اخبار ارز دیجیتال

شاهدان کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان چندین استدلال ضد CBDC دارند

کمیته فرعی دارایی‌های دیجیتال از پنج مخالف CBDCهای ایالات متحده شنید، بدون اینکه زمان مساوی (یا هیچ زمانی) به حامیان بدهد.

در 14 سپتامبر، همزمان با برگزاری جلسه استماع کمیته فرعی دارایی های دیجیتال کمیته خدمات مالی مجلس در مورد “معضل دلار دیجیتال”، گروهی از مخالفان از سالن های کنگره ایالات متحده به صدا درآمد. پنج شاهد کارشناس قرار بود در این جلسه شهادت دهند که همگی علیه ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات متحده (CBDC) که به آن دلار دیجیتال نیز می‌گویند، استدلال کردند.

پنج شاهدی که قرار است در این جلسه صحبت کنند عبارتند از: یووال روث، مدیر عامل دارایی دیجیتال، پیج پریدون، معاون ارشد گروه حمایت از موسسه سیاست بانک، کریستینا پاراجان اسکینر از مدرسه وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا، و اندیشکده نوربرت میشل. موسسه کاتو و پنج نفر از دانشگاه کلمبیا. مدرس آقای رائول کاریلو بود.

اگرچه این جلسه به وضوح بر جایگزین های بخش خصوصی برای CBDC ها متمرکز است، روز تنها فردی بود که مستقیماً با شرکت ها درگیر بود.

Digital Asset خالق زبان قرارداد هوشمند Daml و بلاک چین Canton است و توسط شرکت هایی مانند مایکروسافت، گلدمن ساکس و دیلویت پشتیبانی می شود. روث در شهادت آماده شده خود استدلال کرد که هر شکلی از دلار دیجیتال باید از فناوری موجود در بخش خصوصی استفاده کند.

آقای پریدون ادعاهای حامیان دلار دیجیتال را رد کرد. او روی مسائلی که ممکن است در سیستم بانکی ایجاد شود تمرکز کرد. بر اساس این لیست از خطرات بالقوه، او نتیجه گرفت که “CBDCها می توانند سیستم بانکداری تجاری ایالات متحده را تضعیف کنند و به طور قابل توجهی در دسترس بودن اعتبار برای اقتصاد را محدود کنند.”

اسکینر CBDC را اساساً در زمینه تاریخی تأسیس کرد و با اهداف روشن پدران بنیانگذار شروع شد. او نتیجه گرفت:

«معرفی CBDC احتمالاً با ارائه ابزارهای بیشتر به ایالت‌ها برای ایجاد سیاست‌های عمومی فرماندهی و کنترل، و بنابراین وسوسه بزرگ‌تر، منجر به هزینه‌های خاصی برای آزادی اقتصادی فردی خواهد شد.

مؤسسه کاتو سابقه ثابتی به عنوان مخالف CBDCها دارد. میشل معتقد است که هیچ سودی از CBDC ایالات متحده نخواهد داشت و به مسائل فنی و سیاسی اشاره می کند.

مطالب مرتبط: کمیته مجلس نمایندگان در جلسه استماع 14 سپتامبر بحث در مورد دلار دیجیتال را از سر می گیرد

آقای کاریلو حمایت خود را از دلار دیجیتال و مخالفت با CBDC به ویژه ابراز کرد. اعتراض اصلی Carrillo به CBDCها این است که مسئولیت بر روی فدرال رزرو متمرکز است، زیرا وزارت خزانه داری نقش های زیادی در ایجاد پول و اجرای فناوری مالی ایفا می کند.

کاریلو در تحلیل خود گفت: «یک تصور غلط جدی وجود دارد که ما دیگر در وضعیت نظارت مالی زندگی نمی کنیم. او ادامه داد:

اگرچه ممکن است برای برخی از منتقدان CBDC غیرقابل تصور باشد، یک رابطه مستقیم بین دولت و مردم احتمالاً منجر به حمایت‌های قانون اساسی از جمله حمایت‌های متمم چهارم می‌شود، بنابراین کنترل مؤثر دولت بر نظارت مالی به معنای محدود کردن مشارکت‌های دولتی و خصوصی است.

کاریلو استدلال کرد که فناوری بلاک چین عامل تعیین کننده در تضمین حریم خصوصی نیست.

در حالت ایده‌آل، بلاک چین داده‌های حساس کاربران را پنهان می‌کند، اما در واقعیت، سیستم‌های بلاک چین لزوماً با بقیه زیرساخت‌های نظارت شده اینترنت ارتباط برقرار می‌کنند.

Carrillo از قانون پول الکترونیکی و سخت افزار ایمن (ECASH) حمایت کرد، که یکی از لایحه هایی نبود که توسط کمیته فرعی بررسی می شد، اما انتظار می رود در 14 سپتامبر مجدداً معرفی شود. بله، Carrillo گفت. کاریلو نتیجه گرفت: [digital fiat currency] گفتمان در ایالات متحده نسبتا ضعیف و غیرقابل تصور است. […] سیاست گذاران باید از مجموعه ای از برنامه های آزمایشی دلار دیجیتال حمایت کنند و با هدف ایجاد یک سیستم مالی امن و مطمئن برای همه، ریتم ثابتی از نوآوری را توسعه دهند. ”

از جمله سؤالاتی که در طول ارائه بدون پاسخ ماند، این بود که دقیقاً چه کسانی طرفداران CBDC هستند. او به مطالعه CBDC که توسط فدرال رزرو انجام می شود اشاره کرد. با این حال، با توجه به اعتقاد شناخته شده فدرال رزرو مبنی بر اینکه CBDC را بدون تایید کنگره انجام نخواهد داد، به نظر می رسد مانند یک ببر پاپیه ماشه باشد.

یکی از لایحه هایی که برای جلسات عمومی در نظر گرفته شده است، HR 3402، به دنبال این است که دستور کنگره برای اجرای CBDC را یک الزام قانونی قرار دهد. همچنین در حال بررسی HR 3712 است که تحقیقات CBDC را تا حد زیادی ممنوع می کند. تام ایمر، نماینده ایالتی، قانون ضد نظارت CBDC که اخیراً مجدداً معرفی شد نیز موضوع بحث بود.

شاید دولت بایدن به عنوان حامی تلقی می شد زیرا فرمان اجرایی رئیس جمهور در مارس 2022 در مورد دارایی های دیجیتال، مطالعه CBDC را الزامی کرد. پروژه دلار دیجیتال، یک گروه حمایتی که توسط رئیس سابق کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، کریستوفر جیانکارلو، تأسیس شده است، نیز سهم قابل توجهی در تحقیقات CBDC داشته است.

مجله: یوان دیجیتال چین یک سلاح سایبری اقتصادی است و آمریکا در حال خلع سلاح آن است.


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا