🚨 اخبار ارز دیجیتال

پارلمان هنگ کنگ Coinbase را به منطقه در میان نظارت SEC دعوت کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هنگ کنگ در میان مقررات تهاجمی و تلاش برای تبدیل شدن به یک مرکز دیجیتال، محیطی مطلوب را برای رشد صنعت ایجاد می کند.

قانونگذاران هنگ کنگ از Coinbase و سایر صرافی‌های ارزهای دیجیتال دعوت می‌کنند تا با توجه به موضع پیشروانه آن در قبال ارزهای دیجیتال، در این منطقه فعالیت‌های خود را ایجاد کنند و محیط مساعدی را برای رشد صنعت فراهم کنند.

جانی نگ، قانونگذار در توییتر گفت: بیان پشتیبانی و ارائه کمک به اپراتورهای معاملات ارزهای دیجیتال مانند کوین بیس. او همچنین به یک لیست عمومی احتمالی اشاره کرد. این در پی شکایت های اخیر SEC علیه شرکت های بزرگی مانند Binance و Coinbase است.

برخلاف موضع محتاطانه برخی از کشورهای غربی در مورد ارزهای دیجیتال، هنگ کنگ رویکرد متضادی را برای نظارت فعال بر دارایی های رمزنگاری از طریق مقررات اتخاذ کرده است. در ژانویه ۲۰۲۳، وزیر دارایی هنگ کنگ، پل چان اعلام کرد که دولت متعهد به ایجاد یک اکوسیستم قوی برای ارزهای دیجیتال و فین تک خواهد بود. از آن زمان، هنگ کنگ با جدیت مقرراتی را تدوین کرده و اقدامات انطباق را برای تسهیل گسترش صنعت ارزهای دیجیتال اجرا کرده است.

سازمان پولی هنگ کنگ (HKMA) اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد زمینه را برای معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (CBDC) فراهم کند. هدف این ابتکار که در ۹ ژوئن اعلام شد، بررسی مزایای CBDC به عنوان وسیله ای برای پرداخت تراکنش های روزمره و تسهیل دسترسی مشتریان به صرافی های ارزهای دیجیتال است.

علاوه بر این، دعوت از جانی نگ، مشاور قانونگذاری، نشان دهنده تعهد هنگ کنگ برای تبدیل شدن به یک مرکز دیجیتال برای صنعت ارزهای دیجیتال است. قابل ذکر است که هر دو شرکت OKX و Huobi قبلاً به این تلاش پیوسته اند و اکنون در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ فهرست شده اند.

رویکرد مثبت هنگ کنگ به ارزهای رمزنگاری شده توجه قابل توجهی را از سوی شرکت های برجسته فناوری بین المللی جلب کرده است. به عنوان شاهدی بر آن، در ماه ژانویه، غول فناوری شناخته شده کره جنوبی، سامسونگ، اعلامیه ای در مورد معرفی یک صندوق قابل معامله در بورس فعال معاملات آتی بیت کوین (ETF) در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ منتشر کرد. این حرکت نمونه ای از افزایش آگاهی و مشارکت بازیگران صنعت با نفوذ در اکوسیستم ارزهای دیجیتال هنگ کنگ است.

مربوط: رهبران قانونگذار هنگ کنگ هنگ کنگ را به یک مرکز اصلی ارزهای دیجیتال تبدیل می کنند

علاوه بر این، در اواسط فوریه، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه مقامات چینی به تلاش‌های هنگ‌کنگ برای ارتقای ارزهای دیجیتال تایید استراتژیک می‌دهند. این شناخت از سوی مقامات چینی اهمیت تلاش‌های هنگ‌کنگ در فضای کریپتو و تأثیر بالقوه آن بر چشم‌انداز گسترده‌تر ارز دیجیتال را بیشتر نشان می‌دهد.

مجله: دیوانگی رمزنگاری هنگ کنگ، توکن‌های دیفای ۵۵۰ درصد، NBA China NFTنویسنده: Amaka Nwaokocha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا