اخبار ارز دیجیتال

ساعاتی قبل از دستگیری، SBF عضویت در گروه چت “Wirefraud” را انکار کرد

آخرین توییت SBF قبل از اینکه به اتهام کلاهبرداری از طریق سیم دستگیر شود، ظاهراً مشارکت او در یک گفتگوی گروهی به نام “کلاهبرداری سیمی” را از بین برد.

سام بنکمن-فرید تنها چند ساعت قبل از خبر دستگیری خود توسط پلیس باهامیا در توییتر خود هرگونه دخالت یا اطلاع از یک گفتگوی گروهی مخفی به نام “تقلب سیمی” را رد کرد.

در پاسخی در 12 دسامبر به گزارش بررسی مالی استرالیا (AFR)، بانکمن-فرید از توییتر برای رد مشارکت یا اطلاع از چت گروهی “Wirefraud” در برنامه پیام رسانی Signal استفاده کرد. حلقه ای که شامل یکی از بنیانگذاران FTX Zixiao “Gary” Wang، مهندس FTX Nishad Singh و مدیر عامل سابق Alameda Caroline Ellison است.

گزارش AFR می‌گوید که این چت برای ارسال اطلاعات طبقه‌بندی‌شده درباره عملیات‌هایی که منجر به شکست FTX و Alameda شده‌اند، استفاده شده است.

با این حال، Bankman-Fried در توییتر گفت که اگر چت گروهی “واقعی” بود، او “عضو” نبود و افزود که “تا به حال در مورد چنین گروهی نشنیده بود” و بنابراین “فقط اشتباه متوجه شدم”.

تا همین اواخر، انتظار می رفت که سم بنکمن-فرید از راه دور در جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده در 13 دسامبر برای توضیح درباره فروپاشی صرافی FTX حاضر شود. او توسط مقامات باهامایی بازداشت شد و ایالات متحده احتمالاً از این روند پیروی خواهد کرد.

در 12 دسامبر، رئیس کمیته، ماکسین واترز تأیید کرد که شهادت وی در جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان به دلیل دستگیری او “شنیده نشده است”.

در بیانیه مشترک مورخ 12 دسامبر آمده است که از بانکمن-فرید خواسته شده بود در جلسه دیگری با کمیته بانکداری سنا در 14 دسامبر شرکت کند، اما حضور او را تایید نکرد. از سناتور شرود براون و سناتور پت تومی.

مربوط: 75 میلیون دلار ارزش کمک های مالی سیاسی FTX در معرض خطر فراخوانی به دلیل ورشکستگی: گزارش

جان ری، مدیر ارشد بازسازی و مدیر عامل FTX، قبل از حضور در جلسه کمیته مجلس نمایندگان در شهادت کتبی گفت که دارایی های مشتری FTX با دارایی های مزرعه برنج Alameda “مخلوط” شده است.

ری ادعا می کند که آلامدا “از وجوه مشتریان برای شرکت در معاملات حاشیه استفاده کرد و آنها را در معرض ضررهای هنگفت قرار داد” و مدل تجاری شرکت تجاری شامل قرار دادن آن وجوه در معرض “انواع مختلف […] این یک مبادله ذاتا ناامن است. “نویسنده: Jesse Coghlan

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا