اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ پس از نابودی Maersk TradeLens در لجستیک بلاک چین پیشتاز است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چین و هنگ کنگ در حال ریختن پول به صنعت لجستیک بلاک چین هستند تا پیشرو باشند.

پس از اینکه شرکت لجستیک دانمارکی Maersk در سال گذشته به پلتفرم زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین پایان داد، سازندگان صنعت از برنامه های بلاک چین در تجارت جهانی چشم پوشی نکردند.

شبکه جهانی تجارت کشتیرانی (GSBN) مستقر در هنگ کنگ، یک کنسرسیوم غیرانتفاعی متمرکز بر برنامه های کاربردی تجارت بلاک چین، در درازمدت از بلاک چین به عنوان یک ابزار لجستیکی مهم استقبال می کند.

بر اساس گزارشی که توسط The South China Morning Post منتشر شده است، GSBN اکنون یکی از بزرگترین جایگزین های جهان برای ابزار TradeLens Maersk را اداره می کند. این پلتفرم مبتنی بر یک بلاک چین مجاز با حاکمیت داده قوی است که تضمین می‌کند تنها اشخاص مجاز می‌توانند از داده‌های مربوط به حمل و نقل مشارکت و استفاده کنند.

از زمان راه اندازی پلت فرم حمل و نقل مبتنی بر بلاک چین در سال ۲۰۲۱، GSBN از شرکای حمل و نقل اصلی مانند Cosco، OOCL و Hapag-Lloyd استفاده کرده است. این سازمان همچنین با اپراتورهای پایانه ای مانند بندر هاچیسون، بندر SPG Qingdao، PSA International، گروه بندر بین المللی شانگهای و بندر کشتیرانی COSCO همکاری می کند.

در میان اعضا، تنها شرکت آلمانی هاپاگ-لوید و PSA اینترنشنال سنگاپور در سرزمین اصلی چین یا هنگ کنگ مستقر نیستند.

برتراند چن، مدیر عامل GSBN معتقد است که بلاک چین هنوز به طور گسترده در صنعت مورد استفاده قرار نگرفته است، حتی اگر بازیگران اصلی صنعت مانند مرسک پروژه های مشابهی را بسته اند. ممکن است ۱۰ سال دیگر طول بکشد.

چنگ گفت: “فکر می‌کنم بسیاری از مردم درک روشنی از دیجیتال شدن این صنعت دارند.” و افزود که بعید است تجارت جهانی تا سال ۲۰۳۲ از “قلم و کاغذ” استفاده کند. من ادعا کردم. به تغییر صنعت خود در پاسخ به محرک‌های مشکلات عرضه مانند COVID-19 کمک کنید. او گفت:

من فکر می‌کنم این یکی از موارد استفاده عادی برای بلاک چین است، زیرا به دلیل COVID-19 باید فرآیندها را تغییر دهیم. […] شاید بهتر از NFT ها در هنر دیجیتال باشد. ”

مدیر اجرایی پیشنهاد کرد که چین در تدارکات بلاک چین پیشتاز است زیرا پول را به صنعت می‌ریزد. من اذعان کردم که

مربوط: مشاور SFC می گوید مقررات رمزنگاری هنگ کنگ استانداردهای بالایی را “به دلایل خوب” تعیین می کند

چنگ گفت: “اگر پول زیادی را به یک بخش اختصاص دهید زیرا این یک سیاست است، می توانید خوش شانس باشید.” وی افزود که سرمایه گذاری چین در توسعه بلاک چین بدون شک با ایجاد شرکای بالقوه بیشتر برای GSBN به نفع GSBN خواهد بود.

مدیر عامل GSBN همچنین گفت که این سازمان جاه طلبی های جهانی دارد و در تلاش است تا خطوط کشتیرانی اروپایی بیشتری را جذب کند. سازمان غیرانتفاعی حتی می‌خواهد روزی به مرسک بپیوندد، اما اعتراف می‌کند که چنین سناریویی «ممکن است کمی دشوار باشد».

هنگ کنگ در چند ماه گذشته به طور فزاینده ای به عنوان قطب اصلی وب ۳ و ارزهای رمزنگاری شده ظاهر شده است و دولت های محلی اقدامات لازم را برای تصویب مقررات صنعتی روشن انجام داده اند. علی‌رغم ممنوعیت کلی ارزهای دیجیتال در چین، برخی از شرکت‌های وابسته به دولت چین در حال افزایش علاقه خود به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال هستند و شرکت‌های دولتی مانند CPIC در اوایل آوریل یک صندوق مرتبط با ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کردند.

مجله: آسیا اکسپرس: صرافی ژو سو به ۱۳.۶۴ دلار رسید.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا