اخبار ارز دیجیتال

تنظیم کننده هنگ کنگ بانک ها را ملزم می کند تا برای شرکت های ارز دیجیتال حساب باز کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بانک مرکزی هنگ کنگ از بانک ها خواسته است حتی قبل از دریافت مجوز، خدماتی را به شرکت های ارزهای دیجیتال ارائه کنند.

نهاد بانک مرکزی و تنظیم کننده هنگ کنگ، اداره پولی هنگ کنگ (HKMA) از بانک ها خواسته است تا خدماتی را به شرکت های ارز دیجیتال ارائه دهند.

در ۲۷ آوریل، HKMA بخشنامه ای را در رابطه با دسترسی مشتریان شرکتی به خدمات بانکی صادر کرد. در این سند، تنظیم‌کننده‌ها از آژانس‌های دارای مجوز موسوم به هوش مصنوعی می‌خواهند که رویکردی مبتنی بر ریسک را در تلاش‌های خود برای مبارزه با پول‌شویی اتخاذ کنند.

HKMA همچنین از مؤسسات هنگ‌کنگ خواست تا به تحولات بازار توجه کنند و رویکردی مثبت به بخش‌های جدیدی مانند بازار ارزهای دیجیتال داشته باشند. بانک مرکزی هنگ کنگ به صراحت از موسسات درخواست کرده است تا به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) در دسترسی به خدمات بانکی کمک کنند و بیان کرد:

هوش مصنوعی باید به دنبال حمایت از VASP های دارای مجوز و تنظیم شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی برای نیاز قانونی آنها به حساب های بانکی در هنگ کنگ باشد.

رگولاتورها تاکید کردند که اقدامات بررسی دقیق مشتری (CDD) باید متناسب با سطح ریسک مشتری باشد تا بار بیش از حد بر مشتریان وارد نشود.

به‌عنوان مثال، اگر یک VASP تحت رژیم جدید نظارتی ارزهای دیجیتال هنگ‌کنگ درخواست مجوز کند و بخواهد حسابی را صرفاً برای استفاده خود باز کند، هوش مصنوعی باید حتی قبل از تأیید این سرویس را ارائه دهد. مقامات نوشتند:

“[Authorized institutions] به جای هیچ اقدامی تا زمانی که مجوز VASP واقعاً اعطا نشود، باید به “تصویب اصولی” صادر شده توسط مقامات مربوطه برای متقاضیان مجوز VASP در فرآیند CDD توجه شود. ”

علاوه بر این، این بیانیه وام دهندگان را تشویق می کند تا کارکنان را آموزش دهند و بخش های اختصاصی را برای حمایت از صنعت کریپتو تشکیل دهند، در حالی که “رویکرد ریسک گریزی عمده فروشی” را اتخاذ می کنند که صنایع جدید و ملیت های خاص را رد می کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که هنگ کنگ در حال آماده شدن برای تصویب مقررات جدید ارزهای دیجیتال است که به سرمایه گذاران خرد اجازه می دهد تا ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را خریداری و بفروشند. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، رژیم جدید مجوز کریپتو قرار است از اول ژوئن ۲۰۲۳ اجرایی شود.

مربوط: بانک دولتی چین به شرکت رمزنگاری هنگ کنگ می پیوندد

در حالی که هنگ کنگ به طور فعال شرکت‌های ارزهای دیجیتال را جذب می‌کند، برخی از حوزه‌های قضایی بزرگ جهانی، مانند ایالات متحده، این صنعت را کمی دورتر نگه داشته‌اند. بسیاری از صرافی‌های بزرگ آمریکایی، از جمله کوین‌بیس، به دلیل عدم تمایل دولت به وضع مقررات شفاف در مورد ارزهای دیجیتال، در حال بررسی خروج از ایالات متحده هستند.

بر اساس گزارش Andreessen Horowitz، سهم توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال جهانی مستقر در ایالات متحده از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ ۲۶ درصد کاهش یافته است.

مجله: آسیا اکسپرس: ۳AC توسط طوفان گرفته شد، استخراج کنندگان بیت کوین ۳۶۰ درصد افزایش یافتند، بروس لی NFT سقوط کرد

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا