اخبار ارز دیجیتال

چگونه بلاک چین می تواند گرین واشینگ را حل کند و به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ویکتور جنین از BNB Chain می گوید که بلاک چین می تواند همکاری در زمینه های شفافیت، پاسخگویی، قابلیت ردیابی، بهره وری انرژی، کاهش ضایعات و اقدامات آب و هوایی را بهبود بخشد.

از آنجایی که نگرانی ها در مورد تغییرات آب و هوایی و پایداری محیطی همچنان در حال افزایش است، بسیاری از سازمان ها برای رسیدگی به این مسائل مبرم به راه حل های نوآورانه روی می آورند. یکی از این راه حل ها، فناوری بلاک چین است که پتانسیل ایجاد انقلابی در تلاش های پایداری در صنایع مختلف را دارد.

در 25 آوریل، مقاله سفید مجمع جهانی اقتصاد (WEF) بلاک چین را به عنوان ابزاری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی برجسته کرد. این وایت پیپر مزایای استفاده از بلاک چین را در جامعه اقدام اقلیمی نشان می دهد. از افزایش شفافیت بازار تا دسترسی دموکراتیک به اقدامات آب و هوایی، WEF در مورد مزایای فراوان استفاده از بلاک چین در تلاش‌های پایداری نوشته است.

برای بررسی بیشتر پتانسیل بلاک چین در پایداری، کوین تلگراف با مدیران این صنعت تماس گرفت تا درباره نحوه مبارزه بلاک چین با شستشوی سبز، نحوه استفاده از آن در حال حاضر برای رسیدگی به مسائل زیست محیطی و تغییرات آب و هوایی بحث کند. درباره مزایای بلند مدتی که برای جهان به ارمغان می آورد دانش به دست آورد. مدیریت نوسانات

حل مشکل “گرین شویی”.

Greenwashing، نوعی تبلیغات که باعث می‌شود محصولات پایدارتر از آنچه هستند به نظر برسند، در سال‌های اخیر شهرت زیادی پیدا کرده است. در یک نظرسنجی، 68 درصد از مدیران مستقر در ایالات متحده اعتراف کردند که شرکت‌هایشان در حال شستشوی سبز هستند.

به گفته دانیلا باربوسا، مدیر اجرایی بنیاد Hyperledger، مشکل بررسی این است که آیا شرکت‌هایی که ادعا می‌کنند «سبز» هستند واقعاً به برنامه‌ها و اهداف پایداری اعلام شده خود پایبند هستند یا خیر.

مدیران بر این باورند که باید سیستمی برای پیگیری و ثبت این موارد وجود داشته باشد. او تاکید کرد که Digital Ledger Technology (DLT) ابزار مناسبی برای این کار است. باربوسا توضیح داد:

“شفافیت ذاتی و تغییر ناپذیری DLT شرکت ها و کل صنایع را قادر می سازد تا معاملاتی مانند اعتبارات کربن و منابع پایدار را در طول عملیات خود ثبت و مستند کنند و اعتماد جدیدی در ادعاهای پایداری آنها ایجاد کند. شما می توانید رابطه جنسی ایجاد کنید.”

باربوسا معتقد است که یک سیستم ثبت سوابق قابل اعتماد، کسب‌وکارها را برای اتخاذ شیوه‌های پایدار ترغیب می‌کند، که به آنها کمک می‌کند تا اهداف آب و هوایی خود را برآورده کنند و اعتماد مصرف‌کننده را ایجاد کنند.

مربوط: بازارهای کربن از فناوری بلاک چین – Web3 Executive – تقویت بسیار مورد نیاز را دریافت می کنند

در همین حال، ژن هافمن، مدیر عامل و رئیس شبکه چیا، احساسات باربوسا را ​​تکرار کرد. به گفته هافمن، زیرساخت فعلی بازار کربن محدود کننده است و نوآوری را در سراسر زنجیره ارزش تشویق نمی کند. در نتیجه، شرکت ها توانایی محدودی برای شفاف سازی در مورد تلاش های پایداری خود در سراسر سازمان دارند.

استفاده کنونی از بلاک چین در ابتکارات پایدار

عصر شرکت هایی که تظاهر به پایداری و سبز بودن می کنند ممکن است به لطف فناوری بلاک چین و DLT به زودی به پایان برسد. بلاک چین اکنون در حال نفوذ به ابتکارات مختلفی است که توسط سازمان های برجسته در سراسر جهان انجام شده است.

باربوسا به کوین تلگراف گفت: «گستره کاربردهایی که از DLT و فناوری‌های مرتبط با آن استفاده می‌کنند، از جمله تأمین مالی سبز، گزارش‌دهی پایداری، حسابداری تغییرات آب و هوا و قابلیت ردیابی زنجیره تأمین در حال گسترش است.»

مدیران ابتکاراتی مانند Genesis 2.0، همکاری بین مرکز نوآوری بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS)، مقام پولی هنگ کنگ و مرکز نوآوری جهانی تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (سازمان ملل) را برجسته کردند. این پروژه شامل دو نمونه اولیه برای دیجیتالی کردن اوراق قرضه با بازده کربن در آینده بود. اینها با استفاده از بلاک چین، قراردادهای هوشمند و سایر فناوری‌های مرتبط ردیابی، توزیع و منتقل شدند.

چگونه بلاک چین می تواند به مبارزه با تغییرات آب و هوایی کمک کند. منبع: UNEP DTU

به طور جداگانه، باربوسا همچنین نشان داد که چگونه دولت بریتیش کلمبیا یک پایلوت اعتماد دیجیتال انرژی و معادن را برای تولید گزارش های پایداری قابل تأیید راه اندازی کرده است. این پروژه از بلاک چین برای محافظت از داده ها و اطلاعات استفاده می کند.

علاوه بر این هافمن، Climate Action Data Trust (CADT) را تاثیرگذارترین ابتکار آب و هوا با استفاده از فناوری بلاک چین می داند. هدف CADT ایجاد اعتماد به داده های مربوط به اعتبار کربن به صورت چندجانبه و در بین سازمان های دولتی است.

اگرچه این ابتکار توسط افراد بومی Web3 هدایت نمی شود، اما از فناوری دفتر کل توزیع شده عمومی برای رفع مشکل تسهیل همکاری داخلی بین همتایان استفاده می کند.

علاوه بر این، هافمن بر اهمیت صندوق فرصت کربن، که بر پایه‌های CADT بنا شده است، تأکید کرد. این پروژه ابزاری قابل اعتماد برای تهیه شفاف اعتبارات کربن به طور مستقیم از توسعه دهندگان پروژه با شفافیت تمام عیار فراهم می کند. به گفته هافمن، این رویکرد باعث افزایش کارایی و شفافیت بازارهای آب و هوایی که قبلاً غیرشفاف بودند، خواهد شد.

مزایای بلند مدت استفاده از بلاک چین در تلاش های پایداری

به گفته مدیریت، با پذیرش بلاک چین در فضای آب و هوایی، صنعت می تواند از مزایای بلندمدت بیشتری بهره مند شود. ویکتور جنین، معمار ارشد راه حل در زنجیره BNB، معتقد است که یکی از بزرگترین مزایای استفاده از بلاک چین در بخش پایداری، اطمینان از انطباق است.

جنین توضیح داد که بلاک چین می تواند وسیله ای برای ردیابی کالاها، خدمات و منابع در سراسر زنجیره تامین باشد. وی افزود: «این فرصتی را برای نظارت بر انطباق با محیط‌زیست و اطمینان از رعایت شیوه‌های پایدار در طول چرخه عمر محصولات و خدمات ایجاد می‌کند.»

جدای از این موارد، جنین بر مزایایی مانند “افزایش شفافیت و پاسخگویی، قابلیت ردیابی، کارایی انرژی، کاهش ضایعات و رویکرد مشارکتی” تاکید کرد.

علیرغم تمام مزایایی که بلاک چین ارائه می دهد، هافمن هنوز معتقد نیست که بلاک چین یک “راه حل جادویی” است. با این حال، مدیران می گویند که اگر به طور مسئولانه طراحی و اجرا شود، فناوری بلاک چین می تواند به عنوان پایه یا چارچوب مورد نیاز برای بهبود شفافیت، مسئولیت پذیری و امنیت در تلاش های تغییر آب و هوا عمل کند.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ می کنندنویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا