اخبار ارز دیجیتال

چگونه هوش مصنوعی می تواند Metaverse را به فضای تعاملی تر تبدیل کند

متاوره احتمالاً بر تعاملات فیزیکی و اجتماعی تأثیر می گذارد و هوش مصنوعی جزء اصلی این تغییر است.

با ادغام دنیای مجازی و فیزیکی، امکانات پشت Metaverse در حال افزایش است. شرکت تحقیقاتی بازار Contive Datum Insights اخیراً دریافته است که تخمین زده می‌شود که بازار جهانی متاورس تا سال ۲۰۳۰ از ۱.۳ تریلیون دلار فراتر رود. بر اساس این مطالعه، این رشد توسط روندهای جدید اقتصاد مجازی اتخاذ شده همراه با افزایش ارزهای مجازی و بازی های آنلاین هدایت می شود.

علاوه بر این، یک مطالعه اخیر که توسط CoinWire انجام شده است نشان می دهد که Metaverse احتمالاً سبک زندگی اجتماعی را تغییر می دهد. یک نظرسنجی CoinWire نشان داد که ۶۹٪ از پاسخ دهندگان معتقدند Metaverse در نهایت سبک زندگی جامعه را از طریق رویکردهای جدید سرگرمی و فعالیت تغییر خواهد داد.

هوش مصنوعی متاورژن را تعاملی تر می کند

کتی هاکل، نویسنده Into the Metaverse: The Essential Guide for Business Opportunities in the Web3 Era, Cointelegraph گفت Metaverse شامل تجربیات مشترک مجازی است که هم در فضای مجازی و هم در دنیای فیزیکی رخ می دهد.

“فقط این است که جنبه فیزیک معادله متاورس به طور کامل تایید نشده است. این در یک دهه دیگر می آید. با در نظر گرفتن این موضوع، نحوه معاشرت ما به شدت تحت تاثیر متاورس خواهد بود.”

هاکل گفت فناوری هایی مانند ویدیوی حجمی، فناوری که فضایی سه بعدی را برای ارائه تجربه ای فراگیرتر ثبت می کند، احتمالاً نحوه ارتباط افراد را تغییر می دهد. او گفت: «به عنوان مثال، وقتی یکی از عزیزان دور است، این ممکن است به ما کمک کند که بیشتر احساس کنیم.

هاکل اضافه کرد که هوش مصنوعی (AI) به پیشبرد یک محیط فراجهانی تعاملی تر به جلو کمک می کند. مفهوم هوش مصنوعی و متاورس نسبتاً جدید است، اما برخی از نمونه‌های امروزی نشان می‌دهند که چگونه این کار می‌کند.

برای مثال، سباستین بورجه، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل The Sandbox، یک دنیای مجازی غیرمتمرکز محبوب، به کوین تلگراف گفت که بیش از یک میلیون کاربر در سال گذشته بازی‌هایی را در The Sandbox انجام دادند و گفته می‌شود که بازی کرده‌اند. Borget معتقد است که کاربران The Sandbox به استفاده از آواتارها برای نشان دادن هویت دیجیتال خود عادت دارند. او گفت:

“Sandbox به کاربران اجازه می دهد تا با هویت دیجیتال خود ارتباط برقرار کنند، دوستی ایجاد کنند و احساسات واقعی را از طریق این تجربیات داشته باشند. مهم نیست که کاربران از چه پیشینه، سن یا کجا آمده اند. Sandbox یک کشور دیجیتال جهانی است.”

با در نظر گرفتن این موضوع، بورگت تشخیص می‌دهد که پلتفرم Metaverse این پتانسیل را دارد که سبک زندگی اجتماعی را تغییر دهد. او گفت: “در حال حاضر، سه میلیارد نفر بومی دیجیتال هستند. راهی برای بازگشت وجود ندارد. نحوه تعامل ما با آواتارها در سراسر جهان اجتماعی و پلتفرم های رسانه های اجتماعی تبدیل شده است.”

اخیرا: در داخل مجمع جهانی اقتصاد: دایره، ریپل به داووس ۲۰۲۳ نگاه می کند

ممکن است اینطور باشد، اما بورگت گفت که کاربران The Sandbox در نهایت می‌توانند حرکات فیزیکی خود را در آواتارهای دیجیتال خود بگنجانند و آنها را شخصی‌تر و واقعی‌تر می‌کنند. من آن را به اشتراک گذاشتم. بورگت توضیح داد که The Sandbox با Kinetix، یک استارت‌آپ فناوری که در زمینه هوش مصنوعی تخصص دارد، همکاری می‌کند تا «اموت» (انیمیشن‌های احساسی) را به بازی‌های ویدیویی و دنیای مجازی بیاورد.

یاسین تهی، مدیرعامل Kinetix به Cointelegraph گفت که شکلک‌ها به کاربران این امکان را می‌دهند که آواتارهای خود را از طریق حرکات رقص سفارشی‌شده و تعاملات فیزیکی واقعی زنده کنند. او گفت: “ما هوش مصنوعی خودمان را توسعه دادیم که کاربران می توانند با دوربین گوشی خود ضبط کنند و روی آواتار خود اعمال کنند.”

به گفته تهی، احساسات برای تکرار تعاملات اجتماعی مهم هستند. در آینده، مردم می خواهند دنیای فیزیکی را تجسم کنند و به روشی خاص در دنیای مجازی عمل کنند.

نمونه ای از اعمال ایموت بر روی آواتار.منبع: سینتیک

علاوه بر احساسات، استفاده از هوش مصنوعی برای پیاده سازی ویژگی های صوتی نیز می تواند به تعمیق تعاملات در دنیای دیجیتال کمک کند. سابین دیما، مدیر عامل Humans.ai، یک پروتکل لایه ۱ که بر روی Cosmos ساخته شده است، به کوین تلگراف گفت که هوش مصنوعی نقش بزرگی در Metaverse در ایجاد تعاملات بهتر با کاربر ایفا خواهد کرد. او توضیح داد: «Humans.ai یک بلاک چین هوش مصنوعی است که برای ایجاد «مهارت‌های فوق‌العاده» و صداهایی استفاده می‌شود که کاربران می‌توانند آن‌ها را روی آواتارهای خود در جهان‌های مجازی مختلف اعمال کنند.

به گفته دیما، ایجاد صداهای دیجیتال و اجازه دادن به آواتارها برای صحبت به زبان های مختلف، تعامل اجتماعی را بهبود می بخشد و تجربه را افزایش می دهد. برای ارائه یک نمای کلی از این موضوع، Dima به اشتراک گذاشت که Humans.ai به کاربران اجازه می دهد صداهای دیجیتالی ایجاد کنند، به زبان های مختلف صحبت کنند و صداهای مصنوعی را پیاده سازی کنند که ممکن است از تبعیض جلوگیری کند.

او گفت: “به عنوان مثال، می‌توانید با صدای دیگری وارد تماس زوم شوید. اگر می‌خواهید کاملاً ناشناس بمانید، این کار از تبعیض جلوگیری می‌کند. این مطمئناً سبک زندگی اجتماعی را تغییر می‌دهد.” علاوه بر این، دیما گفت که صدا به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض ایجاد خواهد شد تا مالکیت واقعی کلیپ صوتی را به کاربران بدهد.

آواتار مصنوعی Humans.ai، Diana، نمونه‌ای از فناوری هوش مصنوعی مولد است که می‌تواند برای موارد متعدد استفاده شود. منبع: Humans.ai

یات سیو، یکی از بنیانگذاران و رئیس Animoca Brands به Cointelegraph گفت که او معتقد است هوش مصنوعی تجربه Metaverse را بهبود می بخشد.

او گفت: “یکی از نمونه های اولیه این چت ربات ها هستند. در بازی های ویدئویی، توسعه شخصیت های اصلی همیشه شامل شخصیت های غیربازیکن می شود. اما برای مالکیت نسبی دارایی ها در متاورس معنای عمیق و سودمندی ایجاد می کند.”

آیا فعل و انفعالات متاورس جایگزین برخوردهای فیزیکی خواهند شد؟

Metaverse شروع به نشان دادن چگونگی مشارکت اجتماعی افراد در دنیای مجازی کرده است، اما ادغام هوش مصنوعی در این محیط‌ها پتانسیل ایجاد تعامل بیشتر را دارد. با این حال، این سوال باقی می ماند که آیا تعامل اجتماعی در Metaverse در نهایت جایگزین تعامل فیزیکی خواهد شد یا خیر.

به گفته سیو، افراد قبلاً تحت تأثیر تجربیات آنلاین خود قرار گرفته اند. بنابراین، او معتقد است که متاوره احتمالاً حس عمیق تری از غوطه وری ایجاد می کند. با توجه به این موضوع، سیو اشاره کرد که متاوره جایگزین تعامل واقعی نمی شود، بلکه این تعاملات را تقویت می کند.

اخیراً: سقوط Genesis Capital می‌تواند وام‌دهی کریپتو را متحول کند – آن را دفن نکنید

دیما افزود که ترکیب متاورس با قابلیت‌های هوش مصنوعی منجر به تحول دیجیتالی می‌شود که افراد را باهوش‌تر می‌کند. او گفت: «هوش مصنوعی به آواتارها اجازه می‌دهد به زبان‌های مختلف صحبت کنند و همزمان در چندین فضا باشند.

اما در حالی که جهان های مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی احتمالاً تجربه واقعی تری را به ارمغان می آورند، هاکل خاطرنشان کرد که دنیای فیزیکی هنوز بخش مهمی از متاورس است. او گفت:

“آینده Metaverse در مورد تجربیات متصل است که از شکاف های فیزیکی و مجازی فراتر می روند. آنها فقط به تجربه تبدیل می شوند. تفاوت این است که تجربیات توسط فناوری افزایش می یابد.”

نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا