اخبار ارز دیجیتال

چگونه ارزهای دیجیتال می توانند به CBDC و بالعکس کمک کنند: مدیران صنعت توضیح می دهند

در حالی که برخی از دولت ها به انتقاد از ارزهای دیجیتال ادامه می دهند، برخی از مدیران صنعت استدلال می کنند که ارزهای دیجیتال می توانند برای CBDC ها مفید باشند.

به گفته یکی از مدیران صنعت، ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین (BTC) ممکن است تعاملات سودمند متقابلی با ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) پیدا کنند.

در حالی که ارزهای دیجیتال اغلب با آزادی مالی مرتبط هستند، مفهوم CBDC اغلب برعکس دیده می شود. با این حال، طبق گفته Itay Avneri، مدیر عامل و معاون مدیرعامل پلتفرم معاملاتی کریپتو INX، این به این معنی نیست که بین این دو تعادل وجود ندارد.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف در 22 دسامبر، آونلی گفت که CBDC ها و ارزهای رمزپایه تنظیم شده می توانند در آینده مکمل یکدیگر باشند.

Avneri CBDCها را با پیشنهادهای اولیه تنظیم‌شده مقایسه کرد و پیشنهاد کرد که اجازه دادن یا فعال کردن وجوه ارزهای دیجیتال برای مشارکت در چنین پیشنهادهایی برای هر دو طرف سودمند است. واضح است که چنین ابزارهای مالی را در معرض مخاطبان گسترده‌تری قرار دهید و در عین حال به سرمایه‌گذاران رمزارز “آرامش و اطمینان برای تجارت در یک محیط تنظیم‌شده” بدهید.

معاون مدیرعامل INX با اشاره به اینکه متعادل کردن CBDC و ارزهای رمزنگاری شده به یک “هنر اصلی تبدیل خواهد شد” گفت: “در دیدگاه من، اکوسیستم CBDC به همان شکل باقی خواهد ماند، اما ما راه درازی برای رسیدن به آن داریم.”

مدیران گفتند که با ابتکارات فعلی برای اجازه دادن به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین برای خرید با CBDC یا سایر تعاملات بالقوه بین CBDC و ارزهای دیجیتال آشنا نیستند.

آونلی همچنین به اهمیت ترکیب مقررات و تمرکززدایی اشاره کرد. زیرا تمرکززدایی کامل مقرراتی مانند کنترل های «مشتری خود را بشناسید» (KYC) را که «بهای بدی برای سرمایه گذاران دارند» را از دست می دهد. او گفت:

وقتی به همکاری با دولت‌ها و بانک‌های مرکزی فکر می‌کنیم، معتقدم باید مشتریان خود را شناسایی کنیم، زیرا این کار منافع آنها را تامین می‌کند و اعتماد لازم را در اکوسیستم ایجاد می‌کند.»

آونلی تأکید کرد که کاربران CBDC باید بتوانند به روشی خصوصی تعامل داشته باشند “مشابه نحوه استفاده از پول نقد فیزیکی امروز”.

این خبر زمانی منتشر می شود که INX با شرکت صدور گواهینامه SICPA برای کمک به دولت ها در توسعه اکوسیستم های CBDC همکاری می کند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، INX اولین شرکتی است که عرضه اولیه عمومی توکن شده را انجام می دهد که توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در سال 2021 تأیید شده است.

مربوط: رئیس RBI هند می گوید که ارزهای دیجیتال می توانند جرقه بحران مالی بعدی را ایجاد کنند

معاون مدیرعامل INX نه تنها معتقد است که فناوری CBDC و ارزهای دیجیتال می‌توانند در آینده برای یکدیگر سودمند باشند. ما معتقدیم که نوع پروژه مالی می‌تواند توسعه مالی غیرمتمرکز را پایدارتر کند.

میکل مورچ، مدیر اجرایی صندوق سرمایه گذاری دارایی دیجیتال ARK36، همچنین معتقد است که CBDC هیچ تهدید مستقیمی برای ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ایجاد نمی کند.

نویسنده: Helen Partz

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا