اخبار ارز دیجیتال

چگونه بیت کوین به پروتکل های بلاک چین اثبات سهام کمک می کند؟

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

دیوید تسه، استاد دانشگاه استنفورد، پیشگام استفاده از بیت کوین به عنوان وسیله ای برای ایمن سازی بلاک چین های اثبات سهام بود.

مکانیزم اجماع اثبات کار بیت کوین (BTC) ابزار مفیدی برای ایمن کردن پروتکل‌های مختلف بلاک چین قرارداد هوشمند اثبات سهام (PoS) است که به لطف کار یک استاد دانشگاه استنفورد ممکن است تبدیل شود.

دیوید تسه و تیم تحقیقاتی او در حال ترویج استفاده از این ارز دیجیتال عالی برای تامین امنیت بیشتر شبکه‌های PoS هستند. بلاک چین اختصاصی بابیلون Tse با هدف استفاده از بیت کوین برای افزایش امنیت شبکه و انگیزه دادن به دارندگان بیت کوین برای مشارکت در یک رویکرد ظاهراً جدید برای فعال کردن سهام بیت کوین در زنجیره های اثبات سهام است.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، تسه توضیح داد که چگونه بابیلون از زبان برنامه نویسی بیت کوین برای اتصال مکانیسم اسلش مبتنی بر PoS خود به شبکه بیت کوین استفاده می کند. این امکان ایجاد قراردادهای هوشمند را فراهم می کند که می توانند شرایط مخارج خاصی را تعیین کنند.

“در حالی که زبان اسکریپت بیت کوین در توانایی خود برای بیان شرایط پیچیده هزینه محدود است، ما از رمزنگاری پیشرفته برای تبدیل عبارات اسلش زنجیره ای PoS به تراکنش های قابل مصرف در بلاک چین بیت کوین استفاده می کنیم.”

Tse گفت که پروتکل استیک بیت کوین بابیلون به بیت کوین اجازه می دهد تا بدون تغییر یا فوک کردن پروتکل بیت کوین برای ایمن سازی شبکه استفاده شود. این همچنین به دارندگان بیت کوین اجازه می دهد تا با مشارکت در امنیت شبکه PoS با قرار دادن بیت کوین خود، جوایزی کسب کنند.

روش ما اساساً وضعیت لجن زنجیره اثبات سهام را به یک تراکنش قابل مصرف بیت کوین تبدیل می کند.

استاد دانشگاه استنفورد همچنین اضافه کرد که سادگی این رویکرد با اجتناب از آسیب پذیری های احتمالی مرتبط با پل های زنجیره ای، امنیت بلاک چین را به حداکثر می رساند. همانطور که قبلا توسط کوین تلگراف تحقیق شده بود، هک ها و اکسپلویت های زنجیره ای بیداد می کنند و بیش از 2 میلیارد دلار در سال گذشته به سرقت برده اند.

بیت کوین که تا حد زیادی بزرگترین ارز رمزنگاری شده از نظر ارزش بازار است، طبق مشخصات اولیه که توسط خالق مستعار آن، ساتوشی ناکاموتو تعیین شده است، به کار خود ادامه می دهد.

با این وجود، با راه‌اندازی بیت کوین Ordinal که به کاربران امکان می‌دهد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) خود را در مزرعه برنج ساتوشی (کوچک‌ترین واحد بیت‌کوین) مهر کنند، علاقه و رشد جدیدی در اکوسیستم ایجاد شده است.

به طور مشابه، پروفسور تسه گفت پروتکل‌هایی مانند بابیلون با به اشتراک گذاشتن امنیت قوی بیت کوین با سایر زنجیره‌ها و برنامه‌های کاربردی، کاربرد بیت‌کوین را فراتر از یک ذخیره ساده ارزش و وسیله مبادله گسترش می‌دهد.

هدف ما این است که امنیت بیت کوین را به روشی مشابه تلاش‌های مقیاس‌پذیری اتریوم افزایش دهیم و به طور موثر امنیت قوی بیت‌کوین را با بقیه جهان غیرمتمرکز به اشتراک بگذاریم.

رویکردهای جدید برای اجماع بلاک چین توسط اکوسیستم ارزهای دیجیتال گسترده تر توسعه می یابد. زنجیره‌های اثبات سهام سود می‌برند و به سرعت در حال اتخاذ رویکردهای جدید مانند اثبات‌های دانش صفر (zk-proofs) هستند. الی بن ساسون، یکی از بنیانگذاران StarkWare، که پیشگام این فناوری بود، همچنین معتقد است که zk-proof می تواند مزایای قابل توجهی برای بلاک چین مبتنی بر اثبات کار بیت کوین به همراه داشته باشد.

مجله: در اینجا آمده است که چگونه مجموعه ZK اتریوم قابل تعامل خواهد بود

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا