اخبار ارز دیجیتال

هدف ناظر هنگ کنگ محدود کردن معامله گران خرده فروشی به محصولات مایع است

هنگامی که از جولیا لئونگ فانگ یی، مدیر SFC در مورد بیت کوین یا اتر سؤال شد، پاسخی نداد، اما تکرار کرد که هر چیزی «بسیار مایع» مجاز خواهد بود.

به گفته جولیا لئونگ، مدیر عامل جدید کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC)، معامله گران خرده فروشی هنگ کنگ به دارایی های دیجیتالی «بسیار نقدشونده» دسترسی خواهند داشت که برنامه صدور مجوز جدید، که انتظار می رود در ژوئن آغاز شود، راه اندازی شود. محدود به فونگ یی.

در مجمع مالی آسیایی اخیر، لئونگ به این نکته اشاره کرد که بسیاری از پلتفرم‌های دارایی دیجیتال هزاران محصول دارند. با این حال، مدیران SFC تاکید کردند که آنها هیچ برنامه ای برای “اجازه دادن به سرمایه گذاران خرده فروشی برای تجارت همه آنها” ندارند.

الان رای بدهید!

مدیران SFC جزئیاتی در مورد اینکه کدام دارایی برای معامله در دسترس خواهد بود، ارائه نکردند، اما لئونگ گفت این دارایی‌های “بسیار نقدشونده” خواهند بود. هنگامی که از مدیران SFC در مورد بیت کوین (BTC) یا اتر (ETH) پرسیده شد، از پاسخ دادن خودداری کردند، اما تکرار کردند که دارایی های “بسیار نقدشونده” مجاز خواهند بود.

علیرغم محدودیت‌های اعمال شده برای سرمایه‌گذاران خرد، لئونگ تاکید کرد که تلاش می‌کند هنگ‌کنگ را به عنوان یک مرکز دارایی‌های رمزنگاری شده قرار دهد. او گفت: “هدف ما محافظت از منافع همه سرمایه گذاران و داشتن چارچوب قانونی مناسب برای تقویت هنگ کنگ به عنوان یک مرکز دارایی ارزهای دیجیتال است.”

مدیرعامل همچنین گفت که با مقررات مناسب، می توان از مشکلاتی مانند فروپاشی صرافی FTX نیز در هنگ کنگ جلوگیری کرد.

در یک رویداد اخیر، پل چان، وزیر دارایی هنگ کنگ، گفت که بسیاری از شرکت‌های ارزهای دیجیتال خواستار راه‌اندازی فروشگاه‌ها در هنگ کنگ هستند.

مربوط: کارگزاران هنگ کنگ برای تایید SFC قبل از قانون جدید تجارت ارزهای دیجیتال صف می کشند

اخیراً، دارایی های دیجیتال به یک موضوع داغ در مناطق اداری خاص تبدیل شده است. در 5 ژانویه، مقامات هنگ کنگ ایده تبدیل دلار دیجیتال هنگ کنگ به یک استیبل کوین را مطرح کردند. وو جیژوانگ، یکی از اعضای شورای قانونگذاری، معتقد است که این امر خطرات مرتبط با دارایی های دیجیتال Web3 را برطرف می کند.

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا