اخبار ارز دیجیتال

علیرغم بحران صنعت، هنگ کنگ می خواهد یک مرکز رمزنگاری باشد

هنگ کنگ تمام تلاش خود را می کند تا نظارت مناسبی را بر بازار ارزهای دیجیتال انجام دهد تا پتانسیل فناوری هایی مانند Web3 را باز کند.

دولت هنگ کنگ علیرغم بحران مداوم صنعت ناشی از فروپاشی FTX به توسعه زیرساخت ارزهای دیجیتال خود متعهد است.

به گفته پل چان، وزیر دارایی هنگ کنگ، دولت‌های محلی و رگولاتورها آماده همکاری با استارت‌آپ‌های ارز دیجیتال و فین‌تک در سال ۲۰۲۳ هستند.

در رویدادی که توسط انکوباتور دولتی Cyberport برگزار شد، چان اعلام کرد که هنگ کنگ به مرکزی برای خدمات پخش عمومی، شرکت‌های دارایی مجازی با کیفیت بالا تبدیل شده است. رادیو تلویزیون هنگ کنگ (RTHK) در ۹ ژانویه گزارش شد.

وزیر خزانه داری پل چان موپو. منبع: RTHK

وزیر دارایی گفت که دولت هنگ کنگ طی دو ماه گذشته درخواست های زیادی از شرکت های ارزهای دیجیتال برای راه اندازی دفتر مرکزی جهانی در هنگ کنگ دریافت کرده است. چان افزود، بسیاری از شرکت‌های صنعتی نیز علاقه‌مندی خود را برای گسترش فعالیت‌های خود در هنگ کنگ و ارائه فهرست در بورس‌های محلی ابراز کرده‌اند.

به گفته مقامات، هنگ کنگ تمام تلاش خود را برای نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال به منظور بازگشایی پتانسیل فناوری هایی مانند Web3 انجام می دهد.

او گفت که قانونگذاران هنگ کنگ در ماه دسامبر قانونی را تصویب کردند که یک سیستم مجوز برای ارائه دهندگان خدمات دارایی های مجازی ایجاد می کند که برای آگاهی از بازار برای صرافی های ارزهای دیجیتال طراحی شده است.

در این رویداد، چنگ همچنین خاطرنشان کرد که مقامات و تنظیم‌کننده‌های هنگ‌کنگ در حال انجام تعدادی پروژه آزمایشی برای آزمایش مزایای بالقوه دارایی‌های مجازی و بررسی برنامه‌های کاربردی مرتبط هستند. او خاطرنشان کرد که یکی از ابتکارات شامل انتشار اوراق قرضه سبز توکن شده توسط دولت هنگ کنگ برای پذیره نویسی توسط سرمایه گذاران نهادی است.

مربوط: قانونگذاران هنگ کنگ می خواهند CBDC را به یک استیبل کوین با ویژگی های DeFi تبدیل کنند

طی سال گذشته، هنگ کنگ به تدریج حمایت خود را از ارزهای رمزنگاری شده تایید کرد و به دوستدار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ تبدیل شد.

در اواسط دسامبر، هنگ کنگ اولین دو صندوق قابل معامله در مبادلات (ETF) خود را برای معاملات آتی ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد که قبل از شروع به کار، بیش از ۷۰ میلیون دلار جمع آوری کرد. این رویداد اندکی پس از آن اتفاق می افتد که رئیس کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ در ماه اکتبر اعلام کرد که هنگ کنگ آماده است تا رویکرد خود به مقررات ارز مجازی را از ممنوعیت ارز مجازی چین که در سال ۲۰۲۱ اعمال می شود، متمایز کند.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا