اخبار ارز دیجیتال

تنظیم کننده هنگ کنگ قول داده است که پلتفرم های رمزنگاری ثبت نشده را سرکوب کند

در پاسخ به رسوایی جاری JPEX، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ اعلام کرده است که فهرستی عمومی از پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال مشکوک منتشر خواهد کرد.

کمیسیون معاملات آتی و اوراق بهادار هنگ‌کنگ (SFC) متعهد شده است که تلاش‌های خود را برای مبارزه با پلت‌فرم‌های تجارت غیرقانونی ارزهای دیجیتال در حوزه قضایی خود افزایش دهد.

طبق اطلاعیه 25 سپتامبر، SFC با شناسایی VATPهای مجاز، مجاز، بسته و در حال انتظار، شناسایی VATPهای بالقوه غیرقانونی فعال در کشور را برای عموم آسان تر می کند. اعلام کرد که فهرستی از معاملات دارایی های مجازی را منتشر خواهد کرد. پلتفرم ها (VATP) در هنگ کنگ.

علاوه بر این، SFC اعلام کرده است که فهرست اختصاصی “VATP های مشکوک” را منتشر خواهد کرد که در قسمت برجسته و قابل دسترسی آسان از وب سایت تنظیم کننده قرار خواهد گرفت.

این اقدام پس از رسوایی اخیر مبادلات ارزهای دیجیتال JPEX انجام شد که تخمین زده می شود حدود 178 میلیون دلار ضرر اقتصادی داشته باشد. تا زمان انتشار این مقاله، پلیس محلی بیش از 2200 شکایت از کاربران آسیب دیده تابلو دریافت کرده است.

SFC گفت پیامدهای حاصل از JPEX “خطرات ناشی از برخورد با VATP غیرقانونی و نیاز به مقررات مناسب برای حفظ اعتماد بازار را برجسته می کند.”

علاوه بر این، SFC با پلیس محلی همکاری خواهد کرد تا یک کانال اختصاصی برای عموم به اشتراک بگذارد تا اطلاعات مربوط به فعالیت های مشکوک و نقض بالقوه قانون توسط VATP را به اشتراک بگذارد، و همچنین در مورد حادثه JPEX تحقیق کند. او گفت که تلاش ها را برای “افزایش خواهد داد. جنایتکاران را دستگیر کنید». عدالت “

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا