اخبار ارز دیجیتال

شرکت های کیف پول سخت افزاری کریپتو چگونه درآمد کسب می کنند؟

همه شرکت‌هایی که در ایجاد کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری دخیل هستند، منابع درآمدی متعددی دارند، چه به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم.

صنعت کیف پول سخت‌افزاری به عنوان یکی از انعطاف‌پذیرترین بخش‌ها در برابر زمستان جاری ارزهای دیجیتال ظاهر شده است، با مسائلی مانند سقوط FTX که فروش کیف‌های سرد را بیشتر افزایش داده است.

بازار نزولی ۲۰۲۲ بار دیگر اهمیت خود مدیریتی و استقلال از صرافی های متمرکز (CEX) را به سرمایه گذاران کریپتو یادآوری کرده است.

در نتیجه، برخی از CEX های بزرگ مانند Binance میزان سرمایه گذاری خود را برای شرکت های کیف پول سخت افزاری افزایش داده اند و Changpeng Zhao مدیر عامل شرکت حتی پیشنهاد کرده است که CEX ممکن است در آینده مورد نیاز نباشد. در این صورت، صنعت ارز دیجیتال آینده بسیار متفاوت از صنعت موجود خواهد بود، زیرا مدل کسب و کار کیف پول سخت افزاری با مدل کسب و کار CEX بسیار متفاوت است.

یک تفاوت بزرگ این است که کیف پول های سخت افزاری چگونه پول در می آورند. این به این دلیل است که برخلاف CEX، کیف‌پول‌های سرد بر اساس طراحی، برای اکثر تراکنش‌ها کارمزد دریافت نمی‌کنند. با این حال، فروش دستگاه ها تنها منبع درآمد سازندگان کیف پول سرد به دلایل مختلف نیست، از جمله کیف پول های سخت افزاری دستگاه هایی بادوام هستند که نیازی به ارتقاء مکرر ندارند.

پس چگونه سازندگان کیف پول سخت افزاری واقعاً درآمد کسب می کنند؟

کیف پول سخت افزاری چقدر اعتبار دارد؟

هیچ پاسخ روشنی در مورد مدت زمانی که کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری می‌توانند دوام بیاورند وجود ندارد، تا حدی به این دلیل که اولین کیف پول‌های سرد جهان هنوز در وضعیت خوبی قرار دارند.

شرکت کیف پول سخت افزاری Trezor مستقر در جمهوری چک اولین کیف پول سرد جهان را در سال ۲۰۱۴ به طور رسمی عرضه کرد. هشت سال بعد، مدل Trezor One هنوز یکی از محبوب ترین کیف پول های سخت است. جوزف تتک، سفیر برند Trezor به کوین تلگراف درباره نسل اول دستگاه های Trezor گفت.

تتک گفت: «دستگاه‌های ترزور دارای دو سال گارانتی هستند، اما این بدان معنا نیست که دستگاه پس از دو سال از کار می‌افتد.»

در کنفرانس‌ها، ما مرتباً با کاربرانی روبرو می‌شویم که هنوز از اولین نسخه‌های سال ۲۰۱۳ استفاده می‌کنند. به طور کلی، دستگاه‌های Trezor با حداقل میزان خرابی بسیار بادوام هستند.

مدیر اجرایی تاکید کرد که کاربران می‌توانند دستگاه‌های خود را بشکنند، از دست بدهند، یا آسیب ببینند، اما دست‌نخورده ماندن یک نسخه پشتیبان بازیابی بیت کوین (BTC) را حفظ می‌کند. من می‌توانم این کار را انجام دهم.

به گفته لجر، یکی دیگر از ارائه دهندگان پیشرو کیف پول سرد، طول عمر کیف پول های سرد “بسیار طولانی” است، اما چیزی نیست که شرکت بتواند تخمین بزند. یکی از سخنگویان شرکت به کوین تلگراف گفت: “دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که دوام داشته باشند. هر محصولی هر از گاهی با مشکلاتی روبرو می شود، اما مردم باید بتوانند آنها را پر کنند.”

به گفته برخی از ارائه دهندگان کیف پول سخت افزاری، کیف پول سرد مبتنی بر کارت می تواند چندین دهه عمر کند یا هرگز منقضی نشود.

اخیرا: Into the Storm: The Dark World of Cryptocurrency Mixers

Andrey Kurennykh، مدیر عامل شرکت کیف پول سرد Tangem با پشتیبانی SBI، پیشنهاد کرد که کیف پول سخت‌افزاری کارت مانند این شرکت دارای طول عمری مشابه با Samsung S3D350A Secure Element است. کرنیک در مصاحبه ای به کوین تلگراف گفت: “سامسونگ ادعا می کند عمری بیش از ۲۵ سال دارد. از آنجایی که کیف پول Tangem هیچ جزء سخت افزاری دیگری ندارد، ما معتقدیم که این طول عمر کل دستگاه است.”

آدام لو، خالق Arculus، یکی دیگر از شرکت های کیف پول سرد، نیز به کوین تلگراف گفت که دستگاه های ذخیره سازی سرد مانند کارت های این شرکت “هیچ وقت منقضی نمی شوند.”

با توجه به اینکه ممکن است کیف پول‌های سخت‌افزاری به کاربران نیازی به ارتقای دستگاه‌های خود نداشته باشند، شرکت‌های کیف پول سرد باید منابع قابل توجهی را برای ارائه پشتیبانی طولانی مدت از مشتریان خود صرف کنند. آیا می‌توانیم ادامه دهیم؟

افزایش تقاضا برای کیف پول های سخت افزاری

بسیاری از ارائه دهندگان کیف پول سخت افزاری مجبور شده اند کارکنان پشتیبانی خود را برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای دستگاه های کیف پول سرد گسترش دهند.

یکی از سخنگویان لجر گفت: “ما تیم پشتیبانی خود را به طور قابل توجهی گسترش داده ایم، که با توجه به رویدادهای اخیر در صنعت کریپتو و افزایش تعداد افرادی که به سمت خود مدیریتی حرکت می کنند، برای ما مهم است.” من اینجا هستم.

Kurennykh از Tangem گفت: “ما شاهد هجوم زیادی از افراد تازه وارد به ارزهای دیجیتال از کانال ها و مناطق مختلف هستیم و ما حمایت خود را به طور متناسب افزایش می دهیم.”

بسیاری از کیف پول‌ها همچنین راه‌حل‌های پشتیبانی جدیدی مانند ابزارهای خودیاری و ربات‌های چت را معرفی می‌کنند که رسیدگی به درخواست‌های مکرر مانند اجرای APIهای تجارت الکترونیک را آسان‌تر می‌کنند. Tetek از Trezor، با اشاره به اینکه این شرکت تعدادی راه حل برای حل رایج ترین مشکلات و مشکلات دارد، گفت: “این به ما کمک می کند تا با جهش های غیرمنتظره در پرس و جوهایی مانند آنچه در سقوط اخیر FTX تجربه کردیم مقابله کنیم.” به طور فعال ویدیوها را نیز اضافه می کند.

جریان های درآمدی متعدد برای کیف پول های سرد

مدیران این صنعت اظهار داشتند که هر شرکتی که در تولید کیف پول‌های رمزنگاری سخت‌افزاری فعالیت می‌کند، منابع درآمدی متعددی دارد، چه به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم.

این نماینده با بیان اینکه “Ledger فقط یک شرکت سخت افزاری نیست، بلکه یک شرکت نرم افزاری با Ledger Live است” و افزود که درآمد نه تنها از فروش دستگاه های Ledger، بلکه از طریق سرویس Ledger Live نیز به دست می آید.

سخنگوی این شرکت همچنین یک پلتفرم توکن غیرقابل تعویض اختصاصی به نام Ledger Market، یک ابزار محصول تجاری (B2B) به نام Ledger Enterprise و موارد دیگر ارائه می دهد.

لجر همچنین به طور فعال دستگاه های خود را گسترش می دهد و از سال ۲۰۱۴ در مجموع ۷ کیف پول سرد مختلف را راه اندازی کرده است. آخرین کیف پول Ledger که با همکاری خالق iPod Classic تونی فادل ساخته شده است، ۲۷۹ دلار قیمت دارد، یعنی ۲۰۰ دلار بیشتر از Ledger قبلی. کیف پول.

تتک گفت که Rival Trezor خدمات مالی ارائه نمی دهد یا برای استفاده از برنامه Trezor Suite هزینه ای دریافت نمی کند. وی گفت در عین حال، شرکت خواهرش Invity به کاربران Trezor اجازه می دهد تا بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال را مستقیماً از Trezor Suite خریداری و بفروشند، او با اشاره به اینکه این شرکت تجارتی جدا از Trezor است، تأکید کرد.

به گفته Tangem’s Kurennykh، این شرکت دارای جریان های درآمدی متعددی است که ۷۰ درصد از درآمد شرکت از فروش کیف پول سخت افزاری است. به گفته Kurennykh، حدود ۲۰ درصد از درآمد ناشی از کارمزدهای خدمات شخص ثالث مانند مبادلات درون رمپ و خارج از رمپ است، در حالی که ۱۰ درصد از فروش کیف پول با برچسب سفید به دست می آید. این شرکت همچنین در حال کار بر روی راه‌حل پرداخت غیرحضوری خود است که انتظار می‌رود جریان درآمد اضافی دیگری را فراهم کند.

روبن مر، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل کیف پول ارزهای دیجیتال Ngrave با پشتیبانی بایننس نیز به کوین تلگراف گفت که درآمد این شرکت عمدتاً از فروش محصولاتش به دست می آید. با این حال، مناطقی از جریان‌های درآمد اضافی، مانند کارمزد تراکنش‌های فیات onramp وجود دارد. سپس کاربر می تواند ارز دیجیتال را مستقیماً از اپلیکیشن کیف پول سخت افزاری خریداری کند. […] تولیدکنندگان کیف پول سخت افزاری ممکن است برای این فرآیند هزینه تراکنش دریافت کنند.

علاوه بر این، بسیاری از کیف پول های سرد با خدمات و صرافی های رمزنگاری کار می کنند تا در برنامه های وابسته یا تبلیغاتی نیز شرکت کنند.

هنوز هیچ شرکت کیف پول سخت افزاری عمومی وجود ندارد

هیچ یک از شرکت‌های کیف پول سخت‌افزاری موجود عمومی نشده‌اند، بنابراین هیچ داده‌ای در دسترس در مورد درآمدی که از کسب‌وکارشان ایجاد می‌کنند وجود ندارد. تمام شرکت‌های کیف پول سخت‌افزاری که کوین تلگراف با آنها صحبت کرد، از ارائه ارقام مربوط به اطلاعات مالی خود خودداری کردند و به این دلیل که شرکت‌های خصوصی هستند.

در همان زمان، مدیریت مجدداً تأکید کرد که سقوط صرافی FTX در نوامبر منجر به فروش و ترافیک گسترده به پلت فرم کیف پول سخت افزاری شد.

مطالب مرتبط: آیا Crash FTX واقعاً «لحظه Lehman» Crypto بود؟

یک سخنگوی لجر گفت: در ماه نوامبر، لجر درآمد تراکنش های خود را در ماه به ماه از طریق Ledger Live دو برابر کرد و رکورد تعداد تراکنش ها را از طریق Ledger Live به ثبت رساند. این نماینده افزود: “FTX دو تا از پرفروش ترین تاریخ های خود را در ۱۳ نوامبر و ۱۴ نوامبر داشت و نوامبر بهترین ماه فروش خود را داشت.”

Tetek از Trezor گفت: «من می‌توانم بگویم که ما بیش از یک میلیون دستگاه فروخته‌ایم و پس از سقوط اخیر FTX، رکورد فروش را تجربه می‌کنیم.

همانطور که Cointelegraph قبلا گزارش داده بود، تخمین زده می شد که صنعت کیف پول سخت افزاری حتی قبل از سقوط FTX با سرعت بیشتری نسبت به صرافی ها رشد کند. با این حال، حتی اگر خود مدیریتی یکی از اهداف واقعی ارزهای دیجیتال است، سرمایه گذاران باید از خطرات موجود در ذخیره سکه های خود آگاه باشند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا