🚨 اخبار ارز دیجیتال

پلیس هنگ کنگ: کاربر بایننس در هنگ کنگ به دلیل موجی از ایمیل های جعلی ۴۵۰۰۰۰ دلار از دست داده است.

پلیس هنگ کنگ در مورد کلاهبرداری اخیر بایننس فیشینگ که کاربران پلتفرم در هنگ کنگ را هدف قرار داده است، هشداری صادر کرده است.

پلیس هنگ کنگ پس از اینکه ۱۱ مشتری بایننس مستقر در هنگ کنگ هدف یک سری کلاهبرداری های فیشینگ ارسال شده از طریق پیامک قرار گرفتند، زنگ خطر را به صدا درآورد.

پلیس هنگ کنگ در پستی در ۹ اکتبر در صفحه فیس بوک به نام “Cyber ​​Defender” به کاربران درباره این کلاهبرداری هشدار داد.

اخیراً یک کلاهبردار که وانمود می‌کرد از بایننس است پیامکی ارسال کرد که در آن ادعا می‌کرد کاربران باید هویت خود را با کلیک بر روی پیوندی در پیام در مهلت مقرر تأیید کنند وگرنه حساب آنها غیرفعال می‌شود.»

پلیس اعلام کرد هنگامی که کاربر روی لینک کلیک کرد و اطلاعات شخصی خود را “احراز هویت” کرد، هکر به حساب Binance آنها دسترسی کامل پیدا کرد و شروع به سرقت تمام دارایی های موجود در کیف پول کاربر کرد.

بر اساس این پست، ۱۱ مشتری بایننس مستقر در هنگ کنگ طی دو هفته گذشته به دلیل این طرح فیشینگ، ضرری بالغ بر ۴۴۶۰۰۰ دلار (۳.۵ میلیون دلار هنگ کنگ) را گزارش کرده اند.

پلیس از کاربرانی که فکر می‌کنند پیامی تقلبی دریافت کرده‌اند می‌خواهد پیام مشکوک را در بخش «جلوگیری از تقلب» در وب‌سایت رسمی ثبت کنند.

پلیس همچنین پیوندی به لیست جدید منتشر شده از پلتفرم های معاملات دارایی مجازی تأیید شده ارائه شده توسط کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) را نمایش داد.

در حال حاضر، تنها دو صرافی رمزنگاری، Hashkey و OSL، دارای مجوز کامل برای مقاصد سرمایه گذاری شخصی در هنگ کنگ هستند.

مربوط: پلیس هنگ‌کنگ و تنظیم‌کننده‌ها گروه ویژه ارزهای رمزنگاری‌شده را در حالی تشکیل می‌دهند که پرونده JPEX آشکار می‌شود

CyberDefender که در ماه مه تأسیس شد، پروژه ای است که توسط اداره جرایم سایبری و فناوری پلیس هنگ کنگ با هدف افزایش آگاهی ساکنان محلی از خطرات امنیتی آنلاین راه اندازی شده است.

در همین حال، سرمایه‌گذاران کریپتو در هنگ‌کنگ در هفته‌های اخیر به‌شدت تحت تأثیر کلاهبرداری و کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، با رسوایی اخیر مبادله ارزهای دیجیتال JPEX که باعث زیان‌هایی بالغ بر ۱۸۰ میلیون دلار شده است و بیش از ۲۳۰۰ نفر در هنگ‌کنگ شکایت‌هایی را به محلی ارائه کرده‌اند. پلیس.

JPEX یک صرافی ارزهای دیجیتال بدون مجوز است که گفته می شود ساکنان هنگ کنگ را با تبلیغات پر زرق و برق و محصولات وام «مشکوک» و گران قیمت جذب کرده است. این صرافی در ۱۵ سپتامبر هزینه های برداشت از پلتفرم خود را افزایش داد و باعث شد کاربران نتوانند به وجوه خود دسترسی داشته باشند.

در پی این رسوایی، که گفته می‌شود بزرگترین کلاهبرداری مالی تاریخ هنگ‌کنگ است، SFC فهرستی از پلتفرم‌های رمزنگاری کاملا مجاز و «مشکوک» را برای مبارزه با کلاهبرداری‌های احتمالی ایجاد کرده است. اعلام کرد که منتشر خواهد شد.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد


نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا