🚨 اخبار ارز دیجیتال

هنگ کنگ ۸۰۰ میلیون دلار هنگ کنگ اوراق قرضه سبز توکن شده منتشر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این اوراق توسط چهار بانک پذیره نویسی شد و با بازدهی ۴.۰۵ درصد قیمت گذاری شد.

دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ جمهوری خلق چین (دولت HKSAR) امروز از انتشار ۸۰۰ میلیون دلار هنگ کنگ اوراق قرضه سبز توکن شده تحت برنامه دولت باند سبز (GBP) خبر داد. این اوراق توسط چهار بانک پذیره نویسی شد و با بازدهی ۴.۰۵ درصد قیمت گذاری شد.

طبق این اعلامیه، این پلتفرم از پروتکل توکن‌سازی گلدمن ساکس GS DAP برای اوراق قرضه استفاده می‌کند و از یک شبکه بلاک چین خصوصی برای ایجاد توکن‌های امنیتی که نشان‌دهنده منافع سودمند در اوراق قرضه به روش T+1 پرداخت در ازای پرداخت (DvP) استفاده می‌کند. پرداخت یک توکن نقدی که بیانگر ادعایی در برابر ارز فیات دلار هنگ کنگ HKMA است.

توکن سازی، فرآیند نمایش دارایی ها و اوراق بهادار به عنوان توکن های دیجیتال، یک مفهوم نسبتاً جدید در دنیای مالی است. با ایجاد توکن های دیجیتال با استفاده از فناوری بلاک چین، ناشران می توانند شفافیت، کارایی و دسترسی به انتشار و تجارت اوراق بهادار را بهبود بخشند. حرکت به سمت تسویه دیجیتال اوراق قرضه در شبکه‌های بلاک چین خصوصی نشان‌دهنده یک تغییر عمده از فرآیندهای تسویه سنتی است که اغلب به تأیید دستی و اسناد مبتنی بر کاغذ متکی هستند.

وزیر دارایی پل چان گفت که انتشار موفقیت آمیز اوراق قرضه سبز توکن شده نقطه عطفی برای هنگ کنگ بود. او به اشتراک گذاشت:

هنگ کنگ به طور فعال کاربرد فناوری نوآورانه در بخش مالی را ترویج می کند و به طور فعال مفاهیم و فناوری های جدید را برای بهبود کارایی، شفافیت و امنیت تراکنش های مالی بررسی می کند.

انتشار موفقیت آمیز اوراق قرضه سبز توکن شده، پذیرش فزاینده فناوری بلاک چین در صنعت مالی را برجسته می کند و گامی مهم به سمت توسعه جهانی مالی پایدار است.

مرتبط: کارگزاران تعاملی فهرست شده نزدک معاملات رمزنگاری را در هنگ کنگ ارائه می دهند

دولت هنگ کنگ همچنان به نشان دادن تعهد مستمر خود به توسعه زیرساخت دارایی دیجیتال خود ادامه می دهد. در دسامبر ۲۰۲۲، هنگ کنگ دو صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را برای معاملات آتی ارزهای دیجیتال معرفی کرد که قبل از راه اندازی بیش از ۷۰ میلیون دلار جمع آوری کرد.

در اکتبر ۲۰۲۲، کوین تلگراف گزارش داد که تنظیم کننده اوراق بهادار هنگ کنگ می خواهد به سرمایه گذاران خرد اجازه دهد تا مستقیماً در دارایی های کریپتو سرمایه گذاری کنند و الزامات فعلی معاملات ارزهای دیجیتال را تجدید نظر کنند. به گفته الیزابت ونگ، رئیس بخش فین‌تک در کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC)، دولت هنگ کنگ در حال بررسی لایحه خود برای تنظیم ارزهای دیجیتال به روش خود، مستقل از چین است. گفته می‌شود که وجود دارد.

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا