اخبار ارز دیجیتال

عجله صدور مجوز رمزنگاری در هنگ کنگ هنوز به مشاغل منجر نشده است: استخدام کننده


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

صدها شرکت برای دریافت مجوزهای ارزهای دیجیتال هنگ‌کنگ در صف ایستاده‌اند، اما استخدام‌کنندگان می‌گویند که هنوز شاهد افزایش استعدادهای همراه با آن نیستند.

مدیران استخدام می گویند که شرکت های ارزهای دیجیتال ممکن است به نظر می رسد با هیجان بی وقفه در حال آماده شدن برای ورود به هنگ کنگ هستند، اما هنوز شغل محلی پیدا نکرده اند.

در اول ژوئن، حدود ۱۵۰ شرکت برای دریافت مجوزهای ارزهای دیجیتال محلی صف کشیدند که به آنها اجازه می‌دهد تا پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال محلی را راه‌اندازی کنند. بنا بر گزارش ها، برخی از آنها تا ۲۵ میلیون دلار برای این کار هزینه کردند.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، سو وی، مدیر عامل شرکت پیشرو استخدام هیس، گفت که نیازهای استخدامی این صنعت “در حال حاضر سبک” هستند زیرا صرافی ها به دنبال ایجاد حضور در هنگ کنگ هستند.

بسیاری از شرکت‌های وب ۳ هنوز در مراحل اولیه توسعه هستند، اما ما انتظار داریم که فرصت‌های شغلی با ادامه گسترش و بلوغ افزایش یابد.

در واقع، وی گفت که شرکت او از زمانی که بازار ارزهای دیجیتال سقوط کرده است، «کاهش قابل توجهی در درخواست‌های استخدام برای استعدادهای فنی داشته است».

به گفته او، این به ویژه زمانی که استعدادها «اخراج انبوه» شدند، و برخی از آنها برای کار کردن برای شرکت‌های رمزنگاری مردد بودند، «به دلیل ماهیت پرنوسان کسب‌وکار، که تا حد زیادی به قیمت ارزهای رمزنگاری‌شده بستگی دارد.» صادق بود.

به طور مشابه، نیل داندون، بنیانگذار کریپتو رکرویت کریپتو ریکریت، گفت که «از آنچه در هنگ کنگ می‌گذرد خیلی آگاه نیست».

او می‌گوید: «فعلاً فعالیت سرمایه‌گذاری بسیار کم است، حتی اگر قوانین تغییر کرده باشند. ما احساس می‌کنیم که به پایین رسیده‌ایم، اما انتظار داریم روند از اینجا افزایش یابد.»

مدیر عامل مایکل پیج هنگ کنگ، اولگا یون، همچنین گفت که علیرغم فشارهای اخیر دولت، هنوز شاهد “افزایش قابل توجهی” در افرادی که به دنبال شغل در وب ۳ هستند، نشده است.

با این حال، یونگ به “افزایش جزئی” در شرکت های Web3 که به دنبال “استعداد قانونی و انطباق” در اواسط تا اواخر سه ماهه دوم ۲۰۲۳ هستند، اشاره کرد.

جنگ استعداد در راه است

با نگاهی به آینده، کوین گیبسون، بنیانگذار شرکت استخدام Web3 Proof of Search، گفت که ممکن است شش ماه طول بکشد تا استعدادهای رمزنگاری در منطقه هجوم بیاورند زیرا شرکت ها منتظر مجوز هستند. او به کوین تلگراف گفت که این پتانسیل دارد.

آقای گیبسون توضیح داد: «در سال‌های اخیر بسیاری از متخصصان هنگ‌کنگ را ترک کرده‌اند. او گفت که مجموعه استعدادهای محلی کمیاب است و شرکت هایی که به هنگ کنگ می روند “درگیر جنگی شدید بر سر استعداد خواهند شد.”

ادغام در هنگ کنگ مستلزم این است که نقش اصلی یک موقعیت تمام وقت باشد. گیبسون معتقد است که “فشار استعدادها” تا سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت، زیرا شرکت های Web3 “احتمالاً اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، دفاتر مرکزی خود را به حوزه های قضایی ترویج دهنده رمزنگاری منتقل خواهند کرد.”

آخرین داده ها در مورد جمعیت شناسی این شهر رشد منفی جمعیت را از سال ۲۰۲۰ به بعد نشان می دهد. گزارش مشاغل سه ماهه اول ۲۰۲۳ نشان می دهد که فرصت های شغلی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به ۳۸ درصد افزایش یافته است.

نرخ جای خالی هنگ کنگ از اواسط سال ۲۰۲۱ روند صعودی را نشان داده است.منبع: اداره سرشماری و آمار

یونگ افزود که چالش اصلی “جذب استعدادها با علاقه در این زمینه ها” است، زیرا بسیاری از نامزدها با توجه به “روانشناسی بازار فعلی” ریسک گریز هستند.

مربوط: هنگ کنگ کارگروهی را برای ترویج توسعه وب ۳ ایجاد می کند

در همین حال، نیل تان، رئیس انجمن فین‌تک هنگ کنگ، گفت: «من اخیراً با افرادی آشنا شدم که به تازگی از TradFi به ارزهای دیجیتال تغییر کرده‌اند.

تان گفت که شرکت‌های ارزهای دیجیتال مستقیماً به بسیاری از آنها مراجعه می‌کنند، اما دیگران از سایت‌هایی مانند لینکدین برای یافتن نقش‌ها استفاده می‌کنند.

تان افزود: “TradFi به کاهش تعداد کارمندان خود هر یا دو سال ادامه می دهد، بنابراین ثبات همیشه به اندازه گذشته جذاب نیست.”

خبرهای خوب زیادی در حوزه ارزهای دیجیتال و فضای وب ۳ هنگ کنگ وجود دارد، بنابراین بسیاری از مردم می گویند که می خواهند این چالش را قبول کنند.

آسیا اکسپرس: Huobi شکایت … Huobi؟ ۳AC از خاکستر برمی خیزد، اپیدمی ارزهای دیجیتال کره جنوبی

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا