🚨 اخبار ارز دیجیتال

استودیوی هالیوود پیشنهادهای جدیدی در زمینه هوش مصنوعی و شفافیت داده برای مهار Strike ارائه می دهد

اتحاد تولیدکنندگان تصاویر متحرک و تلویزیون یادداشتی منتشر کرده است که در آن پیش‌نویس دستورالعمل‌هایی برای استفاده از هوش مصنوعی و شفافیت داده‌ها برای نویسندگان و بازیگران تاثیرگذار پیشنهاد می‌شود.

اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون (AMPTP) در ۲۲ اوت جزئیات پیشنهاد خود را برای اعتصاب بازیگران و نویسندگان منتشر کرد، از جمله استانداردهای صنعت سرگرمی برای استفاده از هوش مصنوعی (AI) و شفافیت داده ها.

هوش مصنوعی مولد را نمی توان تحت شرایط پیشنهادی نویسنده در نظر گرفت. بنابراین، مواد تولید شده به لحاظ ادبی یا معنوی محافظت نمی شود.

این پیشنهاد همچنین تضمین می‌کند که اعتبار، حقوق و پاداش‌ها تحت تأثیر مواد تولید شده توسط هوش مصنوعی Generative قرار نگیرد. شرکت‌ها می‌توانند از اسکریپت‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی به‌عنوان منبع استفاده کنند، اما نویسندگانی که اسکریپت‌ها را دوباره کار می‌کنند، طوری دستمزد دریافت می‌کنند که گویی نویسنده اصلی هستند.

علاوه بر این، استودیوها و شرکت‌های تولیدی که به دنبال کمک نویسندگان برای توسعه اسکریپت‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی هستند، باید منشأ فیلمنامه را افشا کنند.

این پیشنهاد ابتدا ۱۱ روز پیش، در ۱۱ آگوست اعلام شد، اما حاوی اطلاعات مادی در مورد موضوعات مهم مطرح شده توسط احزاب اعتصابی نبود.

مربوط: حکم قاضی ایالات متحده از نبوغ انسانی حمایت می کند، حق نسخه برداری هنر هوش مصنوعی را رد می کند

این پیشنهاد علاوه بر به‌روزرسانی موضوعات مرتبط با هوش مصنوعی، به موضوع شفافیت داده‌ها نیز می‌پردازد، اگرچه قبلاً نویسندگان پیشنهاد به ندرت به معیارهای تولید شده توسط کار خود دسترسی داشتند.

با پیشنهاد به روز شده، داده های بینندگان در دسترس نویسندگان قرار می گیرد و به عنوان گزارش های فصلی محرمانه ارائه می شود. با این حال، در حال حاضر، تنها شامل معیارهای ویدیوی اشتراک در صورت تقاضا (SVOD) خواهد بود، نه تبلیغات یا ویدیوی تراکنش.

پیشنهاد AMPTP پیشنهاد می کند:

“این افزایش شفافیت به WGA اجازه می دهد تا پیشنهاداتی را برای بازسازی رژیم باقیمانده SVOD فعلی در آینده ایجاد کند.”

آخرین به روز رسانی در روز ۱۱۴ اعتصاب منتشر شد و آخرین معرفی هوش مصنوعی از یک استودیوی هالیوود بود.

در ۳ می، آنها درخواست انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) را برای ممنوعیت کامل هوش مصنوعی از اتاق های نوشتن رد کردند.

همچنین پیشنهاد شد که هنرمندان پس‌زمینه باید اسکن شوند و برای اولین روز کاری خود دستمزد دریافت کنند و حق مالکیت اسکن‌ها، تصاویر و تشابه را به شرکت بدهد. این امر موجی از واکنش را از سوی هنرمندان صنعت برانگیخت.

با این وجود، نشانه‌های واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد شرکت‌های تولیدکننده بزرگ به دنبال پذیرش هوش مصنوعی هستند. در ۲۷ جولای، نتفلیکس مشاغل مرتبط با هوش مصنوعی را با حقوق تا ۹۰۰۰۰۰ دلار منتشر کرد.

مجله: کارشناسان می خواهند به هوش مصنوعی «روح» انسانی بدهند تا همه ما را نکشد

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا