اخبار ارز دیجیتال

قانونگذاران هنگ کنگ می خواهند CBDC را به یک استیبل کوین با ویژگی های DeFi تبدیل کنند

مقامات هنگ کنگ معتقدند که استیبل کوین های تحت حمایت دولت در مقایسه با استیبل کوین های بخش خصوصی به عنوان نقطه ورود بهتری به Web3 عمل می کنند.

مقامات هنگ کنگ به دنبال طراحی جدیدی برای یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) هستند و اکنون پیشنهاد صدور یک CBDC در قالب یک استیبل کوین تحت حمایت دولت را دارند.

وو جیچوانگ، یکی از اعضای شورای قانونگذاری منطقه اداری ویژه هنگ کنگ، معتقد است که تبدیل دلار دیجیتال هنگ کنگ (e-HKD) به یک استیبل کوین به استفاده از فناوری های جدید مانند Web3 افزایش خواهد یافت.

وو جیژوانگ در مصاحبه ای با بلاک چین نیوز در تاریخ ۵ ژانویه گفت: گزینه توسعه e-HKD به یک استیبل کوین می تواند به طور موثر خطرات مرتبط با دارایی های مجازی Web3 را برطرف کند. دلار دیجیتال هنگ کنگ به مقامات کمک می کند تا اعتماد سرمایه گذاران را در صنعت Web3 جلب کنند و از کاربران در برابر مشکلاتی مانند هک بهتر محافظت کنند.

وو ججوان گفت: «تمام استیبل کوین‌های موجود در بازار امروز توسط برخی شرکت‌های خصوصی صادر می‌شوند و تحت نظارت دولت نیستند.» و افزود که چندین پروژه استیبل‌کوین در سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی خواهند شد.

عکس وو جیژوانگمنبع: Limited Times

قانونگذار همچنین خاطرنشان کرد که استیبل کوین‌ها را می‌توان به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) متصل کرد تا دسترسی به اکوسیستم Web3 را بهبود بخشد.

“دولت هنگ کنگ می تواند بررسی کند که آیا انتشار دلار دیجیتال هنگ کنگ با تامین مالی غیرمتمرکز ترکیب می شود و به یک عنصر زیرساختی مهم در پلت فرم معاملات دارایی مجازی تبدیل می شود.”

وو جیژوانگ علاوه بر نقش خود به عنوان عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ، یکی از اعضای موسس G-Rocket نیز هست. G-Rocket یک شتاب دهنده استارت آپی است که هدف آن جذب ۱۰۰۰ کسب و کار Web3 برای راه اندازی فروشگاه در ایالت-شهرها طی سه سال آینده است. او G-Rocket را در سال ۲۰۱۶ به همراه جانی نگ کیچئون، عضو شورای قانونگذاری هنگ کنگ تأسیس کرد.

مربوط: چگونه ارزهای دیجیتال می توانند به CBDC و بالعکس کمک کنند: مدیران صنعت توضیح می دهند

Wu Jiezhuang آخرین مقام دولتی است که مزایای بالقوه ترکیب CBDC و DeFi را برجسته کرده است. توماس موزر، مدیر بانک ملی سوئیس، در سپتامبر ۲۰۲۲ گفت که یک CBDC می تواند ثبات بیشتری به DeFi ارائه دهد و توسعه آن را از بین ببرد.

پیش از این، Mikkel Morch، مدیر اجرایی صندوق پوشش دارایی دیجیتال ARK36، پیشنهاد کرد که CBDC نباید یک رقیب خصوصی یا غیرمتمرکز ارز دیجیتال باشد. او اشاره کرد که می تواند کاهش دهد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا