🚨 اخبار ارز دیجیتال

نصف شدن قیمت بیت کوین بیت کوین چقدر صعودی است؟ کارشناسان بحث می کنند

تحلیلگران اخیراً بحث کردند که آیا نصف شدن بیت کوین هنوز یک کاتالیزور معنی دار برای کشف قیمت بیت کوین است یا خیر.

پانل اخیر در جشنواره بیت کوین سوان اقیانوس آرام با عنوان هوشمندانه “آیا چرخه قیمت تقلبی به نصف می رسد؟” در طول بحث، ناظم و بنیانگذار لایه بیت کوین، نیک باتیر، با فرد تیل، مدیر عامل شرکت Marathon Digital، رالف زاگلی مدیر ارشد اجرایی سوان و اندی ادستروم مدیر محصول سوان صحبت کرد و از مردم خواست که نظرات خود را در مورد اینکه آیا نصف شدن بیت کوین واقعا یک رویداد صعودی است یا فقط به اشتراک بگذارند. داستانی برای مبتدیان سرمایه گذاران از آن حمایت می کنند.

در حالی که ممکن است تیتر پانل برای برخی ناخوشایند باشد، این مطالعه برای بیت کوین (BTC) و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال از همه نوع مورد علاقه است. تفکر مرسوم بسیاری در این فضا این است که نصف شدن عرضه بیت کوین یک پدیده صعودی است و پس از تکمیل، قیمت بیت کوین تقریباً سهموی افزایش خواهد یافت.

از هر مشتاق بیت کوین بپرسید که در سال آینده بیشتر منتظر چه چیزی هستند. اگر ابتدا به شانس تایید ETF Spot Bitcoin اشاره نکنم، احتمالاً در مورد رویداد هاوینگ آینده پاسخ خواهم داد.

عملکرد گذشته شواهد قانع‌کننده‌ای از آنچه در نصف شدن بعدی اتفاق می‌افتد ارائه می‌کند، اما در مورد ادعاهای طولانی مدت و پیش‌بینی قیمت دارایی‌های بی‌ثباتی مانند بیت‌کوین تردیدی ایجاد نمی‌کند. احتمالاً کاری است که همه سرمایه‌گذاران باید بیشتر انجام دهند. به خصوص با توجه به تعداد رویدادهای نزولی که در دو سال گذشته رخ داده است.

برای شروع بحث، مدیر Nick Bhatia با این سوال که “آیا نصف شدن محرک اصلی قیمت بیت کوین است؟”

تیل بلافاصله پاسخ داد:

در این چرخه، نه، فکر می‌کنم نقدینگی است».

زاگلی موافقت کرد و افزود: طبق تعریف، هیچ چیزی در نصف شدن وجود ندارد که بر قیمت ها تأثیر بگذارد زیرا این جریان ها هستند که در واقع بازار را به حرکت در می آورند. جالب اینجاست که ادستروم با این پیشنهاد موضع متفاوتی گرفت:

من هنوز فکر می‌کنم نصف شدن صعودی است و می‌توان درباره میزان تأثیر آن بحث کرد، اما فکر می‌کنم هنوز برای قیمت‌ها مهم است.»

به نظر می رسد که اعضای هیئت، از جمله ناظم بهاتیا، موافق بودند که نصف شدن ممکن است کمی نوسانات بازار داشته باشد، اما می تواند به مرور زمان کاهش یابد. به گفته باتیا،

“نیمه عمر بر عرضه تاثیر می گذارد. با گذشت زمان، مواد کمیاب می شوند و تاثیری بر تقاضا ندارند. اما از منظر روانشناسی، ما نقش مدافع شیطان را بازی می کنیم. شاید بتوانیم.”

هیاهو و نصف کردن هوپیوم در ذهن سرمایه گذاران است

میزگردی با موضوع “آیا نصف کردن چرخه قیمت فریب است؟” منبع: سوان بیت کوین یوتیوب

حدس و گمان اساساً ریشه همه سرمایه‌گذاری‌ها است، و در حالی که زاگلی و تیل معتقدند که سرمایه‌گذاران در مورد تأثیر پیش‌بینی‌شده نصف شدن بیت‌کوین هیجان‌زده‌تر از واقعیت‌ها هستند، ادستروم خاطرنشان می‌کند که او رویدادها را مظهر یک «حلقه بازخورد روانی» می‌بیند. ” به سمت تقاضا هم می آید. ”

ما فکر می کنیم قیمت بیت کوین در آینده بالاتر خواهد بود و به نوبه خود از همان لنز سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری در بیت کوین استفاده می کنیم.

یکی دیگر از باورهای رایج که بسیاری از سرمایه گذاران سال هاست آن را حفظ کرده اند، نقشی است که مشتقات در کشف قیمت بیت کوین ایفا می کنند. باتیا پرسید که آیا ابزارهای مشتقه نقش بیشتری نسبت به معاملات نقطه ای در تاثیرگذاری بر حرکت قیمت بیت کوین دارند یا خیر، و زاگری گفت:

واقعیت این است که از نظر نصف کردن، نقاط داده‌ای که ما در اختیار داریم برای نتیجه‌گیری کافی نیست. اگر به قیمت بیت کوین از نظر تاریخی نگاه کنید، کل مجموعه داده قیمت در دست است. اگر سعی کنید اطلاعات واقعی را پیدا کنید. مکانیک بازگشت و الگوهای توزیع، به زودی خواهید دید که همبستگی های خارجی زیادی وجود دارد، به این معنی که قیمت آن نیز به زمان و عملکرد گذشته بستگی دارد.

زاگلی گفت: «چیزی که واقعاً در مورد بیت کوین جالب است، و فکر نمی‌کنم هیچ طبقه دارایی دیگری مانند آن وجود داشته باشد، این است که بیشتر اوقات، بیت کوین بر حسب روز به سمت چپ یا راست حرکت می‌کند.» این در کنار یا پایین است. ”

مرتبط: مدل قیمت بیت کوین هدف ۱۳۰ هزار دلاری را پس از نصف شدن بیت کوین در سال ۲۰۲۴ پیشنهاد می کند.

زاگری میزان زمان صرف شده برای معامله در محدوده و روند نزولی بیت کوین را بیان کرد. ”

با توجه به توزیع تاریخی قیمت‌ها، خیلی سخت است که به‌تعریف یک نگهدارنده باشیم.

زاگری در بازگشت به سوال اصلی خود در مورد نقش مشتقات در کشف قیمت بیت کوین گفت:

“وقتی در مورد مشتقات صحبت می کنیم، اولین چیزی که در مورد آن صحبت می کنیم احتمال است. نمی توان نتیجه گرفت که واقعاً چه اتفاقی برای قیمت بیت کوین خواهد افتاد. این تنها با نگاه کردن به بازده های گذشته قابل نتیجه گیری است. بازگشت به موضوع نصف کردن، در طول مدت معینی. دوره‌های نقدینگی پایین، همبستگی خارجی در واقع می‌تواند بالا باشد. حرکات کوچکی که قیمت‌ها را بالا می‌برد، می‌تواند باعث شود فروشندگان حداکثری از فروشندگان کوتاه‌مدت عبور کنند و سپس قیمت‌ها به‌طور قابل‌توجهی افزایش یابد. این توضیح می‌دهد که چرا قیمت‌ها به سرعت افزایش می‌یابند.

نقدینگی تمرکز است

علیرغم کم اهمیت جلوه دادن تاثیر نصف شدن عرضه بیت کوین بر قیمت بیت کوین، هر یک از اعضای پانل یک چشم انداز مثبت بلندمدت صعودی برای ارزش بیت کوین ابراز کردند.

از آنجایی که نقدینگی به عنوان عاملی در حرکت آینده قیمت بیت کوین مورد توافق قرار گرفته است، زاگری گفت:

“من بسیار خوش‌بین هستم. ما می‌دانیم که نقدینگی کاهش یافته است و این اتفاقات در حال رخ دادن هستند، و زمان زیادی طول نمی‌کشد تا شاهد یک حرکت بسیار بزرگ باشیم، بنابراین اگر به زودی آن را دیدیم… فکر کنید.”

ادستروم در پاسخ به این سوال که چه زمانی و چگونه این نقدینگی بسیار مهم بازخواهد گشت، گفت که خزانه داری ۱۰ ساله بالای ۵ درصد است، چیزی که شش ماه پیش شاهد آن بودیم. اوراق قرضه دولتی مدت دار تمام بدهی‌هایی که به سمت قرمز می‌روند، نشانه این است که چرخش فدرال رزرو به سمت تسهیل کمی زودتر اتفاق می‌افتد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Ray Salmond
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا