اخبار ارز دیجیتال

کارگزاران هنگ کنگ برای تایید SFC قبل از قانون جدید تجارت کریپتو صف می کشند

شورای قانونگذاری هنگ کنگ به زودی لایحه ای را تصویب خواهد کرد که دارایی های مجازی را به روی سرمایه گذاران خرد باز می کند و خدمات مالی محلی برای تایید مجوز در صف هستند.

بر اساس گزارش های محلی، ارائه دهندگان خدمات مالی هنگ کنگ در حال حاضر اولین گام ها را برای ارائه خدمات به سرمایه گذاران خرد برداشته اند. بر اساس گزارش‌ها، کارگزاران و مدیران صندوق در منطقه به دنبال مشاوره در مورد الزامات مجوز قبل از قانون جدید هستند.

قانونگذاران هنگ کنگ در دسامبر ۲۰۲۲ اصلاحیه هایی را در قانون مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم (AMLO) تصویب کردند. این با موضع اخیر منطقه در مورد گسترش پتانسیل تجارت ارزهای دیجیتال سازگار است.

این اصلاحیه یک طرح مجوز جدید برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی معرفی می کند تا به سرمایه گذاران خرد اجازه داد و ستد دارایی های مجازی را بدهد. تجارت دارایی های کریپتو در حال حاضر محدود به سرمایه گذاران حرفه ای یا معامله گرانی است که می توانند حداقل یک میلیون دلار دارایی بانکی را ثابت کنند.

Victory Securities و Interactive Brokers، دو کارگزار اول در هنگ کنگ که دارایی های مجازی را برای مشتریان حرفه ای معامله می کنند، با SFC شریک شده اند.

به گفته رابرت لوی، رهبر دارایی های دیجیتال در Deloitte هنگ کنگ، سرمایه گذاران خرد به احتمال زیاد می توانند دارایی های رمزنگاری شده با سرمایه و نقدینگی بزرگ را معامله کنند.

در حال حاضر، کارگزار مستقر در هنگ کنگ برای ارائه خدمات به مشتریانی که معاملات آتی صندوق معامله شده در بورس هنگ کنگ بر اساس بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را انجام می دهند، به مجوز خاصی نیاز ندارد. با این حال، کسانی که تجارت دارایی مجازی را ارائه می دهند به تایید SFC اضافی نیاز دارند.

مجوز جدید در ابتدا برای اول مارس سال جاری برنامه ریزی شده بود، اما این تاریخ به اول ژوئن به تعویق افتاد تا به ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی زمان بیشتری برای آماده سازی مناسب داده شود.

مربوط: رمزارزها در سال ۲۰۲۲ تاریخ ساز خواهند شد: ۵ موردی که دولت ها دارایی های دیجیتال را می پذیرند

این امر پس از آن صورت گرفت که SFC اخیرا جولیا لئونگ را به عنوان مدیر اجرایی جدید خود منصوب کرد. لئونگ از ۱ ژانویه دوره خود را آغاز خواهد کرد و برای سه سال آینده خدمت خواهد کرد. او قبلاً در مورد تشدید مقررات محلی کریپتو صحبت کرده بود.

یکی از مقامات بانک مرکزی هنگ کنگ نیز اخیراً گفت که در حال بررسی مقررات حمایت از سرمایه گذاران است.

نویسنده: Savannah Fortis

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا