🚨 اخبار ارز دیجیتال

هنگ‌کنگ می‌تواند یک «باد دنباله‌دار» برای عقب‌ماندن فعالیت‌های ارزهای دیجیتال در آسیا باشد: Chainaracy

از زمانی که چین کمپین ضد ارزهای دیجیتال خود را در سال ۲۰۱۹ راه اندازی کرد، فعالیت ارزهای دیجیتال در شرق آسیا راکد بود. شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین گفت: حرکت های اخیر هنگ کنگ می تواند این روند را معکوس کند.

پیشرفت‌های اخیر کریپتو در هنگ کنگ می‌تواند یک “باد بالقوه” برای افزایش فعالیت ارزهای دیجیتال در منطقه آسیای شرقی باشد، که عمدتاً از سال ۲۰۱۹ توسط ممنوعیت فعالیت‌های تجاری در سراسر چین آسیب دیده است.

بر اساس گزارش دوم اکتبر Chainalysis، آسیای شرقی از ژوئیه ۲۰۲۲ تا ژوئن ۲۰۲۳ تنها ۸.۸٪ از ارزش رمزنگاری جهان را دریافت کرده است، که آسیای شرقی را به پنجمین ارز رمزنگاری فعال تبدیل کرده است. این ارز به یک بازار تبدیل شده است. اما Chainalysis گفت که اقدامات اخیر در هنگ کنگ می تواند به افزایش این تعداد کمک کند.

بادهای بالقوه برای شرق آسیا از هنگ‌کنگ می‌آیند، جایی که چندین ابتکار ارز دیجیتال و مقررات مناسب صنعت که در سال گذشته معرفی شدند، خوش‌بینی روشنی را تقویت می‌کنند.»

طبق داده‌های Chainalysis، سهم آسیای شرقی از حجم معاملات کریپتو از حدود ۳۰ درصد در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۱۰ درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ به دلیل یک سری ممنوعیت‌های مرتبط با رمزنگاری در چین کاهش می‌یابد.

سهم مبلغ تراکنش ارز مجازی بر اساس منطقه شرق آسیا با رنگ زرد نشان داده شده است. منبع: Chainalysis

با این حال، Chainalysis گفت در هنگ کنگ “خوش بینی روشن” وجود دارد و اشاره کرد که علیرغم داشتن جمعیت بسیار کمتر، این شهر در حال حاضر یک “بازار ارزهای دیجیتال بسیار فعال” بر اساس حجم معاملات دارد.

از ژوئیه ۲۰۲۲ تا ژوئن ۲۰۲۳، این بازار با وجود داشتن تنها ۰.۵ درصد از جمعیت سرزمین اصلی، حدود ۶۴ میلیارد دلار ارز دیجیتال دریافت کرد. در مقایسه، در چین ۸۶.۴ میلیارد دلار بود.

مارتون لام از CryptoHK، یک مرکز تجارت دارایی دیجیتال بدون بورس در هنگ کنگ، در نظراتی به Chainalysis گفت که ارزهای دیجیتال در حال تبدیل شدن به یک عنصر اصلی در سبد سرمایه گذاری بسیاری از بانک ها، شرکت های سهام خصوصی و افراد ثروتمند هستند. آنها در داخل منطقه همکاری می کنند.

علاوه بر این، شرکت‌های دولتی چین اخیرا صندوق‌های سرمایه‌گذاری متخصص در ارزهای دیجیتال راه‌اندازی کرده‌اند.

با این حال، دیو چپمن از پلتفرم دارایی دیجیتال OSL Digital Securities به Chainalysis گفت که دارایی های دیجیتال در شرق آسیا “از بین نمی روند”، اما جاه طلبی های رمزنگاری هنگ کنگ منجر به تسلط چین بر فضای کریپتو خواهد شد. او گفت که هنوز خیلی زود است بگویید آیا این به معنای پذیرش کامل است یا خیر.

“ترویج هنگ کنگ به عنوان یک مرکز بالقوه ارزهای دیجیتال لزوما نشان دهنده موضع دولت چین در مورد ارزهای دیجیتال نیست.” […] این می تواند به عنوان یک رویکرد اکتشافی برای درک دارایی های دیجیتال بدون کاهش سیاست های سرزمین اصلی دیده شود. ”

مربوط: هنگ کنگ برای دومین سال متوالی همچنان برترین کشور دوستدار ارزهای دیجیتال است

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی در Matrixport، به کوین تلگراف گفت که هنگ کنگ به عنوان “محل آزمایش” برای پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال در چین عمل خواهد کرد.

تیلن گفت، اما هنگ کنگ نقش بزرگی در زمینه های خاصی دارد که سایر ایالت ها از آن استفاده نکرده اند.

نکته مهم این است که بیشتر شرکت‌های رمزنگاری تمایل دارند به‌جای کاربران نهایی کریپتو، به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات دسته‌بندی شوند، بنابراین صنعت مدیریت دارایی‌های کریپتو را جذب می‌کند، که تا کنون قطعه گمشده این پازل بوده است.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: Brayden Lindrea
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا