اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ، ایالات متحده قصد دارند تا سال ۲۰۲۴ استیبل کوین ها را تنظیم کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ایالات متحده کشور دیگری است که در حال حاضر با تنظیم بازار استیبل کوین دست و پنجه نرم می کند و تا هفته اول ژوئن سه پیش نویس لایحه ارائه کرده است.

مرجع پولی هنگ کنگ یک مشاوره عمومی در مورد مقررات استیبل کوین را با هدف ارائه دستورالعمل های نظارتی واضح برای بازار استیبل کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ تکمیل کرده است.

جوزف چان هولیم، معاون بخش خدمات مالی و وزارت خزانه داری هنگ کنگ گفت: هنگ کنگ در پنج سال گذشته به عنوان یک مقصد رشد برای شرکت های فین تک ظاهر شده است. چان اضافه کرد که مقامات هنگ کنگ به طور فعال برای ترویج اکوسیستم وب ۳ با تمرکز بر حفاظت از سرمایه گذاران کار می کنند.

هنگ کنگ تنظیم استیبل کوین ها را در ژانویه ۲۰۲۲ آغاز می کند، جایی که KHMA فهرستی از هشت سوال را به اشتراک گذاشته است که توصیه های مربوط به سیاست و پنج نتیجه قانونی احتمالی (بدون اقدام، رژیم انتخاب، سیستم مبتنی بر ریسک، سیستم همه چیز) را درخواست می کند. . پتو مجاز نیست یک سال بعد، پس از شکست Terra-Luna، بحث های نظارتی به طور کامل معرفی استیبل کوین های الگوریتمی را ممنوع کرد.

با تکمیل مرحله مشاوره عمومی، HKMA بر حوزه های صدور، حکمرانی و تثبیت تمرکز خواهد کرد.

در حالی که بیشتر کشورهای غربی هنوز در مورد فناوری های نوظهور محتاط هستند، هنگ کنگ تنها در سال جاری در تنظیم ارزهای دیجیتال پیشتاز بوده است. HKMA نه تنها معاملات ارزهای دیجیتال را به روی معامله گران خرده فروشی باز کرده است، بلکه یک رژیم مجوز برای مبادلات ارزهای دیجیتال را نیز راه اندازی کرده است که این شرکت ها را ملزم به رعایت مقررات سختگیرانه ضد پولشویی می کند.

مربوط: به گفته مدیران، استیبل کوین ها راه حلی برای مشکلات بانکداری رمزنگاری هستند

به غیر از هنگ کنگ، کمیته ای از مجلس نمایندگان ایالات متحده نیز در حال بررسی وضع مقررات قدرتمند در بازار استیبل کوین است. یک کمیته مجلس نمایندگان ایالات متحده سه لایحه استیبل کوین را برای سال ۲۰۲۳ معرفی کرده است که آخرین آنها اعطای اختیارات کلیدی به فدرال رزرو و برخی اختیارات برای مداخله مقامات ایالتی را پیشنهاد می کند.

هیچ تفاوتی در رویکرد تنظیم کننده های محلی در هر دو کشور وجود نداشت. در حالی که تنظیم‌کننده‌های هنگ‌کنگ فعالانه برای تبدیل این کشور به یک مرکز ارزهای دیجیتال تلاش می‌کنند، اقدامات تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده می‌تواند بسیاری از مقامات فعلی، از جمله صادرکنندگان استیبل کوین را مجبور به خروج از این کشور کند. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده چندین ناشر استیبل کوین را به نقض قوانین اوراق بهادار متهم کرده و علیه استیبل کوین BUSD صادر شده توسط بایننس و پکسوس شکایت کرده است.

مجله: بیت کوین در یک وعده “صفر خالص” و یک مسیر برخورد است

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا