🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلیس هنگ‌کنگ و تنظیم‌کننده‌ها گروه ویژه ارزهای رمزنگاری‌شده را در حالی تشکیل می‌دهند که پرونده JPEX آشکار می‌شود

این گروه مشترک در واکنش به رسوایی جاری ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ که شامل صرافی کریپتو JPEX بود، تأسیس شد.

نیروی پلیس هنگ کنگ (HKPF) و کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) یک کارگروه ویژه ارز مجازی را برای مبارزه با فعالیت های غیرقانونی مبادله ارز مجازی ایجاد کرده اند.

SFC در بیانیه ای در ۴ اکتبر اعلام کرد که این گروه پس از جلسه ای با HKPF در ۲۸ سپتامبر، در میان ادامه دستگیری ها و تحولات مربوط به صرافی JPEX مستقر در دبی، تشکیل شد.

چند روز قبل از این جلسه، ۱۱ نفر برای بازجویی در مورد نقش احتمالی آنها در رسوایی JPEX بازداشت شدند. در این رسوایی، SFC ادعا می کند که این شرکت بدون مجوز خدمات خود را در منطقه تبلیغ می کرده است.

هدف از تشکیل این کارگروه تقویت نظارت و بررسی فعالیت‌های غیرقانونی انجام شده توسط پلتفرم‌های معاملات دارایی مجازی (VATP)، اشتراک‌گذاری اطلاعات فعالیت‌های مشکوک، ارزیابی خطرات مبادلات مشکوک و بررسی ما در این زمینه همکاری خواهیم کرد.

رگولاتورهای هنگ کنگ قبلاً هشدار داده بودند که در پی رسوایی JPEX در حال بررسی مقررات سختگیرانه در بازار ارزهای دیجیتال هستند.

این گروه متشکل از کارکنان بخش اجرای SFC و کارکنان اداره بازرگانی، امنیت سایبری، اطلاعات مالی و تحقیقات HKPF است.

مربوط: بورس هنگ کنگ پلت فرم پرداخت را با استفاده از قراردادهای هوشمند راه اندازی می کند

کریستوفر ویلسون، مدیر اجرایی SFC در بیانیه ای گفت که تنظیم کننده مشتاقانه منتظر است تا منابعی را برای “مبارزه با مالیات بر ارزش افزوده مشکل ساز و محافظت از منافع سرمایه گذاران” اختصاص دهد.

ایو چان، معاون کمیسر پلیس HKPF (جنایت) گفت که این گروه کاری به تبادل اطلاعات و رسیدگی مشترک به “چالش های ناشی از مالیات بر ارزش افزوده برای محافظت بهتر از عموم مردم در هنگ کنگ” کمک می کند.

متعاقباً، SFC فهرستی از «VATPهای مشکوک» و همچنین فهرستی از صرافی‌های دارای مجوز، صرافی‌هایی که مجوز تلقی می‌شوند، صرافی‌های بسته و همه صرافی‌های دارای درخواست‌های معلق منتشر کرد.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟

نویسنده: Jesse Coghlan
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا