اخبار ارز دیجیتال

فروپاشی FTX چگونه بر اکوسیستم رمزنگاری دبی تأثیر می گذارد؟

طلال تابا، مدیر عامل کوین MENA معتقد است که نابودی FTX چشم انداز امارات متحده عربی را برای تبدیل شدن به یک هاب رمزنگاری جهانی تغییر نخواهد داد.

از آنجایی که سرایت FTX بخش‌های مختلف اکوسیستم کریپتو جهانی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، رهبران صنعت مستقر در دبی نشان داده‌اند که چگونه مرکز نوپای کریپتو در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) با شکست مواجه شده است. من در مورد تأثیر آن بر من اظهار نظر کردم.

از قوانین سخت‌گیرانه‌تر گرفته تا پروژه‌های بهتر، کارشناسان مختلف نظرات خود را در مورد چگونگی تأثیر سقوط صرافی FTX بر چشم‌انداز ارزهای دیجیتال دبی و امارات ارائه کرده‌اند.

کوکیلا آلاغ، بنیانگذار و مدیر عامل مشاوران حقوقی KARM، معتقد است که نابودی FTX قبل از تایید پروژه ها در فرآیند صدور مجوز در دبی، نیازمند بررسی و دقت بیشتری است. او توضیح داد:

استفاده نادرست از منابع مالی و افشای محدود توسط FTX در حال حاضر این آژانس‌های صدور مجوز را ملزم می‌کند تا عمیقاً در فناوری کاوش کنند. این می‌تواند یک راه رو به جلو باشد.

علاق به کوین تلگراف گفت که نابودی FTX می تواند منجر به پیشروی پروژه های بهتر در فضا شود. او افزود: «اگر عقبگرد بزرگی در بخش رو به رشد وجود داشته باشد، راه را برای پروژه‌های قوی برای رهبری و پاکسازی پروژه‌هایی که پایه محکمی ندارند هموار می‌کند».

ایرینا هیور شریک خاورمیانه ای کی استون نیز معتقد است مقررات سخت گیرانه تری در راه است. هبر به کوین تلگراف گفت که بنیانگذاران باید خود را برای بررسی دقیق تنظیم‌کننده‌ها، کاربران و سرمایه‌گذاران آماده کنند. او توضیح داد:

“آنها همچنین وظایف سختگیرانه تری را برای انطباق داخلی و حسابرسی اجرا کردند، در صورت شک با وکلای خود مشورت کردند، و اقدامات بیشتری فراتر از آنچه در حال حاضر برای اطمینان از اینکه پروژه ها کار درستی انجام می دهند، برداشتند.”

هبر گفت که مقامات همچنین باید اینفلوئنسرهایی را که «طرح‌های راگ‌کشی، پمپاژ و تخلیه و فروش توکن‌های جعلی» را تسهیل می‌کنند، بررسی کنند. هبر با استناد به تبلیغ صرافی FTX توسط کوین اولری، ستاره کوسه تانک و نحوه تامین مالی FTX پس از متقاعد شدن مردم، معتقد است که مروجین نیز باید مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

در همین حال، طلال طبعا، مدیرعامل CoinMENA، یک پلتفرم تجاری که مجوز موقت را از VARA دریافت کرده است، گفت که تاریخ دبی مملو از نمونه هایی از چالش های بزرگ است و در حال پیشرفت است. او توضیح داد:

ورشکستگی یک شرکت چشم انداز امارات متحده عربی را برای تبدیل شدن به یک مرکز جهانی ارزهای دیجیتال تغییر نخواهد داد.

مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که حوادث Luna، Voyager، Celsius و FTX شکست حاکمیتی و مدیریت ریسک موثر بود، نه شکست ارزهای دیجیتال. به گزارش طبا، این تمایز بسیار مهم است.

مدیر عامل CoinMENA همچنین این حادثه را با حباب دات کام مقایسه کرد. به گزارش Tabbaa، زمانی که حباب دات کام ترکید، مشکل اینترنت نبود، بلکه شکست شرکت هایی بود که بر روی آن ساخته شده بودند. مدیران خاطرنشان کردند که همین امر در مورد فضای کریپتو در این مرحله نیز صدق می کند.

مربوط: سرایت FTX: کدام شرکت ها تحت تأثیر سقوط FTX قرار گرفتند؟

صرافی FTX یکی از اولین صرافی‌هایی بود که تأییدیه سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی دبی (VARA) را دریافت کرد، تنظیم‌کننده‌ای که بر ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی که به دنبال فعالیت محلی هستند، نظارت می‌کند. در ماه جولای، صرافی FTX تحت برنامه Minimum Viable Product (MVP) برای پیشبرد تست و عملیات تایید شد.

با این حال، با توجه به شرایط پیرامون صرافی FTX، VARA اخیرا تایید خود را از همتای محلی FTX، FTX MENA پس گرفت. رگولاتور همچنین تأیید کرد که نهاد هنوز تأییدیه مشتری ورود دریافت نکرده است و مشتری هنوز افشا نشده است.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا