🚨 اخبار ارز دیجیتال

چگونه هوش مصنوعی کریپتو را تغییر می‌دهد: هیپ و واقعیت

در آخرین گزارش کوین تلگراف، ارزشی را که هوش مصنوعی برای صنعت ارزهای دیجیتال به ارمغان می آورد، با تمایز بین موارد استفاده در دنیای واقعی و هیپ ارزیابی کردیم.

در آخرین گزارش کوین تلگراف، ما به دنبال آن بودیم که فراتر از هیاهوهای پیرامون این فناوری نگاه کنیم و ارزش واقعی هوش مصنوعی را برای صنعت ارزهای دیجیتال کشف کنیم. برای انجام این کار، سه حوزه کلیدی را که در آن هوش مصنوعی بر ارزهای رمزنگاری شده تأثیر می گذارد، بررسی کردیم: تجارت، تجزیه و تحلیل داده ها و تجربه کاربر.

برای سال‌های متمادی، ربات‌های معاملاتی به کاربران اجازه می‌دهند تا معاملات را به شیوه‌ای خودکار و بر اساس پارامترهای از پیش تعیین شده خاص انجام دهند.

پیشرفت‌های اخیر در مدل‌های زبان در مقیاس بزرگ مانند ChatGPT به ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا مقادیر زیادی از داده‌های تاریخی را پردازش کنند، که به پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده کمک می‌کند.

با این حال، علی‌رغم آخرین پیشرفت‌ها، ربات‌های مجهز به هوش مصنوعی هنوز به اندازه کافی برای توسعه استراتژی‌های پیچیده تجاری پیچیده نیستند.

یک کارشناس حرفه‌ای رمزارز می‌گوید: «این اساساً مانند داشتن یک سری شرکای احمق است که می‌توانند دستورات بسیار ابتدایی را دنبال کنند، اما خودشان نمی‌توانند فکر بسیار پیچیده‌ای انجام دهند.» اریک کراون، تاجر و یوتیوب‌بر، تجربه شخصی خود را به اشتراک می‌گذارد. از ربات های مجهز به هوش مصنوعی استفاده کنید.

وقتی نوبت به تجزیه و تحلیل داده‌ها می‌رسد، ابزارهای هوش مصنوعی می‌توانند مقادیر زیادی از داده‌های عمومی پراکنده در بلاک چین را پردازش کنند، بینش‌های ارزشمندی را در مورد پویایی اکوسیستم ارزهای دیجیتال ارائه دهند و ریسک‌های بالقوه بازار را ارزیابی کنند.

با این حال، حجم زیادی از داده های بازار خارج از زنجیره توسط صرافی های متمرکز ذخیره می شود و بنابراین در دسترس عموم نیست. این توانایی هوش مصنوعی را برای ارزیابی دقیق محدود می کند.

اگر می‌خواهید در مورد ارزش واقعی در تقاطع هوش مصنوعی در ارزهای دیجیتال، فراتر از هیاهو، بیشتر بدانید، گزارش کامل Cointelegraph را در کانال YouTube ما بررسی کنید و حتماً مشترک شوید.

نویسنده: Marco Castrovilli
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا