اخبار ارز دیجیتال

رهنمودهای تنظیم کننده مالی هنگ کنگ برای ETF های آتی ارزهای دیجیتال

کمیسیون اوراق بهادار و آتی به دنبال کردن ردپای CME با اجازه دادن در ابتدا تنها ETF های مرتبط با بیت کوین و معاملات آتی اتر اشاره کرده است.

کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ برای شرکت هایی که عرضه عمومی صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) مربوط به معاملات آتی ارزهای دیجیتال را در نظر می گیرند، الزاماتی را تعیین کرده است.

در بخشنامه ۳۱ اکتبر خود، SFC به الزاماتی که قبلاً بر واحدهای تراست و صندوق‌های متقابل برای تأیید ETFهای آتی کریپتو تحمیل شده بود اضافه کرد که شرکت مدیریت هنگ‌کنگ «سابقه خوبی در انطباق با مقررات دارد». سه سال تجربه در مدیریت ETF ها با در نظر گرفتن وسایل سرمایه گذاری مشابه. رگولاتورهای مالی به دنبال کردن راه های بورس کالای شیکاگو با اجازه دادن در ابتدا فقط به ETF هایی که معاملات آتی بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را ردیابی می کنند، اشاره کرده اند.

“همین است [virtual asset, or VA,] معاملات آتی در بورس‌های آتی تنظیم‌شده سنتی مجاز است، مشروط بر اینکه شرکت مدیریت اطمینان حاصل کند که قراردادهای آتی VA مربوط به اندازه کافی نقدشونده برای اجرای ETF آتی VA هستند و هزینه‌های رول قرارداد آتی VA مرتبط تحت کنترل است. امکان پذیر است و هزینه های این رول چقدر خواهد بود. ما مدیریت خواهیم کرد.” SFC گفت.

رگولاتور مالی اضافه کرد که قرار گرفتن خالص مشتقات ETFهای آتی ارزهای دیجیتال «نباید از ۱۰۰ درصد کل ارزش خالص دارایی ETF تجاوز کند» و شرکت‌ها مجبور شدند استراتژی‌های سرمایه‌گذاری تهاجمی را برای توضیح حوادث مربوط به آشفتگی بازار اتخاذ کنند. SFC همچنین گفت که صادرکنندگان ETF قبل از راه اندازی وسایل نقلیه سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ، باید “آموزش گسترده سرمایه گذاران” را انجام دهد.

بخشنامه SFC به عنوان بخشی از به روز رسانی سیاست های دولت هنگ کنگ منتشر شد که در ۳۱ اکتبر اعلام کرد که “آماده تعامل” با مبادلات ارزهای دیجیتال جهانی در مورد مسائل نظارتی است. دولت اعلام کرد که قصد دارد تعدادی از پروژه‌های آزمایشی را راه‌اندازی کند، از جمله پروژه‌هایی با هدف توکن‌های غیرقابل تعویض، توکن‌سازی اوراق قرضه سبز و دلار دیجیتال هنگ کنگ.

کریستوفر هوی، کمیسر خدمات مالی و خزانه داری هنگ کنگ گفت:

“ما می دانیم که DLT و Web 3.0 پتانسیل تبدیل شدن به آینده امور مالی و تجارت را دارند و انتظار می رود که کارایی و شفافیت را تحت مقررات مناسب افزایش دهند. دولت ها از این آینده استقبال می کنند.” ما آماده هستیم و از جوامع و استعدادهای Fintech و VA استقبال می کنیم. به هنگ کنگ بیایم تا توسعه پایدار خدمات مالی را در سراسر زنجیره ارزش VA ترویج کنیم.

مربوط: نه چین: گزارش شده که هنگ کنگ می خواهد تجارت کریپتو را قانونی کند

به نظر می رسد که اهداف سیاست هنگ کنگ مسیری متفاوت از چین را دنبال می کند، حتی با وجود اینکه خطوط سیاسی بین منطقه ویژه اداری و ایالت های هم مرز در سال های اخیر به طور فزاینده ای مبهم شده است. ارز دیجیتال بانک مرکزینویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا