🚨 اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ رژیم صدور مجوز رمزنگاری آتی را تشریح می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ به دنبال مشاوره عمومی در مورد طرح هایی است که به صرافی های مجاز ارز دیجیتال اجازه می دهد تا خدماتی را به سرمایه گذاران خرد ارائه دهند.

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) در حال درخواست بازخورد عمومی در مورد رژیم پیشنهادی مجوز جدید برای مبادلات ارزهای دیجیتال است که قرار است از ژوئن ۲۰۲۳ اجرایی شود.

ملاحظات کلیدی برای پنجره مشاوره عمومی این است که آیا صرافی های مجاز مجاز به ارائه خدمات به سرمایه گذاران خرد داخلی هستند و چه اقداماتی برای ارائه “اقدامات قوی حمایت از سرمایه گذاران” انجام می شود. آیا چنین اقداماتی باید انجام شود.

SFC روند مشاوره خود را در ۲۰ فوریه ۲۰۲۰ در مورد یک رژیم مجوز جدید برای صنعت اعلام کرد و پیشنهاد کرد که تمام پلتفرم های معاملات ارز دیجیتال متمرکز که در هنگ کنگ فعالیت می کنند باید از رگولاتور مجوز بگیرند. من به شما یک مرور کلی دادم.

دستورالعمل‌های نظارتی پیشنهادی SFC بر اساس الزامات موجود برای کارگزاران اوراق بهادار دارای مجوز و تسهیلات معاملاتی خودکار است، اما با برخی تغییرات در مفروضات موجود.

جولیا لئونگ، مدیر عامل SFC در بیانیه‌ای از «آشفتگی‌های اخیر» در اکوسیستم ارزهای دیجیتال و بازیگران صنعتی مانند FTX به عنوان دلایل کلیدی برای دستورالعمل‌های نظارتی شفاف برای صنعت که حفاظت از سرمایه‌گذار را در اولویت قرار می‌دهد، نام برد.

همانطور که فلسفه ما از سال ۲۰۱۸ بوده است، الزامات پیشنهادی برای پلتفرم معاملاتی دارایی‌های رمزنگاری شامل اقدامات قوی برای محافظت از سرمایه‌گذاران، پیروی از اصل «کسب و کار یکسان، ریسک‌های مشابه، قوانین مشابه» است. “

طبق این اطلاعیه، هر فرد یا شرکتی که خدمات مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند باید برای دریافت مجوز به SFC مراجعه کند. علاوه بر این، بسیاری از الزامات برای مبادلات ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات تعیین شده است.

این شامل بسیاری از پیش نیازها مانند نگهداری دارایی ایمن، تأیید مشتری، تضاد منافع، امنیت سایبری، حسابداری و حسابرسی، مدیریت ریسک، مبارزه با پولشویی/تامین مالی مبارزه با تروریسم، و جلوگیری از تقلب در بازار است.

مرتبط: هدف ناظر هنگ کنگ محدود کردن معامله گران خرده فروشی به محصولات مایع است

شرکت‌هایی که قصد ادامه فعالیت و درخواست مجوز را دارند، تشویق می‌شوند تا سیستم‌ها و کنترل‌های موجود خود را بررسی و اصلاح کنند تا الزامات طرح آتی را برآورده کنند. صرافی ها و ارائه دهندگان خدماتی که قصد درخواست مجوز را ندارند، باید خود را برای بستن فعالیت های خود در هنگ کنگ آماده کنند.

SFC هنگ کنگ همچنین فهرستی از صرافی های مجاز ارزهای دیجیتال و ارائه دهندگان خدمات را منتشر و حفظ خواهد کرد تا مردم را از وضعیت ثبت شرکت های مختلف مطلع کند.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، ارائه دهندگان خدمات مالی مستقر در هنگ کنگ پس از اصلاحات دسامبر ۲۰۲۲ در قانون مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم (AMLO) شروع به پرس و جو در مورد الزامات مجوز کرده اند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا