🚨 اخبار ارز دیجیتال

بورس هنگ کنگ پلت فرم پرداخت را با استفاده از قراردادهای هوشمند راه اندازی می کند

این پلتفرم که Synapse نام دارد، تجارت در سهام سرزمین اصلی چین توسط سرمایه گذاران خارجی را تسریع خواهد کرد.

بورس هنگ کنگ و کلیرینگ لیمیتد (HKEX) که بورس اوراق بهادار هنگ کنگ، بورس آتی هنگ کنگ و بورس فلزات لندن را اداره می کند، در حال راه اندازی یک پلت فرم جدید تسریع تسویه سهام است. طبق اعلامیه ۴ اکتبر، این پلتفرم که Synapse نام دارد، از قراردادهای هوشمند در زبان برنامه نویسی DAML برای ساده سازی جریان های پس از تجارت و افزایش کارایی عملیاتی استفاده می کند.

Synapse به Stock Connect معرفی خواهد شد، کانال HKEX که به سرمایه گذاران خارجی اجازه می دهد تا از طریق مسیریابی هنگ کنگ به بیش از ۱۰۰۰ سهام سرزمین اصلی چین دسترسی داشته باشند. توسعه دهندگان نوشتند: «متوسط ​​فروش روزانه Northbound Stock Connect در نیمه اول سال ۲۰۲۳ در مجموع به ۱۰۹.۳ میلیارد یوان رسید که نسبت به سال گذشته ۵ درصد و نسبت به سال ۲۰۲۰ ۵۰ درصد افزایش داشته است.

HKEX از طریق سرویس پردازش تجارت نهادی (ITP) به شرکت سپرده گذاری و اعتبار هنگ کنگ (DTCC) مرتبط خواهد شد و امکان تطبیق متمرکز تراکنش های فرامرزی را فراهم می کند. دستورالعمل‌های پرداخت سپس به‌طور خودکار تولید و به پلتفرم Synapse ارسال می‌شوند و گردش کار تأیید تراکنش را افزایش می‌دهند.

با تایید ضمنی دولت مرکزی چین، هنگ کنگ به سرعت در حال تبدیل شدن به قطبی برای شرکت‌های Web3 است و صرافی‌های مجاز ارزهای دیجیتال در ماه آگوست تجارت خرده‌فروشی را آغاز می‌کنند. با این حال، بزرگترین طرح پونزی در تاریخ هنگ کنگ نیز در این دوره اتفاق افتاد، با تخمینی ۱۶۶ میلیون دلار وجوه کاربران که توسط صرافی ارز دیجیتال JPEX اختلاس شد. تحقیقات ادامه دارد.

مجله: توسعه‌دهنده چینی به دلیل استفاده از VPN به پرداخت ۳ سال حقوق و پرداخت ۱۰ میلیون e-renminbi جریمه شد.

نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا