اخبار ارز دیجیتال

آرتور هیز: هنگ کنگ می تواند کلید احیای رمزارز چین باشد

هیز گفت که بازار صعودی ارزهای دیجیتال مربوط به زمانی است که چین دوباره بازار کریپتو را در آغوش می‌گیرد و هنگ کنگ می‌تواند دروازه‌ای برای آن باشد.

آرتور هیز، مدیرعامل سابق غول مشتقات ارزهای دیجیتال BitMEX، معتقد است که بازار صعودی ارزهای دیجیتال زمانی آغاز خواهد شد که چین به بازار بازگردد و هنگ کنگ نقشی کلیدی در این فرآیند ایفا کند.

هیز توضیح داد که چرا او معتقد است اعلامیه دولت هنگ کنگ در مورد معرفی قانونی برای تنظیم ارزهای رمزنگاری شده نشانه ای از این است که چین به دنبال تسهیل بازگشت خود به بازار در ۲۶ اکتبر در یک پست وبلاگی با عنوان “بازگشت” است. این ممکن است به این دلیل باشد که هنگ کنگ به عنوان “نماینده ای برای چین برای تعامل با جهان” عمل می کند.

“اگر چین عاشق ارزهای دیجیتال باشد، بازار صعودی بازخواهد گشت. این روند کند خواهد بود، اما شاخه های قرمز در حال ظهور هستند.”

هیز استدلال کرد که هنگ کنگ می تواند به مکانی برای اثبات پکن تبدیل شود تا بازار ارزهای دیجیتال را آزمایش کند و به عنوان مرکزی برای سرمایه چینی برای ورود به بازار جهانی ارزهای دیجیتال عمل کند.

“اگر این روندها همانطور که من تصور می کنم تحقق یابد، آنها یک پشتیبان قوی برای بازار صعودی بعدی خواهند بود.”

به گفته هیز، «تغییر جهت‌گیری هنگ‌کنگ به‌عنوان یک مکان طرفدار رمزارزها» یک انشعاب در استراتژی پکن برای کاهش رتبه خود به گونه‌ای است که سیستم مالی داخلی را بی‌ثبات نکند.

در نظرسنجی پیشنهادی فارکس که در جولای ۲۰۲۲ منتشر شد، هنگ کنگ به عنوان آماده ترین کشور برای پذیرش کریپتو رتبه بندی شد. این مطالعه چندین عامل از جمله نصب خودپردازهای رمزنگاری، مقررات دوستدار رمزنگاری و فرهنگ راه اندازی را در نظر گرفت.

چین، یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان، عمدتاً با صنعت ارزهای دیجیتال دشمنی دارد. اولین ممنوعیت این کشور به سال ۲۰۱۳ برمی گردد، زمانی که بانک ها را از پردازش تراکنش های بیت کوین (BTC) منع کرد.

پکن در سال ۲۰۲۱ سرکوب ارزهای دیجیتال را تشدید خواهد کرد و اقدامات نظارتی متعددی را برای ریشه‌کن کردن استخراج بیت‌کوین از کشور اجرا می‌کند و تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را غیرقانونی می‌داند.

با این حال، هیز گفت: “چین از ارزهای رمزنگاری شده دور نیست، فقط در حالت خاموش است.”

مربوط: به گفته وکیل، مالکیت بیت کوین با وجود ممنوعیت همچنان در چین قانونی است

چین در سپتامبر ۲۰۲۲ عملیات استخراج بیت کوین خود را از سر خواهد گرفت و Chainalysis اشاره کرد که در شاخص پذیرش جهانی رمزنگاری در سال ۲۰۲۲، چین بار دیگر پس از قرار گرفتن در رتبه سیزدهم در سال ۲۰۲۱، امسال وارد ۱۰ کشور برتر شده است.

سازندگان شاخص جهانی پذیرش کریپتو گفتند که با توجه به سرکوب ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت چین، این توسعه «بخصوص جالب» بود، اما داده‌های آن‌ها نشان می‌دهد که «ممنوعیت ناکارآمد است. یا به راحتی اجرا می‌شوند».

نویسنده: Stephen Katte

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا