزان فروش در چند سال اخیر را باید مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. در اینجا لازم است که صورت حساب‌های مالی بررسی شوند.

  • یافتن رقبا و بررسی عملکرد آن‌ها

شرکتی که می‌خواهید در آن سرمایه‌گذاری کنید باید یکی از بهترین‌ها در بین رقیبان خود باشد؛ بنابراین در شرکتی سرمایه‌گذاری کنید که عملکرد بهتری نسبت به دیگر شرکت‌ها دارد.

  • تجزیه و تحلیل آینده کسب و کار

زمانی که می‌خواهید برای مدت طولانی سرمایه‌گذاری کنید، تحلیل بنیادی می‌تواند روش بسیار مناسبی باشد. شما باید روی ارز‌های دیجیتال یا شرکت‌هایی سرمایه‌گذاری کنید که تا چندین سال آینده همچنان از ارزش بالایی برخوردارند‌، بنابراین باید در این مورد آینده‌نگر باشید.

  • به روزرسانی تحلیل‌ها

شما باید همیشه اطلاعات کافی و به‌روزشده درمورد شرکت یا بازار‌های مالی داشته باشید. با تجزیه و تحلیل همیشگی تمام جوانب و کسب اطلاعات جدید در خصوص شرایط، در صورت لزوم می‌توانید سهام خود را بفروشید.

جمع‌بندی

تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های مناسب و بسیار کاربردی در بررسی و تجزیه و تحلیل شرایط بازار‌های مالی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری است که کمک می‌کند افراد بتوانند با استفاده از اطلاعات به‌دست آمده، بهترین تصمیم را بگیرند. در این مطلب سعی کردیم توضیحاتی دربارهٔ نحوهٔ عملکرد تحلیل بنیادی خدمت شما ارائه کنیم.

منبع :

https://wallex.ir/blog/?p=1609 

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا