اخبار ارز دیجیتال

چگونه استخراج بیت کوین قدیمی ترین پارک ملی آفریقا را از ورشکستگی نجات داد؟

یک معدن بیت کوین در پارک ملی ویرونگا در جمهوری دموکراتیک کنگو از انرژی مازاد برای تلاش‌های حفاظتی درآمد کسب می‌کند.

پارک ملی ویرونگا در جمهوری دموکراتیک کنگو اولین پارک ملی در جهان است که معدن بیت کوین (BTC) را برای محافظت از جنگل ها و حیات وحش خود راه اندازی کرده است. کوین تلگراف با سباستین گوسپیرو، مدیرعامل Big Block Green Services و مردی که استخراج بیت کوین را به پارک آورد صحبت کرد.

گوسپیرو در یک تماس ویدیویی با لبخند گفت: استخراج بیت کوین پارک را از ورشکستگی نجات داد.

ویرونگا قدیمی ترین پارک حفاظت شده آفریقا و نمادی از تنوع زیستی این قاره است. بر اساس گزارش آدام پوپسکو، روزنامه نگاری که در MIT Technology Review منتشر شد، منطقه با مشکلات استخراج بیت کوین قبل از استخراج بیت کوین مواجه بود. از شبه‌نظامیان محلی که حملات خشونت‌آمیز به حیوانات و کارگران انجام داده‌اند، تا شیوع ابولا و آدم‌ربایی‌ها، این پارک ملی نمادین در سال‌های اخیر برای ایجاد درآمد تلاش کرده است.

همه‌گیری COVID-19 و متعاقب آن ریشه‌کنی گردشگری تقریباً تابوت پارک را میخکوب کرده است زیرا بازدیدکنندگان را برای دیدن گوریل‌ها، سایر حیات‌وحش و آبشارها خشک کرده است. این مقاله توضیح می دهد که گردشگری حدود ۴۰ درصد از درآمد پارک را تشکیل می دهد.

از سمت چپ، جی اف آگوستی، سب گوسپیلو، و امانوئل دی مرود، از بنیانگذاران Big Block Green Services. منبع: گوسپیرو

هنگامی که گوسپیرو از درگیری برای پارک مطلع شد، احساس کرد که مجبور است کمک کند. او در پایان سال ۲۰۱۹ با امانوئل دو مرود، مدیر پارک و شاهزاده خون بلژیکی، در قصری در فرانسه ملاقات کرد.

این پارک می تواند از منابع طبیعی فراوان و دست نخورده خود برای حفظ موجودیت خود پول دربیاورد. گوسپیلو به De Merode توضیح داد که چگونه Virunga از استخراج بیت کوین برای ایجاد درآمد استفاده می کند.

گفتگو در قصر بدون وقفه بود. گوسپیرو توضیح داد: «حتما ساعت ها ادامه داشته است. بحث‌ها، پیگیری‌ها و بازدیدها از کنگو در نهایت به اوج خود رسید که De Merode اولین بخش از یک عملیات معدنی را در اوایل سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی کرد و اولین سکه را در سپتامبر همان سال با موفقیت استخراج کرد.

یک معدن بیت کوین در ویرونگا در پس زمینه یک پارک.منبع: توییتر

تقریباً سه سال بعد، پارک پول زیادی از بیت کوین به دست آورد. در طول ماه های بازار گاو نر در سال ۲۰۲۱، این پارک بیش از ۱۵۰۰۰۰ دلار در ماه پاداش دریافت می کرد که تقریباً به طور کامل از دست دادن درآمد گردشگران را جبران می کرد.

معدن بیت کوین Virunga یک راه حل منحصر به فرد برای مشکل درآمدزایی در عین حفاظت از تنوع زیستی پارک است. استخراج بیت کوین یک فرآیند بسیار انرژی بر است، اما استخراج Virunga منحصر به فرد است زیرا با انرژی پاک کار می کند. فناوری سازگار با محیط زیست احاطه شده توسط جنگل های بارانی سبز.

انرژی این معدن توسط سه نیروگاه برق آبی در پارک تامین می شود. این منبع برق پایداری است که قبلاً برای برق رسانی به شهرهای اطراف استفاده می شود. این سایت ۹ کارگر تمام وقت را استخدام می کرد و کارمندان این مرکز را به صورت شیفتی برای کار معدنچیان در جنگل استخدام می کرد. یک رنجر بی باک از سایت محافظت می کند – داستانی که، در میان چیزهای دیگر، الهام بخش یک مستند نتفلیکس بود.

گوسپیرو و رنجر در مقابل معدن بیت کوین ژست می گیرند.منبع: گوسپیرو

این تاسیسات دارای ۱۰ کانتینر حمل و نقل است که هر یک شامل ۲۵۰-۵۰۰ دکل است. Virunga مالک ۳ تا از این کانتینرها و گوسپیلو مالک ۷ کانتینر باقی مانده است. Guspirou انرژی را از Virunga به عنوان بخشی از معامله خریداری می کند در حالی که بیت کوین ها را استخراج می کند.

علاوه بر این، همانطور که گوسپیلو توضیح می دهد، امکانات موجود استخراج بیت کوین بخشی از «طرح جهانی» است و فرصت هایی برای تولید بیشتر انرژی وجود دارد. او توضیح داد که نیروگاه های دیگری در سراسر پارک برای اتصال روستاهای محلی به برق و البته استخراج بیت کوین بیشتر نصب خواهند شد.

De Merode مطمئن است که با وجود بازار نزولی در حال انجام، پروژه موفق خواهد شد. مطمئناً، برخی از ماینرهای بیت کوین قربانی بازار نزولی ۲۰۲۲ شدند، اما De Merode موقعیت منحصر به فردی را اشغال می کند. پارک به جای حدس و گمان در مورد ارزش بیت کوین، از انرژی مازاد برای تولید بیت کوین و کسب درآمد از آنچه در غیر این صورت بی ارزش است استفاده می کند.

پارک ملی ویرونگا به خاطر گوریل هایش معروف است. منبع: Virunga.org

علاوه بر این، اگر De Merode در عمل کشته شود، خطر کمی از دست دادن بیت کوین (یا کلید خصوصی) وجود خواهد داشت. از سال ۱۹۹۶، بیش از ۲۰۰ نگهبان یا محیط بان پارک کشته شده اند. دی مرود در سفری به گوما در سال ۲۰۱۴ دو گلوله خورد.

تیم مالی پارک، نگهبانی کیف پول بیت کوین را مدیریت می کند و وجوه تولید شده توسط ماینینگ به طور منظم برای پرداخت هزینه نگهداری پارک فروخته می شود. دی مرود در یک مقاله مروری فناوری MIT گفت:

من برای اداره پارک به پول نیاز دارم، بنابراین بعید است که بیشتر از چند هفته در بیت کوین بمانم، اما هزینه زیادی نداشت.

مشابه رفتار با السالوادور در رسانه های جریان اصلی، “شرط” انجام شده توسط De Merode باعث شک و تردید کارشناسان شده است که نمی دانند ارزهای دیجیتال چه ارتباطی با محافظت دارند. گوسپیلو توضیح داد که De Merode برای نامیدن این پروژه به عنوان پروژه استخراج بیت کوین وقت صرف کرد و از اصطلاح دوستدار روابط عمومی «ماینینگ بلاک چین» استفاده کرد.

نیروگاه های برق آبی و معادن بیت کوین در میان جنگل های انبوه بارانی قرار دارند.منبع: گوسپیرو

گوسپیرو در یافتن جنبه منفی داستان این که چگونه استخراج بیت کوین پارک های ملی را نجات داد، ناکام ماند.

«پیدا کردن نقطه ضعف این داستان واقعاً سخت است.

ASICS یا Application Specific Integrated Circuits، ماشین های استخراج بیت کوین هستند. ASICS هر ۱۰ دقیقه در یک قرعه کشی دیجیتال شرکت می کند تا بلاک بعدی بیت کوین را در زنجیره زمانی بیت کوین حدس بزند. همانطور که گوسپیلو توضیح می دهد، این ماشین ها برای جلوگیری از زباله های الکترونیکی، برچیده و بازیافت می شوند. معدنچیان از انرژی پاک مازاد خود استفاده خواهند کرد و De Merode از این بودجه برای محافظت از حیات وحش استفاده خواهد کرد.

گوسپیرو (وسط) و یک پارکبان در مقابل یک معدن بیت کوین ژست می گیرند.منبع: گوسپیرو

گوسپیرو که از موفقیت خود در کنگو دلگرم شده، به سایر پروژه های استخراج بیت کوین در جنوب صحرای آفریقا چشم دوخته است. او بخشی از هیئتی بود که از جمهوری آفریقای مرکزی بازدید کرد، دومین کشوری که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است.

به نظر می رسد پروژه های استخراج بیت کوین در آفریقا با استفاده از انرژی های تجدیدپذیر استفاده نشده در حال افزایش است. از کوه های کنیا گرفته تا آب و هوای گرمسیری مالاوی، استخراج بیت کوین در مناطق ناهماهنگ جهان انجام می شود.

ماگدالنا گرونوسکا، کارشناس استخراج بیت کوین، مشارکت کننده منظم Cointelegraph و متخصص استخراج بیت کوین دلیل آن را توضیح می دهد:

ماینرها اولین خریدار (همیشه مایل به انجام) و آخرین راه حلی هستند که مکان‌های انرژی را بیش از حد تولید می‌کنند تا از نظر اقتصادی مقرون‌به‌صرفه باشند. با افزایش آن، استخراج بیت‌کوین ممکن است کاهش یابد یا به‌طور کامل حذف شود، اما ساخت و سازهای حیاتی را ممکن کرده است. زیر ساخت.”

اساساً، اگر منطقه ای کمبود انرژی یا تولید بیش از حد داشته باشد، استخراج بیت کوین می تواند از نظر مالی جذاب باشد.

با وجود این، پارک همچنان نیاز به بودجه و سرمایه گذاری دارد. دولت کنگو تنها ۱ درصد از بودجه عملیاتی خود را تأمین می کند، اما گردشگری همچنان پایین است در حالی که درگیری امنیت را تهدید می کند. همانطور که گوسپیلو توضیح می‌دهد، استخراج بیت‌کوین یکی از راه‌حل‌های مشکلات پارک است و جریان درآمدی را فراهم می‌کند که می‌توان از آن برای محافظت از پارک و حیات وحش آن برای سال‌های آینده استفاده کرد.

نویسنده: Joseph Hall

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا