اخبار ارز دیجیتال

یک مقام بانک مرکزی می گوید هنگ کنگ با مقررات حمایت از سرمایه گذار دست و پنجه نرم می کند

در حالی که مقامات بانک مرکزی هنگ کنگ نسبت به آینده فناوری غیرمتمرکز خوشبین به نظر می‌رسند، رئیس بانک مرکزی کره جنوبی پس از همه‌گیری اخیر کریپتو تردید دارد.

روسای بانک های مرکزی از سراسر جهان اکنون در حال بازدید از تایلند هستند تا در مورد نقش بانک های مرکزی در توسعه فناوری مالی گفتگو کنند. این کنفرانس به طور مشترک توسط بانک تایلند (BOT) و بانک تسویه بین المللی (BIS) برگزار می شود.

یک میزگرد در مورد سیستم پولی دیجیتالی توسط ادی یو، مدیر اجرایی اداره پولی هنگ کنگ، چان یونگ لی، رئیس بانک کره، آدریان اور، رئیس بانک مرکزی نیوزلند و سیسیلیا اسکینزلی رهبری شد. ، بانک تسویه بین المللی انجام داد. افزایش دارایی های دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و خطرات مرتبط با فناوری های جدید.

رئیس اداره پولی هنگ کنگ در مورد نوآوری ها و مزایای فناوری بلاک چین و تأثیر بالقوه آن بر بانک های مرکزی صحبت کرد. Yue گفت که در دراز مدت، CBDC ها و استیبل کوین ها می توانند راه کارآمدتر و مقرون به صرفه تری را برای تجارت ارائه دهند. با این حال، وی خاطرنشان کرد که هر فناوری جدید دارای خطرات خاصی مانند نوآوری و ریسک های عملیاتی است.

یو گفت که بلاک چین ذاتاً یک فناوری غیرمتمرکز است، بنابراین کاهش ریسک روی زنجیره بسیار پیچیده‌تر است. به همین دلیل است که تنظیم کننده ها باید بر فعالیت های خارج از زنجیره تمرکز کنند. او توضیح داد:

ما می‌توانیم با تنظیم فعالیت‌های خارج از زنجیره، مانند تنظیم مبادلات دارایی‌های کریپتو، شروع کنیم. هنگ‌کنگ به زودی نه تنها جنبه‌های AML (ضد پولشویی) بلکه حمایت از سرمایه‌گذاران را نیز معرفی خواهد کرد.»

او همچنین فاش کرد که دولت هنگ کنگ در راستای اجماع بین المللی در مورد تنظیم صنعت استیبل کوین، روی مقررات دیگری کار می کند.

مربوط: FTX “سریعترین” ورشکستگی در تاریخ ایالات متحده بود – متولیان تقاضای تحقیق کردند

Changyong Lee، رئیس بانک کره، در مورد آینده فناوری بلاک چین، به ویژه در بخش مالی، با توجه به همه گیری اخیر ارزهای دیجیتال، خوشبین نبود. او گفت که مطمئن نیست “این روزها از این پیشرفت تکنولوژیک سود می بریم یا نه.”

من قبلاً مثبت‌تر بودم، اما بعد از دیدن مشکلات Luna، Terra و اکنون FTX. نمی‌دانم. [if] ما شاهد مزایای واقعی این فناوری جدید خواهیم بود، حداقل در مورد سیاست های پولی.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا