🚨 اخبار ارز دیجیتال

کمیته مجلس نمایندگان در جلسه استماع ۱۴ سپتامبر بحث در مورد دلار دیجیتال را از سر می گیرد

پس از تعطیلات در ماه اوت، اعضای کمیته خدمات مالی مجلس در ۱۴ سپتامبر برای جلسه استماع “معضل دلار دیجیتال” تشکیل جلسه خواهند داد.

کمیته فرعی خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده در زمینه دارایی های دیجیتال، فناوری مالی و گنجاندن اولین جلسه استماع خود را پس از چند ماه برای بحث در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برگزار خواهد کرد.

در اطلاعیه ۷ سپتامبر، جمهوری خواهان در کمیته گفت آنها قرار بود یک جلسه استماع عمومی برای بحث در مورد پیامدهای انتشار CBDC و “جایگزین های بخش خصوصی” برگزار کنند. قرار است در ۱۴ سپتامبر، حدود دو هفته قبل از اینکه گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، درباره آن بحث کند، بحثی درباره «معضل دلار دیجیتال» برگزار شود. گواهی دادن جلوی کل کمیته.

این جلسه اولین بار پس از چند ماه است که اعضای کمیته مجلس نمایندگان به مسائل مربوط به عرضه دلار دیجیتال در ایالات متحده پرداختند. اکثر اعضای کنگره در ماه اوت به تعطیلات رفتند.

مربوط: حامی CBDC احتمالاً در کاخ سفید بعدی خواهد بود، شکاف ارز مجازی قرمز در مقابل آبی نیست: مقیاس خاکستری

امکان معرفی CBDC در ایالات متحده به یک موقعیت سیاسی برای چندین نامزد ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ تبدیل شده است. ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، نامزد اصلی جمهوری خواهان برای پیروی از دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق، در ماه جولای گفت که قصد دارد در صورت انتخاب شدن، CBDC ها را ممنوع کند. یکی دیگر از نامزدهای جمهوری خواه، ویوک راماسوامی، راه دیسانتیس را دنبال می کند. انتقاد کرد CBDC، این فناوری را با سیستم اعتبار اجتماعی چین مقایسه می کند.

برخی از قانونگذاران ایالات متحده رویکردهای قانونی مختلفی را برای رسیدگی به مسائل مربوط به استقرار CBDC داخلی، مانند محدود کردن اختیارات فدرال رزرو برای صدور دلارهای دیجیتال، پیشنهاد کرده اند. ایالت های مختلف ایالات متحده، از جمله فلوریدا، نیز قانونی را تصویب کرده اند که CBDC ها را به عنوان یک گزینه پرداخت ممنوع می کند.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت برای ارزهای دیجیتال است؟نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا