اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ با مقررات جدید استیبل کوین های الگوریتمی را تحمل نخواهد کرد

رژیم نظارتی جدید هنگ کنگ برای استیبل کوین ها باید حداکثر تا سال ۲۰۲۴ اعمال شود.

مرجع پولی هنگ کنگ (HKNA) جایی برای استیبل کوین الگوریتمی در اصول کلیدی چارچوب نظارتی آتی پیدا نکرده است. در عوض، تنظیم‌کننده اصلی مالی از همه صادرکنندگان استیبل کوین می‌خواهد که همیشه ارزش خود را با دارایی‌های ذخیره زیربنایی حمایت کنند.

در ۳۱ ژانویه، HKNA نتیجه‌گیری‌های مشورتی را برای مقاله بحثی خود در مورد ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها منتشر کرد که بازخورد ۵۸ ارسالی را خلاصه می‌کرد. در خلاصه خود، رگولاتور فرمول کلی را برای رویکرد «مبتنی بر ریسک و چابک» مورد نیاز برای یک صنعت کریپتو بالغ تکرار می‌کند.

در سال ۲۰۲۳/۲۴ در قالب قانون جدید یا اصلاحات در قوانین موجود، یک ترتیب نظارتی بر اساس فرآیند مشاوره انتظار می رود. همانطور که مقاله مکرراً توضیح می‌دهد، تنظیم استیبل کوین‌هایی که «در نظر دارند به یک یا چند ارز فیات اشاره کنند» اولویت دارد.

فرآیند صدور مجوز جدید هم برای ناشران با فعالیت مستقیم در هنگ کنگ و هم برای شرکت هایی که محصولات خود را “فعالانه” برای عموم مردم در هنگ کنگ بازاریابی می کنند اجباری خواهد بود. اصول نظارتی کلیدی بر اهمیت پشتوانه کامل و بازخرید در حد یکسان تاکید می کند.

استیبل کوین هایی که بر اساس آربیتراژ یا الگوریتم ها ارزش به دست می آورند غیرقابل قبول هستند. دارندگان استیبل کوین باید بتوانند استیبل کوین را در یک بازه زمانی معقول به ارز فیات ارجاع شده به ارزش اسمی بازخرید کنند.

HKNA در نظر دارد یک چارچوب نظارتی جامع برای استیبل کوین‌ها بر اساس اصل حمایت کامل و بازخرید در حد برابر ایجاد کند. همچنین توانایی یک شرکت را برای انحراف از تجارت اصلی خود محدود می کند. این مقاله نمونه هایی از اپراتورهای کیف پول را ارائه می دهد که مجاز به شرکت در فعالیت های وام دهی نیستند.

مطالب مرتبط: صندوق سرمایه گذاری هنگ کنگ ۵۰۰ میلیون دلار جمع آوری می کند تا پذیرش انبوه Web3 را افزایش دهد.

از آنجایی که مقررات بر حوزه‌های صدور، حاکمیت و تثبیت تمرکز می‌کند، برخی از فعالیت‌های مرتبط با استیبل کوین ممکن است در مراحل اولیه در محدوده نظارتی گنجانده نشوند. اینها شامل خرید یا مبادله استیبل کوین ها به ارز فیات، بهره برداری و مدیریت خدمات وام دهی متمرکز استیبل کوین، صدور کارت های نقدی/اعتباری ارزهای دیجیتال، دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال (ATM) یا بهره برداری از صرافی ها و غیره است.

طبق گزارش اخیر CryptoCompare، استیبل کوین های الگوریتمی در حال حاضر سهم بازار ۱.۷۱ درصدی را به خود اختصاص داده اند که در آوریل ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود یعنی ۱۲.۴ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال رسیده است.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا