🚨 اخبار ارز دیجیتال

چگونه فناوری بلاک چین و DeFi می توانند به حل بحران مسکن کمک کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از بنیانگذاران مجموعه ساخت و ساز خانه در پادکست The Agenda حضور یافت تا توضیح دهد که چرا مسکن تا این حد گران است و چگونه تامین مالی غیرمتمرکز می تواند پاسخگو باشد.

قیمت خانه در سراسر جهان سر به فلک می کشد و خریداران مسکن این درد را احساس می کنند. در حالی که خرید خانه برای بسیاری هرگز دشوارتر از این نبوده است، تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) تامین مالی ساخت یک خانه جدید را آسانتر از همیشه کرده است. مجموعه تازه راه‌اندازی خانه‌سازی به دنبال استفاده از پتانسیل هماهنگی و تامین مالی بلاک چین برای تامین مالی ساخت مسکن ارزان قیمت و افزایش عرضه آن است.

در قسمت چهاردهم دستور جلسه در پادکست، مجریان، جاناتان دی یانگ و ری سالموند با بنیانگذاران Home Construction Collective، آیزاک لیدسکی و اریک واسرمن، در مورد بحران مسکن و اینکه چگونه فناوری بلاک چین می تواند راه حل ارائه دهد، صحبت می کنند.

حل بحران مسکن

به گفته لیدسکی و واسرمن، بحران مسکن در واقع یک بحران قیمت نیست، بلکه یک بحران عرضه است. لیدسکی گفت: «ما ده‌ها سال است که به‌طور سیستماتیک مسکن کم تولید کرده‌ایم. در حال حاضر ۴.۵ تا ۷ میلیون خانه کم است، بسته به برآوردی که شما به آن نگاه می کنید.» مشکل را تشدید می کند تعداد خانه هایی که به صاحبان خانه های آینده فروخته می شود.

کمبود مسکن ارزان قیمت تأثیر قابل توجهی بر ارزش خالص نسل جوان دارد. واسرمن گفت: «مالکیت خانه معمولاً بزرگترین سرمایه گذاری است که مردم در طول زندگی خود انجام می دهند. “این دروازه دسترسی مالی است. صاحبان خانه ۴۰ برابر ثروت خالص اجاره کنندگان دارند.”

مربوط: مدیر اجرایی کاسپر می‌گوید وام‌های مسکن می‌توانند از یک بحران حباب مسکن دیگر جلوگیری کنند

لیدسکی گفت: «در دهه ۴۰ شما، بچه‌های جوان ۲۱ درصد از کل ثروت را تشکیل می‌دادند.» این درصد ۴.۸ درصد است و مارک زاکربرگ به تنهایی ۲ درصد از این ۴.۸ درصد را تشکیل می‌دهد و این اعداد وحشتناکی هستند.

استفاده از DeFi برای تشویق ساخت خانه اولیه

Lidsky گفت که خانه‌ها باورنکردنی هستند. گفته می‌شود که کمبود وجود دارد. او تاکید کرد: «هرچه بتوانیم محصولات بیشتری را به بازار بیاوریم، مقرون به صرفه تر خواهیم بود.

برای کمک به دستیابی به این هدف، این پروژه فرآیند سرمایه گذاری را از بین می برد و به مردم در سراسر جهان این امکان را می دهد تا در ساخت خانه های جدید سرمایه گذاری کنند و هنگام فروش آنها سود کسب کنند. واسرمن ماموریت این پروژه را در این زمینه توضیح داد:

“مشکلی که ما در تلاش برای حل آن هستیم، و کاری که می‌خواهیم انجام دهیم، گسترش دسترسی سرمایه‌گذاران به این دارایی‌ها است، که تا کنون حوزه بانک‌های محلی و تامین‌کنندگان مالی خصوصی بوده است. و ما فکر می‌کنیم که آنها کار چندانی انجام نداده‌اند. کار خوبی برای تامین تقاضا در چند دهه اخیر بوده است.”

Lidsky و Wasserman همچنین پروتکلی به نام Rigor را با هم تأسیس کردند که از بلاک چین برای ساده کردن زنجیره تامین ساخت و ساز و فرآیندهای پرداخت استفاده می کند. لیدسکی گفت که استفاده از Rigor هزینه ساخت خانه های تامین شده توسط Home Construction Collective را کاهش می دهد.

“به عنوان پس زمینه، ما هوشمندانه حرکت می کنیم تا با نوآوری Web3 همگام شویم و در نهایت هزینه تولید این خانه ها را کاهش دهیم و ابزارهایی را برای کاهش هزینه در زمان چرخه و دلار توسعه دهیم. بنابراین این یک یا دو پانچ قدرتمند است.”

برای شنیدن بیشتر از گفتگوی لیدسکی و واسرمن دستور جلسه، می‌توانید قسمت کامل را در صفحه پادکست‌های Cointelegraph، پادکست‌های اپل یا Spotify گوش دهید. فراموش نکنید که مجموعه کامل نمایش های دیگر Cointelegraph را بررسی کنید.

مجله: ZK Rollup “آخرین مرحله” گسترش بلاک چین است، بنیانگذار Polygon Miden

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است، و همچنین نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Jonathan DeYoung

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا