اخبار ارز دیجیتال

صفحه یافت نشد | 404 | Cointelegraph

در حالی که آهنگ های تولید شده توسط هوش مصنوعی در بازار موسیقی هجوم آورده اند، فناوری بلاک چین شفافیت و استانداردهای اخلاقی را در صنعت حفظ می کند.

هم افزایی بین هوش مصنوعی و بلاک چین می تواند صنعت موسیقی را با افزایش قابلیت های خلاقانه هنرمندان و در عین حال حفظ شفافیت و تقسیم درآمد عادلانه بین سازندگان، متحول کند.

هوش مصنوعی به طور فزاینده ای به عنوان ابزاری برای ایجاد آهنگ های جدید یا تقلید از محتوای موسیقی موجود استفاده می شود. در نتیجه، تمایز بین موسیقی تولید شده توسط انسان و محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی به طور فزاینده ای دشوار می شود.

علاوه بر این، محتوای هوش مصنوعی اغلب بر روی محتوای موجود آموزش داده می شود، عمدتاً بدون اطلاع یا رضایت سازندگان اصلی، مسائل اخلاقی و حقوقی بسیاری را مطرح می کند، اما تکامل سریع فناوری را در بر می گیرد. با توجه به اینکه در حال حاضر راه حل روشنی وجود ندارد.

هانا کالرت، تحلیلگر MIdia Research به کوین تلگراف گفت: «به دلیل اینکه هوش مصنوعی مولد چگونه کار می‌کند، واقعاً نمی‌توانید بدانید چه چیزی وارد شده و چگونه ظاهر شده است.

او خاطرنشان کرد: «مشکلی که این امر ایجاد می‌کند، اطلاعات غلط و جعل‌های عمیق است، فقط عدم اعتماد به آنچه در اینترنت می‌بینید».

کالرت گفت که فناوری بلاک چین می تواند راه حلی برای این مشکلات با ردیابی منشأ برخی از محتوای موسیقی باشد، اطمینان حاصل شود که حق چاپ رعایت شده و هنرمندان می توانند غرامت عادلانه خود را دریافت کنند.

علاوه بر این، فناوری بلاک چین می‌تواند ارتباط بین هنرمندان و طرفداران را مستقیم‌تر کند و واسطه‌هایی مانند برچسب‌ها و سرویس‌های پخش متمرکز مانند Spotify را دور بزند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هم افزایی بالقوه بین هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین در صنعت موسیقی، آخرین گزارش Cointelegraph در کانال یوتیوب ما را از دست ندهید. همچنین، اشتراک را فراموش نکنید.

مجله: توکن کردن حقوق موسیقی به عنوان NFT می تواند به تیلور سویفت بعدی کمک کند

نویسنده: Marco Castrovilli

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا