اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ مبادلات ارزهای دیجیتال و فیات را با سیاست صدور مجوز جدید تنظیم می کند

تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

دولت هنگ کنگ امروز گام مهمی برای تقویت چارچوب نظارتی مالی خود برداشت. آغاز شده مشاوره عمومی در مورد یک رژیم مجوز جدید که ارائه دهندگان خدمات تجارت خارج از بورس (OTC) برای دارایی های مجازی (VAs) را هدف قرار می دهد. این ابتکار بر تعهد دولت برای محافظت از سیستم مالی در برابر خطرات پولشویی و تامین مالی تروریسم مرتبط با تراکنش‌های ارزهای دیجیتال تاکید می‌کند.

مشاورهاین پروژه که تا ۱۲ آوریل ۲۰۲۴ برای برنامه ها باز است، گام مهمی در تلاش های مداوم دولت برای ایجاد یک محیط نظارتی قوی برای بخش دارایی های مجازی در حال رشد است. این اقدام به دنبال بیانیه خط مشی توسعه دارایی های مجازی منتشر شده در اکتبر ۲۰۲۲ صورت می گیرد. در اینجا دولت وعده داد که مقررات فعالیت دارایی های مجازی را بر اساس اصل “فعالیت یکسان، همان خطرات، مقررات یکسان” بهبود بخشد.

صرافی های ارزهای دیجیتال با مقررات سخت گیرانه تری مواجه خواهند شد

بر اساس پیشنهادات جدید مشخص شده در مقررات مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (AMLO)، هر نهادی که در کسب و کار ارائه خدمات معاملاتی لحظه ای هر دارایی مجازی در ازای پول مشغول است. هنگ کنگ او باید از کمیسیون گمرک و مالیات (CCE) مجوز بگیرد. این قانون در نظر گرفته شده است که تمام جنبه های خدمات VA OTC را پوشش دهد، صرف نظر از اینکه آنها از طریق نقاط فروش فیزیکی یا پلتفرم های آنلاین ارائه می شوند.

یکی از ویژگی های کلیدی رژیم پیشنهادی مجوز این است که CCE قدرت نظارت بر رفتار ضد پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم دارندگان مجوز را خواهد داشت. این شامل قدرت اجرای الزامات قانونی و نظارتی تحت رژیم جدید، تضمین استاندارد بالا است. مناسب در میان ارائه دهندگان خدمات

دولت همچنین قصد دارد ترتیبات انتقالی را برای تسهیل اجرای روان چارچوب نظارتی ایجاد کند. این رویکرد به گونه ای طراحی شده است که به اپراتورهای موجود زمان دهد تا با الزامات جدید سازگار شوند و در عین حال محافظت مداوم برای سرمایه گذاران فراهم شود.

به طور کلی، انتظار می رود این حرکت دولت هنگ کنگ نقش مهمی در ایجاد این شهر به عنوان یک مرکز جهانی پیشرو برای تجارت دارایی های مجازی و فناوری بلاک چین، همسو با بهترین شیوه های بین المللی و تقویت اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد دیجیتال ایفا کند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا