اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ مقررات ارز مجازی را تشدید می کند، تایلند بر ارزهای مجازی خارجی مالیات می دهد: رمزگشایی از قانون

قانونگذاران تایلندی قصد دارند از ارزهای رمزنگاری شده در خارج از کشور مالیات بگیرند، در حالی که قانونگذاران برزیلی به دنبال محافظت از ارزهای دیجیتال در برابر مصادره هستند.

پس از دستگیری شش نفر به ظن کلاهبرداری در صرافی غیرمجاز ارزهای دیجیتال JPEX، رگولاتورهای هنگ کنگ در حال تشدید سرکوب بازار ارزهای دیجیتال هستند. دولت تلاش‌های خود را برای اطلاع‌رسانی به سرمایه‌گذاران افزایش خواهد داد و به آنها یادآوری می‌کند که فقط از پلتفرم‌های دارای مجوز کمیسیون اوراق بهادار و آتی استفاده کنند.

در همین حال، اداره درآمد تایلند در نظر دارد مالیات بر درآمد شخصی را بر درآمد خارجی، از جمله معاملات ارز مجازی، افراد ساکن تایلند برای بیش از 180 روز اعمال کند. طبق مقررات قبلی، تنها بر درآمد خارجی که در سالی که به دست می‌آید به تایلند واریز شده بود، مشمول مالیات می‌شد. قوانین جدید این شکاف را می بندد و افراد را ملزم می کند که درآمد کسب شده در خارج از کشور را اعلام کنند، حتی اگر در اقتصاد محلی استفاده نشود.

در برزیل، قانونگذاران نیز بر این موضوع تاکید دارند که ارزهای دیجیتال به عنوان بخشی از دارایی های مالی شخصی شناخته شوند، اما به دلایل مختلف. قانونگذاران کنگره ملی برزیل قصد دارند دارایی های دیجیتال را در اصلاحیه لایحه ای با هدف محافظت از پس انداز شخصی افراد در برابر توقیف احتمالی از طرف طلبکاران، تا سقف حداقل دستمزد 40 دلاری بگنجانند. فیلیپه فرانسیسچینی، معاون قانون اساسی، عدالت و شهروندی کنگره در یادداشتی به کمیته قانون اساسی، عدالت و شهروندی کنگره گفت: «در حال حاضر، رفتار سرمایه‌گذاری مردم در حال تغییر است و حساب‌های پس‌انداز سنتی با اشکال دیگر سرمایه‌گذاری مالی جایگزین می‌شوند. گفت.

مجلس اعیان لایحه توقیف ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در بریتانیا را تصویب کرد

لایحه ای با هدف گسترش توانایی مقامات بریتانیا برای هدف قرار دادن استفاده غیرقانونی از ارزهای دیجیتال برای تصویب در مجلس اعیان به مرحله نهایی پیش رفته است. لایحه جرایم اقتصادی و شفافیت شرکتی که قرار است در سپتامبر 2022 ارائه شود، به مجلس عوام، مجلس سفلی پارلمان بریتانیا بازخواهد گشت تا در مورد پذیرش اصلاحات لایحه یا توصیه تغییرات بیشتر در این لایحه تصمیم گیری کند. .

به خواندن ادامه دهید

والدین سام بنکمن فرید رسما وارد دادگاه FTX شدند

بدهکاران صرافی ورشکسته صرافی FTX علیه والدین سام بنکمن فرید، بنیانگذار صرافی، شکایت کرده و آنها را به اختلاس میلیون ها دلار از طریق مشارکت در تجارت صرافی متهم کرده اند. وکلای بدهکاران FTX و بدهکاران تحت مالکیت، به نمایندگی از شرکت حقوقی سالیوان و کرامول، علیه والدین SBF، جوزف بنکمن و باربارا فرید شکایت کردند.

شاکیان ادعا کردند که بانکمن و فرید از دسترسی و نفوذ خود در امپراتوری FTX استفاده کردند تا خود را به قیمت بدهکاران دارایی ورشکستگی FTX غنی کنند. بدهکاران ادعا کردند که برخلاف ادعاهای SBF، شرکت مادر SBF از زمان شروع تا سقوط آن «عمیقاً درگیر» تجارت FTX بوده است.

به خواندن ادامه دهید

کمیته مجلس نمایندگان لایحه ضد CBDC آمریکا را تصویب کرد

قانون ضد نظارت CBDC، که هدف آن جلوگیری از انتشار ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) از «مقامات غیر منتخب در واشنگتن» است، پس از تصویب کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان، گام دیگری به جلو برداشته است. این بدان معناست که این لایحه در مرحله بعدی در کنگره به رای گذاشته خواهد شد.

این لایحه شامل مقرراتی است که فدرال رزرو ایالات متحده را از صدور CBDC برای افراد منع می کند و فدرال رزرو را از استفاده از CBDC برای انجام سیاست های پولی منع می کند. در مصاحبه اخیر با کوین تلگراف، نماینده تام ایمر گفت که دارایی های دیجیتال یک “مسئله حل نشده” در سیاست ایالات متحده در سطح ایالتی و فدرال است.

به خواندن ادامه دهید

نویسنده: David Attlee
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا